5 بهترین نرم افزار برتر تجربه مشتری برای رستوران ها در سال 2019

Uncategorized
0
https://restaurant.eatapp.co/blog/ultimate-guide-to-restaurant-management-software     صنعت غذا و آشامیدنی یک زمین بازی مرتبا در حال تحول است. روش هایی که فقط چند سال پیش قابل قبول بود ، به سرعت به نفع روش های سریعتر و کارآمد تر عملی می شوند. یکی از جنبه های عملکرد رستوران که بیشترین تغییر را تجربه…

5 نوع حسابرسی که کارشناسان حسابداری باید در نظر بگیرند

دسته‌بندی نشده
0
مشاغل برای ارزیابی عملکرد خود زمان زیادی را صرف بررسی درآمد خود می کنند. چگونه شرکت ها و سرمایه گذاران می توانند از صحت صورت های مالی و سایر سوابق اطمینان داشته باشند؟ حسابرسی نقشی اساسی در کمک به سازمانها برای کارایی موثر ، دفع کلاهبرداری و اطمینان از رویه…

5 بهترین نرم افزار برتر تجربه مشتری برای رستوران ها در سال 2019

https://restaurant.eatapp.co/blog/ultimate-guide-to-restaurant-management-software

 

 

صنعت غذا و آشامیدنی یک زمین بازی مرتبا در حال تحول است. روش هایی که فقط چند سال پیش قابل قبول بود ، به سرعت به نفع روش های سریعتر و کارآمد تر عملی می شوند.

یکی از جنبه های عملکرد رستوران که بیشترین تغییر را تجربه کرده است ، نرم افزار مدیریت رستوران است. هر روز سیستم های جدیدی ظاهر می شوند که قادر هستند در کسری از زمان و با دقت بیشتری نسبت به آنچه قبلاً دست یافتنی بود ، کارهای خاصی را انجام دهند.

نرم افزار مدیریت رستوران ، هنگامی که به روش صحیح انجام شود ، روشی مطمئن برای اطمینان از موفقیت رستوران است.

چه با انتخاب بهترین سیستم POS و چه حتی یک نرم افزار مدیریت موجودی که باعث صرفه جویی در سردرد شما می شود ، نرم افزار مدیریت رستوران چیزی است که نباید در رستوران شما از آن استفاده کنید.

 

تجارت رستوران ها مرسوم ، مد روز ، مناسب و بسیار رقابتی است. با متوسط ​​درآمد سالانه حدود 550 میلیارد دلار ، ایالات متحده آمریکا به تنهایی بیش از 600000 رستوران دارد. با افزایش رقابت ، پایداری رشد رستوران ها همیشه یک چالش است. علاوه بر این ، روند رو به رشد رتبه بندی های آنلاین و بررسی مشتری نشان می دهد که مشتریان امروزه نقش مهمی در ایجاد حضور مطلوب رستوران ها دارند. در نتیجه ، این صنعت همچنین متوجه شده است که یک چشم انداز مشتری محور تر تنها راه پیش رو است.

برنامه های بررسی و رتبه بندی رستورانها نحوه برنامه ریزی رستوران ها را برای رسیدگی به مشکلات مشتری بطور چشمگیری تغییر داده اند. امروز ، یک تجربه ناخوشایند مشتری می تواند در نمایندگی رستوران ها تأثیر بگذارد. با این حال ، برنامه های بازخورد رستوران ها نقش مهمی در به دست آوردن کشش نسبت به رقابت دارند.

مفهوم سیستم بازخورد رستوران ناشناخته است زیرا بسیاری از رستوران ها از روش بازخورد طولانی مدت پیروی می کنند. برخی از آنها مکالمه یک به یک با مشتریان را تشویق می کنند و برخی دیگر از مشتریان درخواست می کنند تا یک فرم بررسی بازخورد مبتنی بر مقاله را تکمیل کنند. اگرچه هر دو روش در بعضی موارد هنوز دنبال می شوند ، اما یک رویکرد دیجیتالیزه اغلب مورد پسند مشتری قرار می گیرد.

