انواع بازاریابی دیجیتال

در دهه گذشته ، بازاریابی دیجیتال به یک جز حیاتی در استراتژی کلی بازاریابی سازمان تبدیل شده است. این امکان را برای شرکت ها فراهم می کند تا پیام ها را متناسب با مخاطبان خاص تنظیم کنند و این امکان را برای بازار مستقیم افرادی که احتمالاً علاقه مند به محصولشان هستند فراهم می کند. بازاریابی دیجیتال طیف گسترده ای از تاکتیک ها و فن آوری های بازاریابی را که برای دسترسی آنلاین به مصرف کنندگان استفاده می شود ، شامل می شود. دو عضو تیم دانشگاهی از دانشگاه نیوهمپشایر جنوبی (SNHU) در مورد چگونگی همسو شدن بازاریابی دیجیتال با تاکتیک های سنتی صحبت کردند و اطلاعات مربوط به برخی از انواع بازاریابی دیجیتال را در حال حاضر به اشتراک گذاشتند.

دکتر مارک هابسون ، رئیس ارشد برنامه های بازرگانی ، گفت: اگرچه بازاریابی دیجیتال به نظر می رسد دنیای جدیدی است ، اما در واقع این اصول بر اساس بسیاری از اصول شناخته شده برای بازاریابان سنتی است و هم به دانش بازاریابی اساسی و هم به دانش فنی نیاز دارد.

دکتر جسیکا راجرز ، رئیس دانشکده برنامه های بازاریابی ، گفت که این دو رشته برای برقراری ارتباط با گروه های متمایز از مصرف کنندگان است. وی گفت: “… رسانه های سنتی یک روش عالی برای دستیابی به یک پایگاه گسترده مصرف کننده است ، در حالی که رسانه های دیجیتال توانایی دسترسی به مخاطبان بسیار خاص را دارند” ، “یک نکته اساسی این است که بسته به مخاطب مورد نظر ، برخی کانال ها از سایر کانال ها موثرتر هستند. ”

انواع بازاریابی دیجیتال

راجرز در مورد برخی از محبوب ترین انواع بازاریابی دیجیتال صحبت کرد ، و یک نمای کلی از هر یک ارائه داد:

1.بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

هدف از جستجوگرها این است که یک کسب و کار در نتایج جستجوی Google رتبه بالاتری داشته باشد و در نهایت بازدید سایت از طریق موتور جستجو افزایش یابد. برای تحقق این امر ، بازاریابان سئو در مورد کلمات و عباراتی که مصرف کنندگان برای جستجوی اطلاعات آنلاین استفاده می کنند تحقیق می کنند و از این اصطلاحات در محتوای خود استفاده می کنند. طبق “راهنمای مبتدیان برای جستجوگرها” شرکت پیشرو نرم افزار SEO Moz ، سئو شامل بسیاری از عناصر است ، از کلمات موجود در صفحات وب شما تا نحوه پیوند سایت های دیگر به شما در وب گرفته تا ساختار وب سایت شما. با توجه به Salary.com ، یک متخصص سئو می تواند حدود 59000 دلار درآمد کسب کند.

بنابراین ، برخی از مواردی که می توانند SEO سایت را بهبود ببخشند چیست؟ درک این نکته مهم است که یکی از مواردی که سئو را به چالش می کشد این است که پاسخ این سوال همیشه به گوگل و الگوریتم فعلی آن بستگی دارد. با توجه به این نکته ، در اینجا چند نکته مهم برای استراتژیست های SEO و به طور کلی بازاریابان برای درک نحوه کار SEO امروز وجود دارد ، از راهنمای مبتدیان Moz تا SEO

index کردن محتوا : مهم است که به موتورهای جستجو اجازه دهید با انجام کارهایی مانند افزودن متن alt برای تصاویر و متن  برای محتوای ویدئویی و صوتی ، محتوای سایت شما را “بخوانند”.

