اهمیت-بازاریابی-اینستاگرام

اینستاگرام کانالی عالی برای دستیابی به مخاطبان بسیار زیاد بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه است. کاربران به طور متوسط روزانه 53 دقیقه در اینستاگرام سپری می کنند که این پلتفرم را بعد از فیس بوک دومین شبکه اجتماعی پربازدید می کند.اینستاگرام حفظ روابط شما با مشتریان و مشتریان بالقوه را تسهیل می کند. مردم از ارتباط با برندها از طریق این شبکه لذت می برند – 90 درصد از کاربران حداقل یک شرکت را در اینستاگرام دنبال می کنند. در این مقاله به اهمیت بازاریابی اینستاگرام برای مشاغل می پردازیم:

نکته دیگری که باید در نظر گرفت فرصت های شتاب فروش اینستاگرام است. بر اساس تحقیقات فیسبوک در سال 2019، 65 درصد از افراد شرکت‌کننده در نظرسنجی از وب‌سایت یا اپلیکیشن یک برند پس از دیدن آن در اینستاگرام بازدید کردند. 46 درصد از مصاحبه شوندگان از یک برند به صورت آنلاین یا آفلاین خرید کرده اند.

دسترسی به مخاطبان گسترده ای که فعالانه با برندها در تعامل هستند و می خواهند از آنها خرید کنند، مزیت اصلی بازاریابی اینستاگرام است. با این حال، این شبکه اجتماعی مزایای انگشت شمار دیگری نیز دارد.

اهمیت-بازاریابی-اینستاگرام

1-تقویت برند

بازاریابی اینستاگرام برای آگاهی از برند معجزه می کند. 83 درصد از کاربران اعتراف می کنند که این شبکه اجتماعی به آنها کمک می کند محصولات یا خدمات جدید را کشف کنند. بهتر از این، مردم اعتماد بیشتری به برندهای ارائه شده در اینستاگرام نشان می دهند.74 درصد از کاربران برندهای دارای حساب اینستاگرام را مرتبط می دانند و 78 درصد آنها را محبوب می دانند. در مقابل، برندهایی که اکانت اینستاگرام ندارند احتمالاً توسط مشتریان بالقوه دوری می‌شوند.

2-فروش بیشتر

از قبل می دانیم که مخاطبان اینستاگرام با میل و رغبت اقدام به خرید می کنند. این مخاطب خرید غول پیکر است – 11٪ از کاربران رسانه های اجتماعی در ایالات متحده در اینستاگرام خرید می کنند.اینستاگرام با دانستن این ویژگی به کسب و کارها این امکان را می دهد که از پلتفرم خود نهایت استفاده را ببرند. اینستاگرام مجموعه ای قوی از ابزارها را ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد مستقیماً از اینستاگرام خرید کنند. از جمله آنها پیوندهایی در استوری اینستاگرام، برچسب های خرید، تبلیغات و موارد دیگر است. لیست کامل را در وب سایت اینستاگرام بخوانید.

3-فرصت های رشد مخاطب

اینستاگرام با این امکان که به شما امکان می دهد مخاطبان هدف خود را دقیقاً تعریف کنید، دسترسی کسب و کار شما را افزایش می دهد. این فرصت در مدیر تبلیغات اینستاگرام به لطف گزینه های هدف گذاری آن در دسترس است. با آنها می توانید مناسب ترین مخاطب را با توجه به اطلاعات جمعیت شناختی، علایق، رفتار و موارد دیگر مشخص کنید.

بهتر از این، مدیر تبلیغات اینستاگرام گزینه‌های هدف‌گیری مجدد قوی را در اختیار شما قرار می‌دهد. هدف‌گیری و هدف‌گیری مجدد به شما این امکان را می‌دهد که نه تنها سرنخ‌های واجد شرایط اینستاگرام را جذب کنید، بلکه به طور موثری سرنخ‌های کانال‌های دیگر را به سمت پایین قیف فروش هدایت کنید.ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام به شما امکان می دهد عملکرد تبلیغات خود را اندازه گیری کنید. می‌توانید دسترسی، کل هزینه‌های کمپین، تعداد خریدها، هزینه هر خرید، تبدیل‌ها و موارد دیگر را دنبال کنید.

به طور خلاصه، بازاریابی اینستاگرام برند شما را تقویت می‌کند، مخاطبان مایل به خرید را برای شما به ارمغان می‌آورد و آنها را با تجارت شما درگیر نگه می‌دارد. اگر می‌خواهید حداکثر ارزش را از این کانال دریافت کنید، ادامه مطلب را بخوانید. در قسمت بعدی، نحوه تنظیم استراتژی بازاریابی اینستاگرام را خواهیم فهمید.