بازخورد نرم افزار رستوران فقط بخاطر کاربرپسند بودن مورد استقبال قرار نمی گیرد بلکه به عنوان ابزاری سازمان یافته برای صاحب رستوران نیز کار می کند. این سیستم های رایانه ای می توانند با استفاده از داده های تجربه مشتری در اندازه های بزرگ ، بینش های عمیقی به اشتراک بگذارند و گزارش قابل فهم را ارائه دهند. این می تواند به صاحبان رستوران ها در درک مسائل مربوط به مشتری و انتظارات آنها کمک کند ، که می تواند در آینده در جهت ارتقاء خدمات کمک کند.

غذاهای فلا
Fella Feeds یک برنامه بازخورد مشتری مبتنی بر اندروید یا iOS است که می تواند برای انواع مختلفی از مشاغل مورد استفاده قرار گیرد. این یک آزمایش 7 روزه رایگان برای درک کسب و کار از سیستم و بررسی اینکه آیا با شرایط خاص مطابقت دارد ، ارائه می دهد. Fella Feeds هنگام جمع آوری بازخورد مشتری از فناوری قابل انعطاف برخوردار است. مشاغل می توانند از طریق ایمیل ، پیامک و حتی برنامه هایی که به راحتی قابل بارگیری هستند ، بازخورد خود را انتخاب کنند. این سیستم بازخورد و گزارشات در زمان واقعی را برای اقدام سریع و وضوح ارائه می دهد.

Survtapp
Survtapp با ارائه روشهای جمع آوری بازخورد سفارشی ، یک راه حل منحصر به فرد برای افزایش تجربه مشتری است. رستوران ها با توجه به نیاز خود می توانند قالب های مختلفی از بازخورد مشتری از جمله برنامه مبتنی بر ، پرسشنامه ، بلوک متن ، سؤالات بصری و غیره را بدست آورند. زمینه های سفارشی و برنامه های متعدد دستگاه.

پدیوم
مناسب ترین برای مشاغل کوچک و متوسط ​​، Podium در هنگام بررسی و بازخورد مشتری به عنوان یک سازمان عمل می کند. از این ابزار می توان برای جمع آوری بررسی های آنلاین از منابع مختلف استفاده کرد و دید کاملی از آنچه مشتریان برای گفتن دارند ارائه می دهد.

نتیجه
اگر صاحب رستوران هستید و در حال حاضر به دنبال روش هایی برای جمع آوری ورودی های بیشتر برای مشتریان خود هستید ، با piHappiness تماس بگیرید – نرم افزار بازخورد رستوران که بخاطر ویژگی های منحصر به فرد و قابلیت های فنی پیشرفته توسط رهبران تجاری در حوزه های مختلف ترجیح داده شده است.

5 نوع حسابرسی که کارشناسان حسابداری باید در نظر بگیرند

مشاغل برای ارزیابی عملکرد خود زمان زیادی را صرف بررسی درآمد خود می کنند. چگونه شرکت ها و سرمایه گذاران می توانند از صحت صورت های مالی و سایر سوابق اطمینان داشته باشند؟ حسابرسی نقشی اساسی در کمک به سازمانها برای کارایی موثر ، دفع کلاهبرداری و اطمینان از رویه های موجود برای حفظ امنیت اطلاعات مالی ایفا می کند. حسابرسی همچنین اطمینان حاصل می کند که عملیات مالی یک سازمان با قانون مطابقت دارد.

در نهایت ، حسابرسی اعتماد به اطلاعات را ایجاد می کند و قابلیت اطمینان آن را ایجاد می کند. متخصصان حسابداری از انواع مختلف حسابرسی برای کمک به سازمانها برای بهبود عملکردهای داخلی خود استفاده می کنند. آنها همچنین سرمایه گذاران و سایر سهامداران را در مورد اطلاعات اصلی مالی آگاه می کنند.