ساختار پیوند خوب : مهم است که موتورهای جستجو بتوانند ساختار سایت شما را “کراول” کنند تا به راحتی تمام محتوای سایت شما را پیدا کنند. موارد زیادی وجود دارد که یک متخصص سئو می تواند برای قالب بندی صحیح پیوندها ، URL ها و نقشه سایت انجام دهد تا دسترسی آنها به خزنده های سایت بیشتر باشد.

کلمات کلیدی و هدف قرار دادن کلمات کلیدی :پیاده سازی صحیح کلمات کلیدی شما یعنی عبارات جستجویی که می خواهید سایت شما برای آن در گوگل پیدا شود .در محتوا و سرصفحه های شما یکی از عناصر اساسی ایجاد سئو است. دیگر نمی توان محتوای خود را با بیشترین تعداد کلمات کلیدی و تغییرات کلمات کلیدی “پر” کرد. نوشتن محتوای با کیفیت بالا که از کلمات کلیدی در سرصفحه ها و چند بار در محتوای صفحه خزنده استفاده می کند ، اکنون روش بهتری تلقی می شود و باعث می شود صفحات در نتایج جستجو رتبه بهتری داشته باشند.

2.پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)

پرداخت به ازای هر کلیک به تبلیغات پولی و نتایج پیشرفته موتور جستجو اشاره دارد. این یک شکل کوتاه مدت از بازاریابی دیجیتال است ، به این معنی که اگر شما دیگر هزینه ای پرداخت نکنید ، تبلیغ دیگر وجود ندارد. مانند SEO ، PPC راهی برای افزایش بازدید جستجو به یک تجارت آنلاین است.

پرداخت به ازای هر کلیک می تواند به تبلیغاتی که در بالا و طرف صفحه نتایج جستجو مشاهده می کنید ، تبلیغاتی که هنگام مرور وب مشاهده می کنید ، تبلیغات قبل از فیلم های YouTube و تبلیغات در برنامه های تلفن همراه اشاره دارد.

یکی دیگر از مواردی که پرداخت هر کلیک را از SEO متمایز می کند این است که شما فقط هزینه نتایج را پرداخت می کنید. در یک مدل PPC معمولی مانند یک کمپین Google AdWords ، فقط وقتی شخصی روی تبلیغ شما کلیک می کند و روی وب سایت شما قرار می گیرد هزینه پرداخت خواهید کرد. می توانید تقریباً هر مبلغی را برای تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک هزینه کنید. برخی از شرکتها ممکن است نتیجه سرمایه گذاری فقط چند صد دلاری را ببینند ، اما بسیاری از شرکتهای بزرگ ماهانه دهها هزار هزینه برای هر کلیک هزینه می کنند.

هزینه اجرای تبلیغ یا نتایج جستجو در درجه اول به میزان رقابت کلمات کلیدی شما بستگی دارد. کلمات کلیدی با رقابت بالا (به عنوان مثال کلمات کلیدی که بسیاری از افراد در جستجوی آن هستند و بسیاری از سایت ها سعی در یافتن آنها دارند) گران تر خواهند بود و احتمالاً شرایط رقابت کمتری هزینه کمتری خواهد داشت.

هنگامی که یک کمپین پرداخت به ازای هر کلیک راه اندازی می کنید ، همچنین می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید تبلیغ یا نتایج تبلیغاتی شما به کاربران در سراسر جهان نشان داده شود یا فقط در یک منطقه خاص جغرافیایی. به گفته گوگل ، اگر در حال تجارت مشاغل آجر و ملات هستید ، این توانایی متناسب سازی با موقعیت مکانی به شما کمک می کند دلار تبلیغ را برای تبلیغ تبلیغات به کاربرانی که در هیچ کجای تجارت شما زندگی نمی کنند ، هدر ندهید.

