ایده های کسب و کار آنلاین

این 10 ایده تجاری آنلاین را می توانید به سرعت و به راحتی راه اندازی کنید. تجارت تجارت الکترونیکی خود را از فردا آغاز کنید.

بسیاری از مشاغل آنلاین را می توان با سرمایه اولیه محدود آغاز کرد.

برخی از پردرآمدترین مشاغل آنلاین شامل مشاوره  شرکت ها و توسعه نرم افزار است.

در موضوعی یا صنعتی که علاقه و دانش کافی در آن دارید ، یک بیزینس آنلاین ایجاد کنید.

این مقاله برای کارآفرینان مشتاق است که به دنبال الهام برای شروع یک بیزینس آنلاین هستند.

داشتن و حفظ یک تجارت آنلاین این آزادی را به کارآفرینان می دهد که از هرجای دنیا بتوانند پول کسب کنند. این ایده اغوا کننده است و بیشتر از هر زمان دیگری امکان پذیر است ، اما بسیاری از کارآفرینان نمی دانند از کجا شروع کنند. مهمترین گام در راه اندازی یک تجارت آنلاین سودآور یافتن ایده ای تجاری متناسب با مهارت ها و نقاط قوت شماست.

خواه به دنبال تبدیل شدن به یک کارآفرین تمام وقت باشید و یا فقط برای شروع یک کار نیمه وقت با درآمد منفعل ، محصول یا خدمات شما باید نیاز مصرف کننده خاصی را برآورده کند. ما مجموعه ای از مشاغل سودآور مبتنی بر نیاز و با حداقل هزینه راه اندازی را جمع آوری کرده ایم که می توانید در اسرع وقت شروع به کار کنید.

1. مشاوره سئو

اگر از زیر و بم موتورهای جستجو اطلاع دارید و مهارت های فنی در بسترهایی مانند Google Ads و Google Analytics را دارید ، تبدیل شدن به یک مشاور سئو می تواند گزینه پردرآمد شما باشد. بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک نمی دانند که بهینه سازی موتور جستجو (SEO) چه تاثیری می تواند بر روی تجارت آنها بگذارد. مشاوره آنلاین خود را با آموزش صاحبان مشاغل در زمینه قدرت SEO برای کمک به تغییر وب سایت ها و افزایش نرخ تبدیل آنها ، شروع کنید.

شما می توانید از مهارت های بازاریابی خود برای نشان دادن مزایای استفاده از داده های تجزیه و تحلیل ، کلمات کلیدی استراتژیک و ساختار محتوا برای به دست آوردن ترافیک وب بیشتر ، به صاحبان مشاغل استفاده کنید. اگر با SEO آشنایی ندارید یا می خواهید مهارت های بازاریابی دیجیتال خود را تقویت کنید ، می توانید به راهنمای مبتدیان Moz در جستجوگرها مراجعه کنید.

به خاطر داشته باشید که الگوریتم های گوگل همیشه در حال تغییر هستند ، بنابراین شما باید در زمینه جستجوگرها ادامه تحصیل دهید تا در این زمینه مرتبط و موفق باشید.

 

2. مشاوره بیزینس کوچک

اگر تجربه و دانش زیادی در زمینه تجارت خود  دارید ، چرا مشاغلی ایجاد نمی کنید که به کارآفرینان مشتاق کمک کند تا موفقیت کسب کنند؟ به عنوان یک مشاوره بیزینس ، می توانید از مهارت های خود برای کمک به صاحبان مشاغل جدید برای شروع خوب استفاده کنید و به کارآفرینان باتجربه کمک کنید تا از تقاضا پیروی کنند. اگر استراتژی خود را بر روی جنبه خاصی از مشاوره تجاری متمرکز کنید ، شانس موفقیت شما بیشتر خواهد بود.

برای افزودن به اعتبار خود ، نشان دادن تخصص خود و آوردن مشتری ، حضور در جامعه تجارت دیجیتال بسیار مفید است. شما می توانید در جوامع مشاغل کوچک مانند business.com مشارکت داشته باشید و یا مقالاتی در زمینه تجارت مانند LinkedIn بنویسید.