دانستن چگونگی استفاده از حسابرسی استراتژیک برای به دست آوردن بینش ارزشمند ، و همچنین رویکرد تحلیلی متخصص در زمینه امور تجاری مالی ، حرفه ای حسابداری را از مزیت های رقابتی برخوردار می کند. پیگیری یک استاد حسابداری آنلاین می تواند به متخصصان این فرصت را بدهد تا مهارت های پیشرفته مورد نیاز برای پیشرفت در رشته حسابداری را پرورش دهند.

حسابرسی در یک نگاه

حسابرسی به دنبال بررسی عینی و ارزیابی صورتهای مالی و سوابق برای اطمینان از صحت آنها است. این فرایند شامل بازبینی ، و به دنبال ارزیابی یافته ها ، همراه با ارائه توصیه هایی در مورد تنظیمات مورد نیاز است. بیشتر سازمانها سالانه حسابرسی می شوند و برای برخی از شرکتها ، حسابرسی ها یک شرط قانونی است. چندین نهاد نظارتی برای اطمینان از مطابقت با استانداردهای خاص ، قوانین و رویه هایی را برای حسابرسی تعیین می کنند.

معاینات دوره ای اسناد ، بیانیه ها و سوابق مالی شرکت به عنوان ابزاری مهم در مورد حفظ انطباق و دقت اقتصادی برای دولت و سهامداران عمل می کنند.این فرایند به سازمان اجازه می دهد تا به طور منظم کنترل های داخلی خود را بررسی کند – سازوکارها و رویه هایی که برای تضمین صحت اطلاعات خود استفاده می کند. این معاینه به شناسایی مناطق بالقوه آسیب پذیر در برابر عدم رعایت مقررات دولتی کمک می کند. همچنین این موضوع پاسخگویی را برجسته می کند ، که می تواند از سرقت و کلاهبرداری کارمندان جلوگیری کند و همچنین باعث افزایش کارایی شود. علاوه بر این ، حسابرسی ها به سهامداران اجازه می دهد تا سلامت مالی یک سازمان را بهتر پیگیری و تأیید کنند.عدم رعایت نتایج حسابرسی می تواند یک شرکت را در معرض خطر تقلب ، ناکارآمدی یا مسئولیت قانونی قرار دهد.

انواع اساسی حسابرسی

متخصصان حسابداری چندین نوع حسابرسی را انجام می دهند. حسابرسی می تواند اهداف مختلفی داشته باشد و بخشهای مختلف در یک شرکت را بررسی کند. هنگام انجام ممیزی ، متخصصان حسابداری از استراتژی های مختلفی برای به دست آوردن نتایج دقیق استفاده می کنند.

برنامه ریزی متفکرانه: حسابرسان باید برای شناسایی بهتر خطرات احتمالی و مناطقی که بیشترین توجه را دارند ، با مشتریان و صنایع آنها آشنا شوند. در مرحله بعدی ، آنها باید ممیزی های خود را به روشی سفارشی ترسیم کنند.

مستندات قوی: حسابرسان باید کار خود را هنگام پردازش حسابرسی یا اندکی بعد از آن مستند کنند. این باعث می شود دقت در ثبت سوابق آنها بهبود یابد.

استفاده از رویکرد استاندارد: حسابرسان باید از روشهای استاندارد پیروی کنند تا از ناکارآمدی جلوگیری کنند و اطمینان حاصل کنند که اسناد با اصول پذیرفته شده حسابداری (GAAP) ، مجموعه استانداردهای حسابداری صادر شده توسط هیئت استانداردهای حسابداری مالی ، مطابقت دارد.