3.بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

این شامل هر کاری است که یک تجارت از طریق کانال های رسانه های اجتماعی انجام می دهد. تقریباً همه با رسانه های اجتماعی آشنا هستند ، اما بازاریاب ها باید با رویکردی یکپارچه و استراتژیک به شبکه های اجتماعی نزدیک شوند. بازاریابی در شبکه های اجتماعی فراتر از ایجاد پست برای کانال های اجتماعی و پاسخ دادن به نظرات است.

بازاریابان شبکه های اجتماعی نباید در یک حیطه جدا از سایر عملکردهای بازاریابی باشند. بازاریاب های اجتماعی باید با تیم گسترده بازاریابی شرکت همکاری کنند تا پیام خود را در همه سیستم عامل ها ، آنلاین و خارج هماهنگ کنند ، به طوری که هر بخش از مارک یک داستان را بیان می کند.

بخش مهمی از بازاریابی در شبکه های اجتماعی تجزیه و تحلیل است: بازاریاب های رسانه های اجتماعی همچنین باید در تحلیل عملکرد پست های خود و ایجاد استراتژی بر اساس این داده ها زیرکی داشته باشند. دلیل دیگر بازاریابان برای سنجش و ردیابی مداوم کمپین های خود این است که این داده ها به بازاریابان اجازه می دهد تا به رهبران تجاری نشان دهند که تلاش هایشان کاربران را به سمت تعامل با نام تجاری و در نهایت تبدیل کاربران به مشتری سوق می دهد ، بنابراین برای شرکت ارزش ایجاد می کنند ، همیار فوربس ، جیسون دمرس.

بخش مهمی از بازاریابی در شبکه های اجتماعی تجزیه و تحلیل است: بازاریاب های رسانه های اجتماعی همچنین باید در تحلیل عملکرد پست های خود و ایجاد استراتژی بر اساس این داده ها داشته باشند. دلیل دیگر بازاریابان برای اندازه گیری و ردیابی مداوم کمپین های خود این است که این داده ها به بازاریابان اجازه می دهد تا به رهبران تجاری نشان دهند که تلاش هایشان کاربران را به سمت تعامل با نام تجاری و در نهایت تبدیل کاربران به مشتری سوق می دهد ، بنابراین برای شرکت ارزش ایجاد می کنند ، همیار فوربس ، جیسون دمرس.

به عبارت دیگر ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی بسیار پیچیده تر از مدیریت پروفایل شخصی فیس بوک یا توییتر شما است. این به ترکیبی از تفکر خلاق و استراتژی مبتنی بر داده مبتنی بر داده نیاز دارد و برای افراد حرفه ای که از ترکیب این دو رشته لذت می برند بسیار مناسب است. براساس Salary.com ، یک تحلیلگر شبکه های اجتماعی با مدرک لیسانس می تواند حدود 63،841 دلار درآمد کسب کند.

4.بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا از داستان سرایی و به اشتراک گذاری اطلاعات برای افزایش آگاهی از برند استفاده می کند. در نهایت ، هدف این است که خواننده اقدامی درمورد مشتری شدن انجام دهد ، مانند درخواست اطلاعات بیشتر ، ثبت نام در لیست ایمیل یا خرید. “محتوا” می تواند به معنای پست های وبلاگ ، منابعی مانند مقاله های سفید و کتاب های الکترونیکی ، فیلم دیجیتال ، پادکست و موارد دیگر باشد. به طور کلی ، این امر در درجه اول باید ارزش مصرف کننده را فراهم کند ، نه فقط تبلیغات تجاری و یا تلاش برای فروش. بازاریابی محتوا در واقع ایجاد یک رابطه پایدار و قابل اعتماد با مشتریان است که می تواند به مرور منجر به فروش زیادی شود ، نه فقط انجام یک معامله واحد.