هر کانال بازاریابی به یک استراتژی خوب طراحی شده نیاز دارد تا نتایج شگفت انگیزی برای کسب و کار شما ایجاد کند. برای ایجاد استراتژی برای بازاریابی اینستاگرام، دستورالعمل های گام به گام ما را دنبال کنید.

1. اهداف خود را تعیین کنید!

با تعیین اهداف، استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را ایجاد کنید. اهداف زیربنای همه کارهایی هستند که در اینستاگرام انجام می دهید، از تعریف قالب های محتوای خود تا استفاده از مکانیک های تبلیغات. اهداف محبوبی که برندها سعی می کنند از طریق اینستاگرام از آنها استفاده کنند عبارتند از افزایش آگاهی از برند، مدیریت شهرت، ایجاد یک جامعه، تسریع فروش، دریافت بینش مشتری و بازار و موارد دیگر.

اهداف شما باید با نیازهای تجاری شما مرتبط باشد. اگر نتایج مالی شما کم و بیش خوب باشد، احتمالاً نیازی به افزایش فروش از طریق اینستاگرام نیست. سعی کنید به جای آن بر جذب مشتریان یا بینش بازار تمرکز کنید.

برای بهره وری بالاتر، مطمئن شوید که اهداف شما مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و به موقع هستند. ممکن است اینگونه به نظر برسند: «ما باید طی 5 سال آینده 20 درصد افزایش فروش را از طریق اینستاگرام داشته باشیم.»

2. مخاطب هدف خود را مشخص کنید!

تعیین مخاطب یک گام اساسی است. آن را از دست بدهید، و تمام تلاش های شما برای دستیابی به اهداف تجاری بی اثر خواهد شد. یک نکته حرفه ای در اینجا این است که یک شخصیت خریدار بسازید. بیاموزید که مشتری معمولی شما چه کسی است، سن، جنسیت، شغل، موقعیت مکانی، سطح درآمد و غیره. هرچه مشتریان خود را بهتر بشناسید، نتایج بهتری خواهید گرفت.

اشتباه بزرگی که در اینجا باید از آن اجتناب کرد، ساختن یک شخصیت ساختگی است. به جای حدس و گمان از رویکرد داده محور استفاده کنید. برای کسب اطلاعات در مورد مشتریان بالقوه خود، می توانید هشتگ های اینستاگرام مرتبط با کسب و کار خود را کاوش کنید. به عنوان مثال، اگر در حال بازاریابی برای یک آژانس رویداد هستید، می‌توانید #برنامه‌ریزی رویداد، #رویداد یا #رویداد را بررسی کنید.

به پروفایل هایی که از این هشتگ ها استفاده می کنند نگاه دقیق تری بیندازید. سپس سعی کنید در مورد افرادی که با این حساب‌ها تعامل دارند بیشتر بیاموزید – چه واکنش‌هایی را به اشتراک می‌گذارند، چه نظراتی می‌نویسند، چه چیزهایی را دوست دارند و از پروفایل‌ها متنفرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایجاد پروفایل مشتری و سایر تکنیک ها، راهنمای جامع ما را دنبال کنید.

3. رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید!

برای جلب توجه به بازاریابی اینستاگرام، در مورد پروفایل رقبای خود تحقیق کنید. دریابید که آنها چه کسانی هستند، چه نوع محتوایی پست می کنند، چگونه با مخاطبان خود و سایر برندها یا تأثیرگذاران تعامل دارند. همچنین می‌توانید هشتگ‌های برند رقبای خود را بررسی کنید تا از میزان محبوبیت آنها مطلع شوید.

سعی کنید نه تنها بر روی تاکتیک های موفق تمرکز کنید، بلکه چیزهایی را که رقبای شما ممکن است از دست بدهند نیز شناسایی کنید. این به شما کمک می‌کند تاکتیک‌های مؤثر و غیرمعمولی برای ارتقای برند خود داشته باشید. تصور کنید که در حال بازاریابی برای فعالیت یک روانشناس از طریق اینستاگرام هستید. پزشکان معمولی در اینستاگرام تصاویر ثابتی را با دستورالعمل هایی در مورد تشخیص شرایط روانی منتشر می کنند. بنابراین، برای برجسته شدن، می‌توانید مخاطبان خود را سرگرم کنید و با آزمایش‌های روان‌شناختی جالبی ویدیو ارسال کنید.