 

3. مشاور شبکه های اجتماعی

شرکتهای بزرگتر می توانند یک آژانس یا کارمند تمام وقت را برای مدیریت حسابهای خود در شبکه های اجتماعی استخدام کنند ، اما مشاغل کوچک اغلب مجبورند از طریق بازاریابی خود در شبکه های اجتماعی از عهده کار برآیند. صاحبان مشاغل با داشتن مسئولیت های فراوان ، درمورد اهمیت حضور رسانه های اجتماعی برای گذران وقت و توسعه و اجرای یک استراتژی عالی در شبکه های اجتماعی ، معمولاً بیش از حد مشغول ، خسته یا ناکافی هستند. به عنوان مشاور شبکه های اجتماعی ، می توانید به مشاغل کوچک کمک کنید تا بهترین روش ها ، ارسال برنامه ها و مطالب را برای مخاطبان هدف خود تعیین کنند. با افزایش تعداد پیروان آنها ، تجارت شما نیز رشد خواهد کرد.

 

فیس بوک و توییتر هنوز هم برترین شبکه های تجاری هستند ، اما مشاغل معمولاً با سیستم عامل های بصری بیشتری مانند اینستاگرام ، Pinterest ، Tumblr و Snapchat مبارزه می کنند. همه این سیستم عامل ها مخاطبان عظیمی از مصرف کننده دارند ، اما بسیاری از مشاغل متوجه نیستند که چقدر بزرگ هستند ، چقدر می توانند موثر باشند و چگونه آنها را برای نام تجاری خود کار می کنند. اگر سابقه بازاریابی در شبکه های اجتماعی را دارید و علاقه زیادی به عکاسی دارید ، تمرکز بر مشاغل مشاوره خود در یک سیستم عامل خاص مانند اینستاگرام ، می تواند راهی عالی برای کسب درآمد باشد ضمن اینکه به سایر مشاغل کمک می کند محتوای خود را بهبود بخشند و اهداف تجاری خود را محقق کنند.

 

4. نیچ مارکتینگ در تجارت الکترونیکی

برای همه چیز مخاطب وجود دارد ، حتی اگر به اندازه مبلمان خانه عروسک یا غذای ارگانیک سگ باشد. با داشتن یک سایت تجارت الکترونیکی ویژه ، می توانید به مشتریانی برسید که به دنبال محصولات خاص شما هستند. ایجاد یک تجارت در یک بازار خاص می تواند به شما کمک کند تا خود را از مارک های دیگر متمایز کرده و اعتبار و تخصص خود را افزایش دهید. به رسانه های اجتماعی نگاه کنید یا اینکه مصرف کننده خودتان نیاز به تهیه محصولی برای فروش در فروشگاه آنلاین خود دارید.

 

برای راه اندازی تجارت الکترونیکی خود ، تنها چیزی که به آن نیاز دارید یک سرویس میزبانی وب با ویژگی یکپارچه سبد خرید یا نرم افزار تجارت الکترونیکی است. برای ساده سازی فرآیند حمل و نقل ، می توانید با فروشندگان همکاری کنید تا محصولات را از طرف شما برای مشتریان ارسال کنند. این می تواند میزان موجودی مورد نیاز برای نگهداری در محل را کاهش دهد.

 

5. طراح وب یا توسعه دهنده وب

اگر شما یک حرفه ای خلاق و دیجیتال هستید که در شکل گیری طرح زمینه ، موضوع بصری ، مجموعه قلم ها و پالت رنگ یک وب سایت پیشرفت می کند ، طراحی وب  می تواند مسیر خوبی برای شما باشد. اگر در این زمینه کم و یا هیچ تجربه ای ندارید ، می توانید اصول طراحی وب را بیاموزید و بر ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت مانند Adobe XD ، Chrome DevTools و نرم افزار ویرایشگر متن تسلط پیدا کنید.

اگر بیشتر به بخش برنامه نویسی ساخت وب سایت علاقه مند هستید ، توسعه وب مستقل می تواند خانه شما باشد. اگر قبلاً HTML ، CSS یا JavaScript را می دانید و به حل مشکلات راه حل های خلاقانه چشم دارید ، می توانید برای ایجاد وب سایت های جذاب و با کاربرد آسان برای مشاغل کوچک سرویس راه اندازی کنید. اگر شما نیاز به یادگیری اصول توسعه وب قبل از شروع کار  خود دارید ، می توانید یک دوره ساده مبتدی را برای شروع شرکت کنید.