بازاریابی محتوا در همزیستی با انواع دیگر بازاریابی دیجیتال کار می کند: این راهی برای درج اصطلاحات جستجوگرها در محتوای تازه وب سایت است و محتوای ایجاد شده می تواند به عنوان پست های رسانه های اجتماعی و در انتشارات ایمیل مارکتینگ به اشتراک گذاشته شود. با نگاهی به تجزیه و تحلیل برای بازاریابی محتوای خود می توانید چیزهای زیادی در مورد مشتریان خود بگویید: آنها وقتی در سایت شما قرار می گیرند به دنبال چه هستند؟ چه نوع محتوایی باعث می شود که آنها مدت بیشتری در سایت بمانند و به جستجوی اطراف خود ادامه دهند؟ چه نوع علاقه و علاقه آنها را از دست می دهد و از آنجا دور می شوند؟

برخلاف روشی مانند PPC ، بازاریابی محتوا یک استراتژی طولانی مدت است. با گذشت زمان ، به گفته مارکتو ، یک شرکت اتوماسیون بازاریابی ، بازاریابان کتابخانه ای از محتوا (متن ، فیلم ، پادکست و غیره) ایجاد می کنند که همچنان کاربران را از طریق موتورهای جستجو به سایت می آورد. این کتابخانه محتوا همچنین به ارتقا knowledge دانش برند شما کمک می کند و نمایه شما را به عنوان منبع اطلاعات افزایش می دهد. و اگر کاربران برای کسب اطلاعات از سایت شما بازدید می کنند ، در صورت ایده آل بودن زمان خرید ، شما را به عنوان یک مرجع یاد می کنند.

بازاریابی محتوا راهی عالی برای افرادی است که از نوشتن و / یا تولید فیلم و صدا لذت می برند. اما مانند بازاریابی دیجیتال به طور کلی ، این مهارت های استراتژیک و تحلیلی قوی را نیز می طلبد.

5.بازاریابی ایمیلی

راجرز گفت ، حتی با ظهور رسانه های اجتماعی ، برنامه های تلفن همراه و سایر کانال ها ، ایمیل هنوز هم یکی از مو ثرترین تکنیک های بازاریابی است. این می تواند بخشی از یک استراتژی بازاریابی محتوا باشد ، برای مصرف کنندگان ارزش ایجاد می کند و با گذشت زمان مخاطبان را به مشتری تبدیل می کند. به گفته انجمن بازاریابی آمریکا ، طرفداران بازاریابی از طریق پست الکترونیکی نه تنها می دانند که چگونه می توانند کمپین های جذاب ایجاد کنند ، بلکه ارتباطات بهینه مخاطبان را درک می کنند و در تجزیه و تحلیل تعاملات و داده های مشتری و تصمیم گیری استراتژیک بر اساس آن داده ها مهارت دارند.

نرم افزار بازاریابی از طریق ایمیل می تواند اقدامات تحلیلی متفاوتی را ارائه دهد ، اما دو موردی که بازاریابان همیشه در تلاش برای بهبود آن هستند ، نرخ باز بودن – درصد گیرندگان ایمیل باز شده – و نرخ كلیك – تعداد گیرنده هایی است كه ایمیل را باز كرده و كلیك كرده اند. پیوندی در ایمیل. به گفته شرکت پیشرو نرم افزار بازاریابی ایمیل ، Contact Contact ، بسیاری از کارها وجود دارد که بازاریاب ها می توانند ایمیل های خود را برای کاربران جذاب تر کرده و به احتمال زیاد باز شوند. این شامل:

 

احساس اضطرار ایجاد کنید : نوشتن کپی ایمیل که به گیرنده های شما اجازه می دهد تا بدانند که زمان برای دستیابی به یک معامله ویژه در حال اتمام است یا اینکه تعداد محدودی از پیشنهادات موجود است ، می تواند تعداد افرادی را که به وب سایت شما کلیک می کنند افزایش دهد.