تحقیق در مورد رقبا از طریق اینستاگرام کار پر زحمتی است. خوشبختانه، می‌توانید با خدمات شنیداری اجتماعی یا سیستم‌های CRM تا حدودی آن را کاهش دهید. به عنوان مثال، Sprout Social می تواند تحقیقات رقیب را به طور خودکار انجام دهد. برای اطلاعات بیشتر مجموعه ما از سیستم های CRM عالی را دنبال کنید.

4. یک حساب تجاری دریافت کنید!

اینستاگرام دو نوع حساب شخصی و تجاری را به کاربران خود ارائه می دهد. دومی مزایا و فرصت های بسیار بیشتری به شما می دهد. به عنوان مثال، می‌توانید عملکرد خود را در زمان واقعی ردیابی کنید، درباره رفتار پیروان خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، اطلاعاتی درباره شرکت خود اضافه کنید و موارد دیگر.راهنمای دقیق گام به گام ما را برای تغییر به یک حساب تجاری دنبال کنید و سپس برای چند نکته بازاریابی غیر فنی در مورد تنظیم نمایه خود به اینجا بازگردید. اینجا اند:

یک بیوگرافی کامل بسازید توضیحی 150 کاراکتری از کسب و کار خود بنویسید و بر علت برجسته بودن آن تمرکز کنید.عکس پروفایل خود را بهینه کنید باید قابل تشخیص باشد و نشان دهنده کسب و کار شما باشد. ممکن است یک لوگو را انتخاب کنید، اما به یاد داشته باشید که اینستاگرام آن را به عنوان یک عکس ۱۱۰ در ۱۱۰ پیکسل نشان می دهد.

به وب سایت خود پیوند دهید. این برای تولید سرنخ بسیار مهم است – توضیحات پروفایل شما تنها جایی است که به غیر از Stories می‌توانید پیوند اضافه کنید.از گزینه های تجاری استفاده کنید. می توانید یک دسته، اطلاعات تماس و CTA را در حالت تجاری اضافه کنید. از این فرصت برای ارتباط با مشتریان غافل نشوید.

5. محتوای خود را طراحی کنید!

محتوا در هر کجای رسانه‌های اجتماعی و به‌ویژه در اینستاگرام پادشاه است – کاربران هم برای بخش‌های بصری و هم متنی آن سختگیر هستند. بنابراین، این پلتفرم طیف گسترده ای از قالب ها و فرصت های محتوا را برای جلب مخاطب فراهم می کند.

با فکر کردن به موضوع اصلی و پیامی که می خواهید ارائه دهید، شروع کنید. شما ممکن است محصولات خود را به نمایش بگذارید، بر فرهنگ شرکت خود تمرکز کنید یا مشتریان خود را سرگرم کنید.گام بعدی این است که تصمیم بگیرید از کدام قالب های محتوا برای افزایش اهداف خود استفاده کنید. با IGTV می‌توانید از تصاویر ثابت، گالری‌ها، ویدیوهای کوتاه یا فرمت‌های ویدیویی طولانی‌تر استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که تصاویر 27.55٪ بیشتر از ویدیوها لایک دریافت می کنند، اما هر دوی آنها تقریباً به همان میزان کامنت می گیرند. با این حال، ممکن است برای شما یکسان کار نکند، بنابراین در قالب‌های مختلف بازی کنید و آمار تعامل را نظارت کنید.

7. یک تقویم ویرایشی را پیکربندی کنید!

شرط اساسی موفقیت اینستاگرام شما ارائه مداوم محتوا است. مخاطبان شما از شما انتظار دارند که به‌روزرسانی‌ها را مرتباً ارسال کنید. به طور متوسط، برندها 1.5 بار در روز محتوا منتشر می کنند. برای حفظ این سرعت بدون جنون، یک تقویم سرمقاله ایجاد کنید.

برای بهره وری بیشتر، تقویم خود را در سرویس های ویژه برنامه ریزی پست نگه دارید. آنها به شما این امکان را می دهند که نه تنها از آنچه و چه زمانی پست کنید آگاه باشید، بلکه تصاویر، پست ها و هشتگ ها را نیز در دسترس داشته باشید. بهتر از آن، این ابزارها پست شما را خودکار می کنند، بینش مفیدی را در مورد زمان ارسال ارائه می دهند، به دستیابی به تجزیه و تحلیل های عمیق و موارد دیگر کمک می کنند. فهرست زمان‌بندی ما و سایر ابزارهای رسانه‌های اجتماعی را بخوانید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

8. پایگاه فالوور خود را افزایش دهید!