مهارت های فنی و خلاقیت خود را برای صاحبان مشاغل که می خواهند حضور آنلاین خود را به سطح بالاتری ببرند ، به خوبی استفاده کنید. یک نمونه کار جامع بسازید و سپس وب سایت خود را برای نمایش و جذب مشتری مداوم ایجاد کنید.

 

8. سیستم همکاری در فروش

اگر دوست دارید نظرات مشتریان را در سایتهایی مانند آمازون ببینید، ممکن است بخواهید به عنوان منبع درآمد به سیستم همکاری در فروش نگاه کنید. تبلیغات دهان به دهان برای بسیاری از شرکت ها هنوز یک تولید کننده اصلی است و بسیاری از مشاغل حاضرند بخشی از سود خود را با افراد متقاعد کننده که محصولات خود را برای مردم تبلیغ می کنند تقسیم کنند.

 

برنامه های همکاری در فروش  به سطوح مختلف تقسیم می شوند:غیروابسته ، مرتبط و وابسته . سیستم همکاری در فروش غیر وابسته یک کمپین اساسی پرداخت به ازای هر کلیک است که به محصولی که تبلیغ می کنید ، به هیچ وجه وابسته نیست. بازاریابی وابسته  مستلزم داشتن مقداری اقتدار و محتوا درباره محصولی است که بازاریابی می کنید ، اما شخصاً از این محصول استفاده نمی کنید. بازاریابی شرکت های وابسته شاید موثرترین باشد ، زیرا محصولی را بازاریابی می کنید که واقعاً استفاده می کنید و از آن لذت می برید.

 

اگر یک وب سایت شخصی یا حضور در شبکه های اجتماعی با تعداد زیادی از افراد محبوب دارید ، برنامه های وابسته ممکن است یک روش سودآور برای شما باشد. نمایندگان روابط عمومی همیشه به دنبال طرفداران و تأثیرگذارهای تجاری هستند که می توانند نمونه های رایگان را برای آنها ارسال کنند.

 

9. پشتیبانی فنی از راه دور

بسیاری از مشاغل کوچک در بودجه خود جایی برای استخدام کارمند تمام وقت آی تی ندارند ، بنابراین هنگامی که سیستم های آنها از کار بیفتد ، معمولاً با یکی از دوستان و اعضای خانواده خود که در زمینه ی کاری کامپیوتر خبره هستند تماس می گیرند. اگر اهل کارهای فنی هستید و تجربه کار در رایانه ها و شبکه ها را دارید ، می توانید با ارائه کمک فوری فنی از راه دور ، نیاز آنها را به نفع خود برطرف کنید.

 

اگرچه برخی از مشاغل ممکن است شما را برای داشتن مدرک فنی ترجیح دهند ، اما در عوض بسیاری از آنها به دنبال تجربه و دانش شما هستند. با تماس با دوستان ، خانواده و صاحبان مشاغل محلی در مورد نیازهای پشتیبانی فنی آنها می توانید شروع به ایجاد مشاغل پشتیبانی از راه دور  خود کنید. همچنین در تابلوهای شغلی مانند Upwork می توانید برنامه های پشتیبانی مستقل فناوری را پیدا کنید.

 

10. فروش کارهای دستی

همانطور که بازرگانان فروش خود را به تجارت الکترونیکی تغییر می دهند ، بازارهای آنلاین کالاهای دست ساز مانند Etsy و ArtFire این کار را برای صنعتگران که می توانند به طور مداوم محصولات دست ساز با کیفیت مانند پتو های قلاب بافی یا ظروف شیشه ای منحصر به فرد نقاشی را تولید کنند ، بسیار آسان می کند. اگر کار دستی منحصر به فردی دارید ، فروش محصولات خود در یک سایت تجارت الکترونیکی روش خوبی برای کسب درآمد در حالی که در خانه هستید ، است.

اگر مواد خلاقانه خود را به صورت عمده از یک تامین کننده صنایع دستی خریداری کنید ، هزینه های شروع این ایده تجاری بسیار کم است. اگر بتوانید کارهای هنری خود را به سرعت در یک فروشگاه آنلاین ایجاد و بفروشید ، به هیچ وجه سود نخواهید برد. صنعتگران محلی وقتی موفق به کسب و کار خود در شبکه های اجتماعی می شوند ، موفقیت بالاتری پیدا می کنند.

