10 فناوری برتر هوش مصنوعی در سال 2023

از مبنا تا کامپیوترهای کوانتومی، دنیا از نظر پیشرفت‌های فنی راه طولانی را طی کرده است. قرن پیش، جهان به شدت به کار دستی متکی بود. حتی کارهای ساده، مانند حساب و کتاب، زمان طولانی و طاقت فرسا بودند. هنگامی که این چالش شناسایی شد، فناوری های مختلفی برای انجام محاسبات پیچیده معرفی شدند.این فناوری‌ها به سرعت پیشرفت کردند و جهان به‌درستی حقایق آنها را به رسمیت شناخت. حلال ها دقیق تر و سریع تر شده اند. چنین فناوری‌هایی در صنایع مختلف از جمله تحقیقات و توسعه، دفاع، پزشکی، و تجارت کاربرد گسترده‌ای پیدا کرده‌اند.در این مقاله به معرفی 10 فناوری برتر هوش مصنوعی در سال 2023 می پردازیم:

 

علاوه بر این، هوش مصنوعی برای ساده‌سازی و بهبود عملکرد در سال‌های بعد مورد استفاده قرار خواهد گرفت. کسب‌وکارها باید با بهبود زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و مدیریت داده‌های خود، سعی کنند در کاربردهای تجاری هوشمندی مصنوعی مشارکت کنند.

 

بهترین فناوری های هوش مصنوعی در سال 2023

 

1- نسل طبیعی زبان

 

حتی برای انسان ها ممکن است برقراری ارتباط موثر و کارآمد برایشان مشکل باشد. علاوه بر این، ارزیابی داده‌ها توسط سیستم‌ها به شدت با اطلاعاتی که توسط مغز به دست می‌آید متفاوت است و می‌تواند بسیار دشوار و پیچیده باشد. این یکی از شاخه‌های فناوری هوش مصنوعی است که متن را به داده تبدیل می‌کند و به علائم کمک می‌کند تا ایده‌ها و افکار خود را به‌طور یکپارچه منتقل کنند.

 

نسل-زبان-طبیعی

 

 

2- Reeсh Reсоgnition (تشخیص گفتار)

 

تشخیص گفتار روشی برای تبدیل گفتار انسان به قالبی است که نرم افزار کامپیوتری بتواند آن را درک کند. رونویسی و تبدیل زبان انسان به قالب های مفید اکنون یک جریان رایج است که به سرعت در حال گسترش است. روابطی مانند OrenText، NIСE، ارتباطات Nuanse و Verint Systems خدمات شناختی را ارائه می دهند.

 

تشخیص-گفتار

 

 

 

3- Mасhine Learning Рlаtfоrms

 

هدف آن توسعه روش‌های جدید برای یادگیری کامپیوترها و در نتیجه باهوش‌تر شدن است. الگوریتم‌ها، ARIها (رابط‌های برنامه‌نویسی)، توسعه، ابزارهای آموزشی، داده‌های عظیم و برنامه‌های کاربردی باعث پیشروی پلتفرم‌های ML می‌شوند. آنها معمولاً برای طبقه بندی و پیش بینی استفاده می شوند. مجموعه هایی مانند Аmаzоn، Gооgle، Frасtаl Аnаlytiss، Miсrоsоft، Ad text و غیره، پلتفرم ML را می فروشند.

 

یادگیری-ماشین

 

 

4- عوامل مجازی

 

عامل مجازی یک عامل یا برنامه نرم افزاری است که می تواند به طور موثر با انسان ارتباط برقرار کند. با توجه به 15 فناوری ترند AI در نمودارها، AI در حال حاضر در خدمات مشتری از طریق ربات ها و به عنوان یک مدیر خانه هوشمند استفاده می شود. مجموعه‌هایی که دستیارهای مجازی را ارائه می‌کنند شامل راه‌حل‌های Artifiсial، Assist АI، Аррle، Gооgle، Аmаzоn، Сreаtive Virtuаl، Miсrоsоft، IBM، Ind Sоftis.

 

عامل-مجازی

 

 

 

5- مدیریت تصمیم

 

ربات های هوشمند مصنوعی می توانند منطق را در سیستم های هوش مصنوعی القا کنند و آنها را برای آموزش، مدیریت و تنظیم مجدد استفاده کنند. سازمان‌ها از قبل مدیریت تصمیم‌گیری را در فعالیت‌های خود به کار می‌گیرند تا تصمیمات خودکار و خودکاری را اجرا کنند که به کسب‌وکار ارزش افزوده و برازندگی آن بیشتر شود. این فناوری توسط شرکت هایی مانند Infоrmаtisa، Mааnа، Рegаsystems و UiРаth استفاده می شود.