برای رشد مخاطبان خود وقت بگذارید و آنها را درگیر نگه دارید. یک راه ارگانیک برای انجام این کار، دنبال کردن تأثیرگذاران مربوطه است. به عنوان مثال، اگر لوازم آشپزخانه را به بازار عرضه می کنید، ایده خوبی است که وبلاگ نویسان مواد غذایی، طراحان داخلی آشپزخانه و غیره را دنبال کنید. به یاد داشته باشید که با محتوای آنها تعامل داشته باشید – پست های آنها را لایک کنید، نظرات معنی دار بگذارید، داستان های آنها را به اشتراک بگذارید.

گزینه دیگر استفاده از هشتگ است که به شما کمک می کند به مخاطبان هدف خود برسید، فالوور جذب کنید و نرخ تعامل خود را افزایش دهید. در اینجا مراقب باشید – همه هشتگ ها برای تجارت شما مفید نیستند. محبوب ترین آنها در میلیون ها پست استفاده می شوند. بنابراین، بهتر است به سراغ هشتگ های خاص بروید. می‌توانید آن‌ها را در حساب‌های فالوورها، رقبا و رهبران بازار پیدا کنید.

جدای از آن، می‌توانید از گزینه‌های تبلیغاتی پولی مانند اینفلوئنسر مارکتینگ یا کمپین‌های تبلیغاتی اینستاگرام استفاده کنید. در اینجا راهنمای فرمت های تبلیغاتی و مکانیک هایی است که اینستاگرام به مشاغل ارائه می دهد.

9. فالوورها را به مشتری تبدیل کنید!

افزایش معیارهای غرور، مانند لایک ها و نظرات، خوب است، اما مستقیماً بر فروش شما تأثیر نمی گذارد. بنابراین، مراقب تبدیل فالوورهای خود به مشتری باشید. پست های تبلیغاتی را منتشر کنید، محصولات جدید خود را به نمایش بگذارید، تیزرها را اجرا کنید، معاملات و تخفیف ارائه دهید. به یاد داشته باشید که در پست‌های تبلیغاتی خود، فراخوان‌های اقدام را لحاظ کنید. اگرچه نمی توانید پیوندی به CTA خود در انتشارات اضافه کنید، همیشه می توانید مشترکان را تشویق کنید که روی پیوند موجود در بیو شما ضربه بزنند.

شما می‌توانید با استفاده از SendPulse صفحه‌ساز صفحه فرود را بکشید و رها کنید، یک صفحه پیوند برای بیو اینستاگرام خود ایجاد کنید. این گزینه ها را برای ایجاد صفحه خود از ابتدا یا استفاده از یک الگوی از پیش طراحی شده و طراحی آن به دلخواه در اختیار شما قرار می دهد. شما به هیچ مهارت فنی و زمان زیادی نیاز ندارید – 15 دقیقه طول می کشد تا یک صفحه واکنش گرا ایجاد کنید. دکمه ها، پیوندها، منابع مفید، ویجت های اشتراک را اضافه کنید و با یک سیستم پرداخت ادغام کنید تا سرنخ ها را به مشتریان تبدیل کنید. این سرویس کاملا رایگان است. برای شروع این راهنمای گام به گام را دنبال کنید.

از قالب های مختلف پست های خریدی که اینستاگرام برای شما ایجاد کرده است استفاده کنید. آنها به کاربر این امکان را می دهند که یک قیف فروش را مستقیماً از یک پست خاص شروع کند و سفر را به سمت خرید حرکت دهد که منجر به افزایش نرخ تبدیل می شود. راهنمای اینستاگرام در مورد فرمت‌ها و فرصت‌های خرید را بررسی کنید.

هنگامی که استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما آماده شد، شروع به اعمال آن کنید و روز به روز بر اثربخشی آن نظارت کنید. نظارت بر عملکرد خود به شما کمک می کند تغییرات به موقع ایجاد کنید و تکنیک های جدیدی را برای تقویت KPI خود اتخاذ کنید. بیایید چند ترفند را در بخش بعدی مورد بحث قرار دهیم.

استفاده از تاکتیک های آماده بهتر از اختراع مجدد چرخ است. در وقت و تلاش شما و تیم بازاریابی شما صرفه جویی می کند. بر تکنیک های زیر مسلط شوید تا بازاریابی اینستاگرام خود را به سطح بالاتری ببرید.

10-محتوای تولید شده توسط کاربر را در آغوش بگیرید!

