بنچمارک چیست؟

بنچمارک شامل اطلاعات ضروری است که شما به آن نیاز دارید تا ببینید شرکت شما در برابر رقبا چگونه است. حتی اگر آنها در یک صنعت متفاوت باشند یا به مشتریان دیگر خدمت کنند.معیار یک ابزار مرجع برای مقایسه عملکرد سازمان شما در برابر بهترین شیوه ها در صنعت است. بنچمارک همچنین می تواند به عنوان یک تحلیلگر عملکرد عالی برای مدیران محصول عمل کند اگر با نرم افزار مدیریت محصول آنها ترکیب شود.

بنچمارک همچنین می تواند به کسب و کارها در شناسایی حوزه ها و سیستم ها کمک کند. یا حتی فرآیندهایی که نیاز به بهبود دارند، چه به صورت تدریجی و چه شدید، می توانند بهره مند شوند.بنچمارک می تواند برای بررسی عملکرد یک سازمان داخلی و ایجاد زمینه های بالقوه بهبود استفاده شود.می توان آن را در برابر هر محصول، رویکرد یا عملکردی اعمال کرد. بنچمارک نشان می دهد که شرکت شما با تجزیه و تحلیل آنها در برابر داده ها چقدر خوب عمل می کند. استفاده از بهترین روش ها در صنعت.

مزایای بنچمارک چیست؟

اکنون که به تعریف بنچمارک نگاه کردیم، اجازه دهید مزایای محک زدن را درک کنیم.بنچمارک یک رویکرد گسترده و عملی برای ایجاد خطوط پایه، تعریف بهترین شیوه ها، شناسایی احتمالات بهبود و ایجاد فضای رقابتی در داخل یک کسب و کار است.بنچمارک داده‌های حیاتی را ارائه می‌کند که الهام‌بخش مکالمه خواهد بود. می تواند به شرکت ها در تجزیه و تحلیل و اولویت بندی بهبود فرآیند کمک کند.

بنچمارک می تواند شما را قادر به دستیابی به اهداف زیر کند:

     1-در مورد عملکرد شرکت شما در مقایسه با سایرین، یک نظر بی طرفانه دریافت کنید.

     2-شکاف‌های عملکرد را عمیق‌تر کنید تا زمینه‌هایی را پیدا کنید که می‌توانید در آن‌ها پیشرفت کنید.

     3-مجموعه ای از فرآیندها و معیارهای استاندارد شده را ایجاد کنید.

     4-تقویت مستمر ذهنیت و فرهنگ را تشویق کنید.

     5-استانداردهای بالایی را برای خود تعیین کنید.

     6-ردیابی و مدیریت عملکرد شرکت

4 روش برتر محک زدن چیست؟

1-از زودترین زمان شروع کنید!

اگر بهترین شوید، هرگز برای شروع محک زدن زود نیست. بررسی رقبای خود و تعیین اینکه کجا و چگونه می توانید پیشرفت کنید مشابه دریافت راهنمای مقصدتان است.

2-برای خودت برنامه تعیین کن!

چالش برانگیزترین بخش معیار، تخصیص زمان است. معیارگذاری می‌تواند زمان زیادی را ببرد زیرا شامل مطالعه رقابت، تجزیه و تحلیل مکان‌هایی که می‌توان تغییرات ایجاد کرد و اقداماتی را انجام داد. معیار خود را محدود به تحقیقات و اقداماتی کنید که می توانند در همان مدت زمان چرخه برنامه ریزی منظم شرکت شما تکمیل شوند.

3-نگاهی فراتر از بخش خود بیندازید!

شرکت هایی که خارج از بازار شما فعالیت می کنند ممکن است استثنایی ترین فرصت های یادگیری را ارائه دهند. یک استراتژی، برای شروع، موضوع و سپس بحث در مورد صنایع مختلفی است که با همین مشکل مواجه هستند اما در نسخه پیشرفته تر.

4-روی حساس ترین معیارها تمرکز کنید!

یک سازمان باید در مورد معیارهایی که خدمات در سطح جهانی به مشتریان را مشخص می کند توافق کند و در نتیجه باید مورد تحقیق قرار گیرد. تجزیه و تحلیل معیار خود را به چند شاخص یا متغیر رایج در سراسر صنعت خود محدود کنید و می توانید برای مقایسه منصفانه ارزیابی کنید.

انواع مختلف محک زدن چیست؟

چهار نوع معیار وجود دارد:

1-محک زدن عملکرد

این شامل جمع آوری و مقایسه داده های کمی است. این اولین قدم برای یک سازمان برای شناسایی شکاف های عملکردی است.

2-معیارسازی را تمرین کنید

این شامل جمع آوری و مقایسه اطلاعات کیفی است. این تحلیل گام به گام نحوه انجام یک فعالیت از طریق افراد، فرآیندها و فناوری است.

3-محک گذاری داخلی

این شامل مقایسه داده‌ها از بخش‌ها، واحدها، مکان‌ها و غیره مختلف از درون سازمان است.

4-محک گذاری خارجی

این شامل مقایسه عملکرد سازمان شما با سایر سازمان ها در همان صنعت است.

مطالب مرتبط:

سیستم POS رستوران چیست؟

روش های جذب مشتریان در سال 2022

14 تکنیک ساده برای افزایش فروش

Related Post

Leave a Comment