ایمیل خود را شخصی کنید : تنظیم نامه های الکترونیکی و موضوعات برای درج نام گیرنده راهی ثابت شده برای افزایش نرخ باز و کلیک است. (یک نمونه عنوان موضوع: “کتی ، یک پیشنهاد ویژه فقط برای شما.”)

به گیرندگان اجازه دهید تنظیمات برگزیده خود را تنظیم کنند : اجازه دادن به کاربران برای تعیین اینکه هر چند وقت یک بار می خواهند از شما بشنوند می تواند به شما کمک کند برخی از مشترکان ایمیل شما در لیست شما مشترک شوند و روی ایمیل های شما کلیک کنند.

6.بازاریابی موبایل

این نوع بازاریابی دیجیتال متمرکز بر دستیابی به مخاطبان هدف شما از طریق تلفن هوشمند یا رایانه لوحی آنها است. بازاریابی موبایل از طریق پیام های متنی ، رسانه های اجتماعی ، وب سایت ها ، ایمیل و برنامه های تلفن همراه به افراد می رسد. بازاریابان می توانند پیشنهادات یا محتوای ویژه را با توجه به موقعیت جغرافیایی یا زمان ، مانند زمانی که مشتری به فروشگاه می رود یا وارد رویدادی می شود ، متناسب کنند.

گروهی از بازاریاب های دیجیتال به یک تبلت نگاه می کنند که نتایج یک فعالیت بازاریابی موبایل را نشان می دهد. طبق مقاله اخیر TechCrunch ، مصرف کنندگان در ایالات متحده اکنون پنج ساعت در روز را در تلفن های خود می گذرانند. این رقم 20 درصد افزایش نسبت به سه ماهه چهارم سال 2015 نشان می دهد. کاربران همچنین بیشتر وقت خود را در برنامه ها می گذرانند تا در مرورگرهای تلفن همراه. در سال 2017 ، کاربران زمان بسیار بیشتری را نسبت به تماشای تلویزیون با برنامه ها می گذرانند. مطابق مقاله TechCrunch ، 15٪ از وقت برنامه به برنامه های سرگرمی مانند Netflix و Hulu اختصاص دارد ، 19٪ آن برای برنامه تلفن همراه فیس بوک ، 12٪ به سایر برنامه های اجتماعی و پیام رسانی و 11٪ به برنامه های بازی اختصاص می یابد.

 

Retail Dive گزارش می دهد که 45٪ از کل خریدها همیشه یا غالباً به نوعی با یک دستگاه تلفن همراه درگیر هستند ، چه برای تحقیق ، چه مقایسه قیمت ها یا خرید استفاده می شود. برای اکثریت هزاره ها (مرکز تحقیقات پیو را افراد متولد 1981 تا 1997 می دانند) ، 57٪ است.

بازاریاب ها می دانند که شما باید پیام خود را به همان جایی که مشتری هستید برسانید و در سال 2019 کاملا واضح است: مشتریان بالقوه شما در تلفن های خود هستند.

7.مهارت های بازاریابی دیجیتال

هابسون گفت ، بازاریابان دیجیتال با ارائه استراتژی های بازاریابی در محیط آنلاین ، از تیم گسترده بازاریابی و اهداف استراتژیک کل شرکت پشتیبانی می کنند. راجرز گفت ، بازاریابان دیجیتال تلاش می کنند تا صدایی برای مشتری و چگونگی تعامل دیجیتال با یک مارک تجاری باشند. وی گفت: “(بازاریاب ها) برای به حداكثر رساندن سرمایه گذاری ها ، ایجاد ترافیك و تبدیل و همچنین مدیریت محتوای دیجیتال یكپارچه ، از طریق استراتژیك به كانال های نام تجاری مراجعه می كنند.

