انفجار داده ها که انقلاب صنعتی چهارم را آغاز کرده است ، عصری که تجارت با سیستم های فیزیکی سایبری متحول می شود ، چندین روند فناوری را قادر ساخته است. هر کسب و کاری می تواند از این روندهای مهم استفاده کند و باید به نحوه استفاده از آنها توجه کند ، اما حسابداران باید واقعاً نحوه استفاده استراتژیک از این شش فناوری را برای دستیابی به استراتژی تجاری شرکت ارزیابی کنند.

1. داده های بزرگ

داده ها برای تصمیم گیری های مالی تجاری بسیار مهم هستند. امروزه داده ها فقط اعداد و صفحات گسترده ای نیستند که حسابداران سالها با آن آشنا بوده اند. همچنین شامل داده های بدون ساختار است که می تواند از طریق پردازش زبان طبیعی تجزیه و تحلیل شود. این می تواند اجازه نظارت بر وضعیت واقعی مسائل مالی را بدهد. داده ها سوختی است که به سایر گرایش های فناوری که در امور مالی و حسابداری در انقلاب صنعتی چهارم دگرگون می شوند ، کمک می کند. حتی فرآیند حسابرسی دیجیتالی شده است. در حوزه مالی ، داده ها بینش های ارزشمندی تولید می کنند ، نتایج را هدایت می کنند و تجربه بهتری را برای مشتریان ایجاد می کنند. از آنجایی که همه چیز رد پای دیجیتال می گذارد ، دیجیتالی شدن بی سابقه جهان ما فرصت هایی را برای جمع آوری اطلاعات جدیدی از داده هایی که قبلاً امکان پذیر نبود ، ایجاد می کند. این بینش ها به بهبود عملیات داخلی و ایجاد درآمد کمک می کند.

2. افزایش قدرت محاسباتی

همانطور که برای سایر شرکتها وجود دارد ، اگر پیشرفتهای قدرت محاسباتی نبود ، تمام داده های ایجاد شده توسط دنیای دیجیتالی ما بی فایده یا حداقل کم قدرت بودند. این تغییرات به بخش های حسابداری و مالی و شرکت ها اجازه می دهد تا داده ها را به طور مثل ذخیره و استفاده کنند. اول ، سرویس های ابری از ارائه دهندگانی مانند آمازون ، گوگل و مایکروسافت وجود دارد که سیستم ها و نرم افزارهای مقیاس پذیر را برای استفاده در هر زمان و هر زمان که نیاز باشد ، ارائه می دهند. محاسبه لبه نیز رشد کرده است. این جایی است که محاسبه نه در ابر ، بلکه درست در جایی که داده ها جمع آوری می شوند اتفاق می افتد.

اتخاذ فناوری شبکه تلفن همراه 5G (نسل پنجم) ستون فقرات دنیای هوشمندتر خواهد بود. وقتی محاسبات کوانتومی به طور کامل پذیرفته شود ، به گونه ای دگرگون کننده خواهد بود که در این مرحله حتی نمی توان آن را پیش بینی کرد.قدرت محاسباتی ما را به صورت نمایی بالا میبرد. رایانه های کوانتومی قادر به ارائه خدمات و حل مشکلاتی هستند که در رایانه های سنتی امکان پذیر نبود.و این ارزش فوق العاده ای در دنیای مالی برای این قابلیت وجود خواهد داشت.

3. هوش مصنوعی (AI)

هوش مصنوعی می تواند به بهره وری بیشتر متخصصان حسابداری و امور مالی کمک کند. الگوریتم های هوش مصنوعی به ماشین ها اجازه می دهد تا کارهای زمان بر ، تکراری و اضافی را انجام دهند. با حمایت از هوش مصنوعی ، متخصصان مالی قادر خواهند بود زمان بیشتری را صرف ارائه بینش عملی کنند. ماشین آلات می توانند با ساده سازی عملیات به کاهش هزینه ها و خطاها کمک کنند. هرچه متخصصان امور مالی بیشتر به هوش مصنوعی متکی باشند تا بتواند بهترین کار را انجام دهد تجزیه و تحلیل و پردازش حجم عظیمی از داده ها و مراقبت از کارهای یکنواخت – انسانها زمان بیشتری برای بازیابی بهترین کار خود خواهند داشت. فناوری جدید انتظارات مشتریان را هنگام کار با شرکت ها تغییر داده است ، و در مورد حسابداری نیز یکسان است. هوش مصنوعی به حسابداران کمک می کند تا کارآمدتر باشند.

4. اینترنت اشیا

وقتی اینترنت اشیا ، سیستم دستگاهها و ماشینهای به هم پیوسته ، با هوش مصنوعی ترکیب می شود ، نتیجه اینترنت اشیا می شود. این موارد می توانند بدون دخالت انسان ارتباط برقرار کرده و عمل کنند و مزایای زیادی را برای سیستم های حسابداری و متخصصان امور مالی ارائه دهند. هوشمندی امور به متخصصان مالی کمک می کند تا دفاتر ، معاملات و سایر سوابق را در زمان واقعی ردیابی کنند. با پشتیبانی از هوش مصنوعی ، الگوها را می توان شناسایی کرد یا مسائل به سرعت حل شد. این نظارت مستمر فعالیتهای حسابداری مانند حسابرسی را بسیار ساده تر و بدون استرس می کند. علاوه بر این ، هوش مصنوعی ردیابی و مدیریت موجودی را بهبود می بخشد.

5. روبات های خودمختار

لازم نیست روبات ها موجودات فیزیکی باشند. در حسابداری و امور مالی ، اتوماسیون فرآیند روباتیک (CHP) می تواند کارهای تکراری و زمان بر مانند تجزیه و تحلیل اسناد و پردازش را انجام دهد ، که در هر بخش حسابداری فراوان است. حسابداران که از این وظایف پیش پا افتاده رهایی یافته اند ، می توانند وقت خود را صرف کارهای استراتژیک و مشاوره ای کنند. اتوماسیون هوشمند (َAI) قادر به تقلید از تعامل انسان است و حتی می تواند معنای استنباط شده در ارتباط با مشتری را درک کرده و بر اساس داده های تاریخی با فعالیت سازگار شود. علاوه بر این ، هواپیماهای بدون سرنشین و هواپیماهای بدون سرنشین حتی می توانند برای ارزیابی و موارد مشابه استفاده شوند.

6. بلاک چین

آخرین روند فناوری که پیامدهای قابل توجهی برای متخصصان حسابداری و امور مالی دارد که مایلم آنها را پوشش دهم ، بلاک چین است. دفتر کل توزیع شده یا بلاک چین یک پایگاه داده بسیار امن است. این فناوری راهی برای ذخیره و ثبت دقیق داده ها است که کاربردهای گسترده ای در پرونده های حسابداری و مالی دارد. بلاک چین قراردادهای هوشمند ، محافظت و انتقال مالکیت دارایی ها ، تأیید هویت و اعتبار افراد و موارد دیگر را امکان پذیر می کند. هنگامی که بلاک چین به طور گسترده پذیرفته شد و چالش های مربوط به مقررات صنعت برطرف شد ، با کاهش هزینه ها ، افزایش قابلیت ردیابی و افزایش امنیت ، به نفع مشاغل خواهد بود.

Related Post

Leave a Comment