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) یک عصای جادویی برای بازاریابی اینستاگرام است. این به شما کمک می کند تصاویر و ویدیوها را بدون برداشتن انگشت پست کنید. بهتر از آن، UGC تأثیر مثبتی بر تبلیغات اینستاگرام دارد. نرخ تبدیل 4.5 درصدی بالاتری ایجاد می کند، تعامل را افزایش می دهد، معیارهای هزینه به ازای کلیک و نرخ کلیک را برای تبلیغات پولی بهبود می بخشد.

دلیل آن این است که UGC شبیه به دهان به دهان و اثبات اجتماعی کار می کند. مردم توصیه های مشتریان دیگر را بسیار بیشتر از تبلیغات پولی باور دارند. برای دریافت UGC برای حساب خود، مخاطبان خود را تشویق کنید تا عکس‌ها و ویدیوهای خود را با هشتگ مارک شما به اشتراک بگذارند. بهترین قطعات را بازنشر کنید، اما از استفاده بیش از حد UGC خودداری کنید – در ترکیب با محتوای مارک اصلی بهتر عمل می کند.

کار با محتوای تولید شده توسط کاربر را از Benefit Cosmetics یاد بگیرید. این برند مردم را تشویق می‌کند تا از هشتگ #منافع خود استفاده کنند تا در اکانت برند برجسته شود. برای نتایج بهتر، این شرکت نه تنها محتوای کاربران خود را به اشتراک می‌گذارد، بلکه برچسب‌های خرید را نیز به محصولات مورد استفاده برای ایجاد ظاهر آرایش اضافه می‌کند.

11-پست های اینستاگرام خود را در فیسبوک به اشتراک بگذارید!


خوب، این دقیقاً بازاریابی اینستاگرام نیست، اما این نکته به شما کمک می کند عملکرد کلی رسانه های اجتماعی خود را افزایش دهید. اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که عکس ها و فیلم ها را فوراً در فیس بوک خود به اشتراک بگذارید. تنها چیزی که نیاز دارید این است که هنگام انتشار محتوای خود، نوار لغزنده فیس بوک را در بخش «همچنین در پست به» روشن کنید.

این ویژگی نه تنها راحت و صرفه جویی در زمان است، بلکه برای عملکرد شما نیز عالی است. طبق گفته Buzzsumo، تصاویری که در فیس بوک از طریق اینستاگرام ارسال می شوند، 23 درصد بیشتر درگیر می شوند.GoPro از این ترفند برای دستیابی به نتایج شگفت انگیز استفاده می کند. در مثال زیر، این برند یک تیزر محصول جدید را به طور همزمان در اینستاگرام و فیس بوک منتشر کرد. بنابراین، این شرکت در مجموع بیش از 1.5 میلیون بازدید، 13.7 هزار نظر و تقریباً 260 هزار لایک در هر دو کانال دریافت کرد.

12-از داستان ها و نکات برجسته استفاده کنید!

به راحتی می توان اهمیت استوری های اینستاگرام را کم رنگ کرد زیرا 24 ساعت پس از انتشار ناپدید می شوند. با این حال، این قالب برای بازاریابی شما بسیار خوب است تا آن را روی میز بگذارد. بر اساس داده های اینستاگرام، 62 درصد از مردم گفتند که پس از دیدن یک برند یا محصول در استوری، علاقه بیشتری به برند یا محصول پیدا کرده اند.

داستان ها راهی عالی برای ایجاد نزدیکی عاطفی با مشتریان شما هستند. در حالی که فید شما باید بی عیب و نقص باشد، استوری ها برای محتوای واقعی و صیقل نشده، مانند نماهای پشت صحنه و محتوای پشت صحنه، بهترین هستند. آنها همچنین قالبی برای ارسال بررسی دقیق محصول با لینک های خرید هستند. گیلاس بالای آن این است که شما می توانید داستان های خود را برای همیشه نگه دارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را به بخش خاصی در صفحه خود اضافه کنید که به آن Highlights می گویند.

Topshop یک مثال عالی برای استفاده حداکثری از داستان ها و نکات برجسته ارائه می دهد. این شرکت از Stories برای جلب علاقه به موارد جدید در وب سایت خود استفاده می کند. در ابتدا این برند بر روی لباس های جدید خود تخفیف اعلام می کند و سپس تعدادی از آنها را به نمایش می گذارد. هر داستان حاوی پیوندی به بخش وب سایت با لباس های جدید است

مطالب مرتبط:

هوش مصنوعی در حسابداری

آخرین ترندهای حسابداری 2023

7 گام برای سیستم سازی و افزایش فروش

Related Post

Leave a Comment