ممیزی های داخلی

شرکت ها برای دستیابی به بینش بیشتر در کنترل های داخلی خود ، مطابقت با قوانین و مقررات ، و سنجش دقت و به موقع نحوه گزارش و جمع آوری داده های مالی ، حسابرسی های داخلی را انجام می دهند. ممیزی های داخلی به شرکت ها این امکان را می دهد که اشکال یا نقاط ضعف در رویه ها یا گزارش دهی خود را پیدا کنند و همچنین پیشرفت خود را در جهت اهداف مالی ارزیابی کنند. با سوابق تأیید شده ، سازمان ها می توانند بودجه خود را خردمندانه تخصیص دهند ، بخشهای سودآور تجارت را شناسایی کرده و ریسک را مدیریت کنند.

به طور خاص ، حسابرسی های داخلی به سازمان ها کمک می کند تا کنترل های داخلی خود را به طور موثر بررسی کنند:

1-معاملات نامنظم را شناسایی و متوقف کنید.

2-عملکرد را محاسبه کنید.

3-سوابق کافی داشته باشید.

با استفاده از معیارهایی که توسط رهبری اجرایی سازمان تعیین می شود ، حسابرسان داخلی می توانند در هر زمینه ای در یک شرکت تمرکز کنند. به عنوان مثال ، آنها ممکن است کنترل های داخلی متصل به جنبه های زیر را ارزیابی کنند:

1-مدیریت شرکتی

2-حسابداری

3-گزارش مالی

آنها همچنین ممکن است مدیریت زنجیره تامین و سایر عملیات مهم تجاری را ارزیابی کنند.

حسابرسی های خارجی

در حالی که حسابرسی های داخلی بر روی شیوه های تجاری و خطرات متمرکز است ، حسابرسی های خارجی بر تعیین صحت و دقت سوابق مالی یک سازمان و صدور نظر تمرکز دارند. یک “نظر غیر صحیح” نشان می دهد که یک حسابرسی خارجی یافته است که صورت های مالی یک شرکت دقیق و به درستی ارائه شده است ، همچنین مطابق با GAAP است.

بعلاوه ، همانطور که از نام آن پیداست ، احزاب خارجی ممیزی های خارجی را انجام می دهند. این امکان را برای عینیت فراهم می کند. برخلاف ممیزی های داخلی که براساس استانداردهای تعیین شده توسط رهبران شرکت انجام می شود ، ممیزی های خارجی از استانداردها و رویه هایی پیروی می کنند که تحت تأثیر ممیزی شرکت نیستند.

در حالی که هدف از ممیزی داخلی پاسخ به سوالاتی است كه شركت در مورد فعالیتهای خود دارد و می تواند به مدیریت راهنمایی كند ، اما هدف از ممیزی خارجی ارائه اطلاعات به اشخاص خارج از سازمان ، مانند وام دهندگان و سرمایه گذاران ، در مورد صحت صورتهای مالی استانداردهای مربوط به هر نوع حسابرسی ، اهداف مختلف را منعکس می کند.

حسابرسی های مالی

حسابرسی های مالی که غالباً توسط اشخاص خارجی انجام می شود ، شامل بررسی صورتهای مالی و سوابق سازمان به طور عمیق برای ارزیابی صحیح و کامل بودن آنها است. حسابرسی های مالی رویه ها ، معاملات و ترازنامه ها را بررسی می کند. حسابرسان ممکن است در طی یک حسابرسی مالی ، تعدادی آزمایش یا روش حسابرسی انجام دهند. به عنوان مثال ، آنها ممکن است رویه هایی را دنبال کنند که یک کنترل داخلی خاص را آزمایش می کند تا میزان تشخیص و جلوگیری از تحریف اشتباه را اندازه گیری کند. آنها همچنین ممکن است مجموعه های مختلفی از اطلاعات مالی را برای اندازه گیری سازگاری و تداوم به عنوان ابزاری برای شناسایی گزارش های نادرست یا جعلی مقایسه کنند.