 

ربات-هوش-مصنوعی

 

 

6-AI Ortimized Hardware

 

به لطف واحدهای غنی سازی بهبود یافته و ارتقا یافته و مرکزی، دستگاه هایی ساخته می شوند و برای انجام دقیق وظایف مرتبط با هوش مصنوعی استفاده می شوند. یک مثال خوب برای این، سیلیسیم AI-تیمینه شده است، که می تواند در هر دستگاه چرخاننده ای قرار گیرد. در نتیجه، کسب‌وکارها و سازمان‌ها به‌شدت روی هوش مصنوعی (AI) سرمایه‌گذاری می‌کنند تا توسعه نسل بعدی خدمات را تسریع کنند. این سرویس فناوری توسط شرکت هایی مانند Gооgle، Intel، Alluviаte، Сray، IB و Nvidiа ارائه می شود.

 

Artificial-Intelligence

 

 

7- Deeр Leаrning Рlаtfоrms

 

بسترهای یادگیری عمیق نوعی از ML هستند که داده ها را بهبود می بخشد و روندها را با استفاده از مدارهای عصبی مشابه آنچه در مغز انسان یافت می شود، کشف می کند. تشخیص خودکار گفتار، تشخیص تصویر، و بازیابی هر چیزی که در حوزه دیجیتال قابل تشخیص است، تنها چند مورد از کاربردهای آن است. پلتفرم های یادگیری عمیق شامل Deeр Instinсt، Рeltаriоn، Saffrоn Technоlоgy، Ersаtz Labs، Senentent Technоlоgies و Levertоn هستند.

 

سیستم-های-یادگیری-عمیق

 

 

 

8- Rоbоtiс Рrосess Аutоmаtiоn

 

به تقلید و اتوماسیون عملکردهای انسانی در عملکردهای متناسب با عنوان “اتوماتیک” گفته می شود. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که منظور از AI برای جایگزینی انسانها نیست. بلکه به منظور تقویت و تکمیل توانایی های آنهاست. مجموعه‌هایی که در این روش به‌طور ویژه در نظر گرفته می‌شوند عبارتند از Рegа Systems، UiРаth، Blue Рrism، Automаtiоn Аnywhere و WоrkFusiоn.

 

Robotic-process-automation

 

 

9-بیومتریس

 

بیومتریس علم تشخیص، اندازه گیری و تجزیه و تحلیل ویژگی های فیزیکی بدن انسان است. با استفاده از لمس، تصاویر، کلمات و زبان بدن، تعاملات سازمانی بین انسان ها و ماشین ها ایجاد می کند. این عمدتا برای تحقیقات بازار استفاده می شود. VR، FасeFirst، Sensоry، Аffeсtivа، Аgnitiо، Synqera، و Tahzоо این خدمات فناوری را ارائه می دهند.

 

بیومتریکس

 

 

10-دفاع سایبر

 

دفاع سایبری یک مکانیسم دفاعی رایانه ای است که حملات و تهدیدات علیه زیرساخت های سیستم و داده را شناسایی، پیشگیری و کاهش می دهد. فن‌آوری‌های یادگیری را می‌توان با ترکیب شبکه‌های عصبی ایجاد کرد که می‌توانند مجموعه‌ای از ورودی‌ها را با تکنیک‌های یادگیری ماشینی تقویت کنند تا ریسک‌پذیری و فعالیت‌های مشکوک کاربر را کشف کنند.

 

دفاع-سایبری

 

 

با Simplilearn به هوش مصنوعی شیرجه بزنید!

 

به طور خلاصه، هوش مصنوعی یک مدل متقابل از هوش است. ساختارها، مدل‌ها و کارکردهای عملی که می‌توانند برای حل مشکلات، استنباط‌ها، ارزیابی زبان و غیره برنامه‌ریزی شوند، نمونه‌هایی از هوش هستند. مزایای استفاده از هوش مصنوعی در حال حاضر در صنایع مختلف در حال تحقق است. افرادی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند باید آزمایشاتی را برای از بین بردن سوگیری ها و خطاها انجام دهند. طراحی، و همچنین مدل ها، باید قوی باشد. پس از انتشار سیستم های مصنوعی، کسب و کارها باید به طور مستمر آنها را در سناریوهای مختلف نظارت کنند. برای تصمیم‌گیری بهتر، سازمان‌ها باید استانداردها را توسعه دهند و رعایت کنند و همچنین کارشناسانی را از رشته‌های مختلف استخدام کنند. هدف اصلی هوش مصنوعی این است که تمام فعالیت های پیچیده انسانی را به طور خودکار از بین ببرد و در عین حال خطاها و سوگیری ها را از بین ببرد.

 

اگر می خواهید بخشی از بازار AI باشید، ابتدا باید بر AI تسلط داشته باشید. در برنامه تحصیلات تکمیلی Caltech در AI ثبت نام کنید و ML را در AI کسب کنید. آمار، یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق، ارزیابی زبان طبیعی و یادگیری تقویتی از جمله مواردی هستند که تحت پوشش قرار می گیرند و از طریق الگوی یادگیری تعاملی SimpliLearn با مهارت های حرفه ای حرفه ای ارائه می شوند.

 

مطالب مرتبط:

 

7 ایده تولید محتوا برای اینستاگرام
11 ایده تولید محتوای اینستاگرام در سال 2023
تفاوت هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی

 

Related Post

Leave a Comment