طبق مقاله اخیر TechCrunch ، مصرف کنندگان در ایالات متحده اکنون روزانه پنج ساعت را با تلفن های خود می گذرانند. این رقم 20 درصد افزایش نسبت به سه ماهه چهارم سال 2015 نشان می دهد. کاربران همچنین بیشتر وقت خود را در اپلیکیشن های موبایل می گذرانند تا در مرورگرهای تلفن همراه. در سال 2017 ، کاربران بسیار بیشتر از تماشای تلویزیون با برنامه ها وقت می گذرانند. مطابق مقاله TechCrunch ، 15٪ از وقت برنامه به برنامه های سرگرمی مانند Netflix و Hulu اختصاص می یابد ، 19٪ آن برای برنامه تلفن همراه فیس بوک ، 12٪ سایر برنامه های اجتماعی و پیام رسانی و 11٪ هزینه برنامه های بازی است. Retail Dive گزارش می دهد که 45٪ از کل خریدها همیشه یا غالباً به نوعی با یک دستگاه تلفن همراه درگیر هستند ، چه برای تحقیق ، مقایسه قیمت ها یا خرید. 

تجزیه و تحلیل بازاریابی یکی از مهمترین مزایای بازاریابی دیجیتال است که  قابل ردیابی و قابل اندازه گیری است. امروزه ، تجزیه و تحلیل ها به بازاریابان امکان می دهد رفتار کاربر را در سطح بسیار دقیق ردیابی کنند.

این نه تنها به بازاریابان این امکان را می دهد تا آنچه را که در مصرف کننده موفق است یاد بگیرند و پیام های بازاریابی خود را به جلو تطبیق دهند ، بلکه به این معنی است که آنها می توانند ارزش خود را برای شرکت نشان دهند. درک همه این داده ها و استفاده از آنها برای تصمیم گیری های استراتژیک بخش مهمی در کار یک بازاریاب دیجیتال است و آنها را از همتایان سنتی خود متمایز می کند.

داشتن تجزیه و تحلیل خوب و دقیق و دانش فنی در مورد تفسیر آنها می تواند به بازاریابان کمک کند “سریع شکست بخورند” ، به سرعت کمپین هایی را که کار نمی کنند قطع کرده و کمپین های بهتری را در مورد مفاهیمی که سابقه موفقیت در آنها اثبات شده است بسازید. با گذشت زمان ، شما فقط از تجزیه و تحلیل برای اندازه گیری کمپین های خود استفاده نخواهید کرد – همچنین تجزیه و تحلیل ها به شما تبلیغ و تبلیغات می کنند.

در یک برنامه درجه بازاریابی دیجیتال ، شما طیف گسترده ای از موضوعات مرتبط با حرفه بازاریابی خود را مطالعه خواهید کرد ، از جمله برنامه ها و استراتژی های بازاریابی ، مارک تجاری ، بازاریابی تلفن همراه و تبلیغات دیجیتال. بازار کار برای تبلیغ کنندگان در حال رشد است. اداره کار و آمار ایالات متحده (BLS) پیش بینی افزایش 9 درصدی در تعداد مدیران تبلیغات ، تبلیغات و بازاریابی را دارد. طبق BLS ، در سال 2018 ، متوسط ​​حقوق برای این موقعیت ها 132،000 دلار بود.

مهارت های بازاریابی دیجیتال هابسون گفت ، بازاریابان دیجیتال با ارائه استراتژی های بازاریابی در محیط آنلاین ، از تیم گسترده بازاریابی و اهداف استراتژیک کل شرکت پشتیبانی می کنند. راجرز گفت ، بازاریابان دیجیتال تلاش می کنند تا صدایی برای مشتری و چگونگی تعامل دیجیتال با یک مارک تجاری باشند. وی گفت: “(بازاریاب ها) برای به حداكثر رساندن سرمایه گذاری ها ، ایجاد ترافیك و تبدیل و همچنین مدیریت محتوای دیجیتال یكپارچه ، از طریق استراتژیك به كانال های نام تجاری مراجعه می كنند.”


Related Post

Leave a Comment