سرمایه گذاران ، وام دهندگان و بستانکارها به عنوان اثبات درست بودن سوابق شرکت ، به نتایج حسابرسی مالی اعتماد می کنند. در حالی که بیشتر بازرسی های مالی بر صورت های مالی متمرکز است ، آنها می توانند حوزه های دیگر مانند سوابق مالیاتی را هدف قرار دهند.

حسابرسی های انطباق

به طور معمول ، سازمان ها باید از مقررات ایالتی و فدرال پیروی کنند. به عنوان مثال ، این مقررات می تواند مربوط به بیمه درمانی ، ایمنی شغلی و گزارشگری مالی باشد. برای اطمینان از انطباق ، شرکت ها برنامه های انطباق را اجرا می کنند. حسابرسی های انطباق سیاست ها و رویه های یک سازمان را بررسی می کنند و اثربخشی برنامه های انطباق آن را ارزیابی می کنند.

حسابرسی های انطباق همچنین می توانند میزان انطباق یک سازمان با موارد زیر را ارزیابی کنند:

شرایط قرارداد آن

توزیع سهامداران

مقررات IRS

قوانین مربوط به پرداخت خسارت کارگران

حسابرسی عملیاتی

سازمان ها معمولاً ممیزی عملیاتی را به صورت داخلی انجام می دهند. این ممیزی ها اثربخشی رویه ها ، عملیات و فرایندهای برنامه ریزی آن را تعیین می کند. آنها همچنین اهداف شرکت را ارزیابی می کنند. ممیزی عملیاتی به شرکت کمک می کند تا روش های بهبود عملکرد برنامه را شناسایی کند. این نوع حسابرسی همچنین به روشهای کاهش هزینه اشاره دارد.

حسابرسی عملیاتی می تواند شامل موارد زیر باشد:

ارزیابی اینکه آیا اهداف نظارتی و سازمانی تحقق یافته اند.

ارزیابی اینکه آیا برنامه ای به اهداف مورد نظر خود می رسد.

تعیین انطباق هزینه ها با قانون ، قراردادها یا توافق نامه ها

مهارت های یک حسابرس

متخصصان حسابداری برای اطمینان از موفقیت خود به عنوان حسابرسان ، باید بر مهارت های اصلی تسلط داشته باشند. همه انواع حسابرسی به تجزیه و تحلیل هدف متکی هستند. حسابرسان برای ارزیابی داده ها و کشف بینش های مفید به مهارت های تحلیلی تیز نیاز دارند. این امر نیز به یک رویکرد جزئی گرا و سازمان یافته نیاز دارد. حسابرسان باید بیش از تعداد زیادی اسناد را منفذ کنند و به طور سیستماتیک کار کنند تا از هرگونه نظارت جلوگیری کنند. آنها همچنین باید استعداد بالایی در ریاضیات داشته باشند ، زیرا ممیزی ها شامل ارزیابی صحت محاسبات است.

علاوه بر این ، بر اساس گزارش Forbes که از CFO ها ، کنترل کنندگان و روسای کمیته حسابرسی بررسی می کند ، ارتباطات قوی به عنوان یکی از مهارت های بیشتر در یک حسابرس رتبه بندی می شود. ارزش ممیزی در بیان ایده های روشن به صورت سازمان یافته نهفته است ، و بر اهمیت داشتن حسابرس از مهارت های ارتباطی و سازمانی عالی تأکید می کند.

Single Project – Slider
Creative Project – Slider
Single Project – Image
Creative Project – Image
Single Project – Video
Creative Project – Video
Single Project – Gallery
Creative Project – Gallery
Single Project – Extended
Creative Project – Extended

Aenean at lorem et velit maximus mattis vitae eu turpis. Suspendisse in tellus sit amet tortor finibus vehicula sed nec ligula. Nam bibendum sed tellus sed fringilla. Cras id turpis ut ligula tincidunt gravida ac at neque.

