اگر می خواهید یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ ایجاد کنید ، از کجا شروع می کنید؟ این هنوز یک چالش مشترک است زیرا بسیاری از مشاغل می دانند کانالهای دیجیتال و موبایل چقدر برای جذب و حفظ مشتری حیاتی هستند. با این وجود آنها برنامه ای یکپارچه برای رشد و جذب موثر مخاطبان خود ندارند. اگر تجارت شما برنامه ای نداشته باشد ، از ده مشکلی که بعداً در این مقاله به آنها اشاره کردم رنج خواهید برد و در مقابل رقبایی که از نظر دیجیتال تبحر بیشتری دارند ، ضرر خواهید کرد.

 

  1. بدون جهت هستید

من دریافتم که شرکتهای فاقد استراتژی دیجیتال (و بسیاری از آنها) هدف استراتژیک مشخصی را برای آنچه می خواهند از طریق کسب مشتری جدید یا ایجاد روابط عمیق تر با مشتریان موجود در آن داشته باشند ندارند. و اگر اهدافی با اهداف دیجیتال مارکتینگ هوشمند ندارید ، احتمالاً منابع کافی برای رسیدن به اهداف قرار نمی دهید و از طریق تجزیه و تحلیل ارزیابی نمی کنید که آیا به این اهداف دست می یابید.

 

  1. شما مخاطبان آنلاین یا سهم بازار خود را نخواهید شناخت

اگر هنوز در این مورد تحقیق نکرده اید ، تقاضای مشتری برای خدمات آنلاین ممکن است دست کم گرفته شود. شاید مهمتر از این ، بازار آنلاین خود را درک نخواهید کرد: پویایی بازار با کانال های سنتی با انواع مختلف مشخصات مشتری و رفتار ، رقبا ،گزینه هایی برای ارتباطات بازاریابیپیشنهادات متفاوت خواهد بود . ابزارهای بسیار خوبی از سیستم عامل های دیجیتال اصلی در دسترس است که می توانیم از میزان تقاضای مشتری مطلع شویم. آنها را به سایت خود جذب کنید یا ببینید از طریق Facebook IQ به چه تعداد از افراد علاقه مند به محصولات یا خدمات یا بخش می توانید دسترسی پیدا کنید.

 

  1. رقبای موجود و تازه تاسیس سهم بازار را به دست می آورند

اگر منابع کافی را به دیجیتال مارکتینگ اختصاص نمی دهید یا از رویکردی موقت و بدون استراتژی های  مشخص استفاده می کنید ، رقبا سهم دیجیتال شما را می گیرند!

 

4- شما یک پیشنهاد ارزشمند آنلاین ندارید

یک پیشنهاد ارزشمند آنلاین مشتری که کاملاً مشخص شده باشد و متناسب با شخصیت های مختلف مشتری هدف شما باشد ، به شما کمک می کند خدمات آنلاین خود را تشویق کنید و مشتریان فعلی و جدید را به تعامل اولیه و وفاداری ترغیب کنید. توسعه استراتژی بازاریابی محتوای رقابتی برای بسیاری از سازمان ها کلید این امر است زیرا این محتوا مخاطبان شما را از طریق کانال های مختلف مانند جستجو ، اجتماعی ، بازاریابی از طریق ایمیل و وبلاگ شما درگیر می کند.

 

  1. شما مشتریان آنلاین خود را به اندازه کافی نمی شناسید

اغلب گفته می شود که دیجیتال مارکتینگ”قابل اندازه گیری ترین رسانه” است. اما Google Analytics و موارد مشابه فقط حجم بازدیدها و نه احساس بازدیدکنندگان ، آنچه آنها فکر می کنند را برای شما بازگو می کند. شما باید از اشکال دیگر ابزار بازخورد کاربران وب سایت برای شناسایی نقاط ضعف خود استفاده کرده و سپس آنها را برطرف کنید.

 

  1. شما یکپارچه نیستید

انجام فعالیت های دیجیتال مارکتینگ در شرکت ها چه یک دیجیتال مارکتینگ متخصص ، چه  IT یا یک آژانس دیجیتال جداگانه باشد ، کاملاً معمول است.  اما مسلماً از تأثیر کمتری برخوردار است. همه موافقند که رسانه های دیجیتال وقتی با رسانه های سنتی و کانال های پاسخگویی ادغام شوند ، بهترین عملکرد را دارند. ما همیشه تهیه یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ یکپارچه را توصیه می کنیم و پس از اتمام تحول دیجیتال ، فعالیت های دیجیتال مارکتینگ به عنوان معمول بخشی از برنامه بازاریابی شما و بخشی از تجارت شما خواهد بود.

 

  1. اختصاص ندادن بودجه کافی به دیجیتال مارکتینگ

منابع ناکافی به برنامه ریزی و اجرای بازاریابی الکترونیکی اختصاص خواهد یافت و احتمالاً کمبود مهارت های خاص در زمینه دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که پاسخگویی موثر به تهدیدهای رقابتی را دشوار می کند.

 

8- شما با کپی کردن ، پول و وقت خود را هدر می دهید

منابع ناکافی به برنامه ریزی و اجرای بازاریابی الکترونیکی اختصاص خواهد یافت و احتمالاً کمبود مهارت های خاص در زمینه بازاریابی الکترونیکی وجود دارد که پاسخگویی موثر به تهدیدهای رقابتی را دشوار می کند.

 

  1. شما آنقدر چالاک نیستید که بتوانید عقب بیفتید یا جلوتر بمانید

اگر به برترین مارک های آنلاین مانند آمازون ، دل ، گوگل ، تسکو ، زاپوس نگاه کنید ، همه آنها پویا هستند – روش های جدید را برای به دست آوردن یا حفظ مخاطبان آنلاین خود آزمایش می کنند.

 

  1. شما در حال بهینه سازی نیستید

هر شرکتی که دارای یک وب سایت باشد ، دارای تجزیه و تحلیل خواهد بود ، اما بسیاری از مدیران ارشد اطمینان حاصل نمی کنند که تیم هایشان آنها را بسازند یا وقت لازم برای بررسی و عمل به آنها را ندارند. هنگامی که یک استراتژی شما را قادر می سازد اصول را به درستی دریافت کنید ، سپس می توانید به پیشرفت مستمر جنبه های اصلی مانند بازاریابی جستجو ، تجربه کاربر سایت ، ایمیل و بازاریابی در شبکه های اجتماعی بپردازید. بنابراین این 10 مشکل اصلی ما است که می توان با یک استراتژی کاملاً فکری از آنها جلوگیری کرد.

 

 

Related Post

Leave a Comment