 

11. موتور جستجو

گوگل و بینگ در همه جا وجود دارند ، اما لزوماً پاسخگوی تمام نیازهای کاربران نیستند. اگر در زمینه خاصی متخصص هستید ، موتور جستجوی خود را بسازید که به افراد با دانش کمتری کمک می کند آنچه را که می خواهند پیدا کنند. اگر موتور جستجوی شما به کاربران امکان وارد کردن پارامترهایی مانند زیرموضوعات و نوع منبع را بدهد ، به جای اینکه فقط یک جستجوی کلی انجام دهید ، احتمال موفقیت شما بیشتر خواهد بود.

 

12. دراپشیپینگ

اگر می خواهید یک سایت تجارت الکترونیکی راه اندازی کنید ، ممکن است نگران ذخیره موجودی کالا باشید. با dropshipping ، می توانید سفارشات مشتری را در یک فروشگاه آنلاین تحویل بگیرید و آن را مستقیماً به خرده فروش شخص ثالث ارسال کنید تا تحقق یابد. تا زمانی که مدل کسب و کار شما فروش اقلام با قیمت بالاتر از مبلغی را که به خرده فروش شخص ثالث می پردازید ، در بر دارد ، تجارت موفقیت آمیز شما برای موفقیت تعیین می شود.

 

13. تجارت تدریس خصوصی

صرف اینکه کسی در یک موضوع کلاس می گذارد به معنای درک خوب مطالب نیست. اگر در توضیح موارد برای کسی در یک شرایط فردی عالی هستید و تجربه و دانش کافی در یک موضوع دارید ، شروع یک تجارت آنلاین تدریس خصوصی در آن زمینه را در نظر بگیرید. شما می توانید از ابزار گپ ویدیویی مانند Skype برای برگزاری جلسات تدریس خصوصی از راه دور و ارائه دانش خود به هر کسی ، هر زمان و هر مکان استفاده کنید. در نظر گرفتن بودجه ای برای تبلیغات در Craigslist و Fiverr در مدل کسب و کار خود.

 

14. دوره های آنلاین دیجیتال

به طور مشابه تدریس خصوصی ، افراد در سراسر جهان ممکن است از این که شما تخصص خود را با آنها به اشتراک می گذارید بهره مند شوند. شروع یک بیزینس آنلاین که دوره های دیجیتالی را به هرکسی که به این موضوع علاقه مند است ارائه دهد می تواند به راحتی برای شما درآمد کسب کند  شما می توانید مطالب نوشتاری آماده یا سایر مطالب قابل بارگیری را با پرداخت هزینه بفروشید.

 

15. کانال یوتیوب

YouTube شروع یک کار آموزش آنلاین را بسیار آسان می کند. ویدیوهایی از خود را بارگذاری کنید که به بینندگان در هر موضوعی اعم از مبتدی یا پیشرفته آموزش می دهد و از رسانه های اجتماعی برای انتشار خبر کانال خود استفاده کنید. هرچه تعداد بینندگان شما افزایش می یابد ، می توانید از ویدیوهای خود درآمدزایی کرده و از آنها سود کسب کنید.

 

16. کوچینگ تلفنی

برخی از افراد که در جستجوی کمک یا گرفتن مشاوره هستند ممکن است چیزی بیشتر از یک آموزش بخواهند. افرادی که می خواهند به پیشرفت شغلی خود کمک کنند ، تغذیه خود را بهبود بخشند یا معنای بیشتری در زندگی خود پیدا کنند ، می توانند از طریق کوچینگ و یا گرفتن مربی از طریق نرم افزار چت ویدیویی مانند زوم یا اسکایپ بهره مند شوند. هدف شما به جای دادن تمرین و نمره ، به عنوان یک مربی از راه دور ، ارائه مشاوره ، راهنمایی و پشتیبانی از مشتریان است. اگر برای کسب و کار خود وبلاگی راه اندازی کنید یا مرتباً در مورد موضوعاتی که مربیگری می کنید در LinkedIn پست ارسال کنید ، از اعتماد و دانش بیشتری برخوردار خواهید شد.

 

Related Post

Leave a Comment