Samantha Green

The Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi consectetur neque a eros accumsan suscipit. Aliquam et est et neque consequat vulputate. Donec lectus est, congue a est vel, efficitur fermentum augue.

Mr. Nobody

Happy Client

To anybody thinking of buying this theme – buy it! The theme itself is amazing, and on top of that, the support is outstanding! I wanted some features put in, and the theme developer was more than willing to help me out!

Anna Zuckerberg

UpSolution Themes

Aenean at lorem et velit maximus mattis vitae eu turpis. Suspendisse in tellus sit amet tortor finibus vehicula sed nec ligula. Nam bibendum sed tellus sed fringilla. Cras id turpis ut ligula tincidunt gravida ac at neque.

Samantha Green

The Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi consectetur neque a eros accumsan suscipit. Aliquam et est et neque consequat vulputate. Donec lectus est, congue a est vel, efficitur fermentum augue.

Mr. Nobody

Happy Client

To anybody thinking of buying this theme – buy it! The theme itself is amazing, and on top of that, the support is outstanding! I wanted some features put in, and the theme developer was more than willing to help me out!

Anna Zuckerberg

UpSolution Themes

Aenean at lorem et velit maximus mattis vitae eu turpis. Suspendisse in tellus sit amet tortor finibus vehicula sed nec ligula. Nam bibendum sed tellus sed fringilla. Cras id turpis ut ligula tincidunt gravida ac at neque.

Samantha Green

The Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi consectetur neque a eros accumsan suscipit. Aliquam et est et neque consequat vulputate. Donec lectus est, congue a est vel, efficitur fermentum augue.

Mr. Nobody

Happy Client

To anybody thinking of buying this theme – buy it! The theme itself is amazing, and on top of that, the support is outstanding! I wanted some features put in, and the theme developer was more than willing to help me out!

Anna Zuckerberg

UpSolution Themes

Aenean at lorem et velit maximus mattis vitae eu turpis. Suspendisse in tellus sit amet tortor finibus vehicula sed nec ligula. Nam bibendum sed tellus sed fringilla. Cras id turpis ut ligula tincidunt gravida ac at neque.

Samantha Green

The Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi consectetur neque a eros accumsan suscipit. Aliquam et est et neque consequat vulputate. Donec lectus est, congue a est vel, efficitur fermentum augue.

Mr. Nobody

Happy Client

To anybody thinking of buying this theme – buy it! The theme itself is amazing, and on top of that, the support is outstanding! I wanted some features put in, and the theme developer was more than willing to help me out!

Anna Zuckerberg

UpSolution Themes

Aenean at lorem et velit maximus mattis vitae eu turpis. Suspendisse in tellus sit amet tortor finibus vehicula sed nec ligula. Nam bibendum sed tellus sed fringilla. Cras id turpis ut ligula tincidunt gravida ac at neque.

Samantha Green

The Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi consectetur neque a eros accumsan suscipit. Aliquam et est et neque consequat vulputate. Donec lectus est, congue a est vel, efficitur fermentum augue.

Mr. Nobody

Happy Client

To anybody thinking of buying this theme – buy it! The theme itself is amazing, and on top of that, the support is outstanding! I wanted some features put in, and the theme developer was more than willing to help me out!

Anna Zuckerberg

UpSolution Themes

Aenean at lorem et velit maximus mattis vitae eu turpis. Suspendisse in tellus sit amet tortor finibus vehicula sed nec ligula. Nam bibendum sed tellus sed fringilla. Cras id turpis ut ligula tincidunt gravida ac at neque.

Samantha Green

The Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi consectetur neque a eros accumsan suscipit. Aliquam et est et neque consequat vulputate. Donec lectus est, congue a est vel, efficitur fermentum augue.

Mr. Nobody

Happy Client

To anybody thinking of buying this theme – buy it! The theme itself is amazing, and on top of that, the support is outstanding! I wanted some features put in, and the theme developer was more than willing to help me out!

Anna Zuckerberg

UpSolution Themes

فهرست