یا تا به حال فکر کرده اید که تبلیغاتی که آنلاین می بینید چگونه به شما تحویل داده می شود؟در پشت این یک تبلیغ ساده، اکوسیستم بزرگی از آژانس‌ها، خریداران و برنامه‌ریزان رسانه‌ها، و بخش‌های خلاقی نهفته است که با هم کار می‌کنند تا شما را متقاعد کنند که از طریق آگهی تبدیل کنید.اما قبل از اینکه به جزئیات دقیق در مورد نحوه عملکرد تبلیغات آنلاین بپردازم، اجازه دهید ابتدا به این سوال بپردازیم. تبلیغات آنلاین چیست و چگونه کار می کند؟

تبلیغات آنلاین/اینترنتی چیست؟ – سه نوع اصلی

در بازاریابی دیجیتال، اساساً سه حوزه وجود دارد که شرکت‌ها تلاش‌های بازاریابی دیجیتال خود را برای وادار کردن مصرف‌کنندگان امروزی به خرید آنلاین محصول/خدمات خود آغاز می‌کنند:

 1- جستجو در بازاریابی

2-رسانه های اجتماعی

3-برنامه ای

به قیف نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که هر منطقه چگونه بر هر مرحله از سفر مصرف کننده تأثیر می گذارد.قیف قسمت های مختلف سفر مصرف کننده را ترسیم می کند.رسانه های اجتماعی و تبلیغات برنامه ای در درجه اول برای مرحله آگاهی و رفتار طراحی شده اند، جایی که تبلیغات بصری برای ایجاد آگاهی و علاقه به محصولات/خدمات استفاده می شود.

کمپین های بازاریابی موتورهای جستجو معمولاً برای مرحله تبدیل طراحی می شوند. هنگامی که مصرف کننده علاقه خود را به خرید نشان می دهد (با کلیک بر روی تبلیغات قبلی)، نسخه های تبلیغاتی برای شروع فروش ماهیت خود را مبنی بر تبدیل خواهند داشت. این اتفاق می افتد زیرا مصرف کنندگان به احتمال زیاد در مرحله تبدیل، تبدیل را انجام می دهند.

اجازه دهید اکنون انواع مختلف تبلیغات آنلاین را بررسی کنیم!

1) تبلیغات در شبکه های اجتماعی چیست؟

تبلیغات رسانه های اجتماعی یک استراتژی بازاریابی دیجیتال است که به شما امکان می دهد تبلیغات پولی را در پلتفرم های رسانه های اجتماعی اجرا کنید. رایج ترین انواع تبلیغات رسانه های اجتماعی عبارتند از:

    1-تبلیغات درون فید که مستقیماً در فید رسانه های اجتماعی شما ظاهر می شوند.

   2- پست های حمایت شده تأثیرگذاران با استفاده از یک محصول خاص در رسانه های اجتماعی

   3- تبلیغات استوری قابل کلیک برای برنامه هایی که دارای ویژگی «استوری» مانند فیس بوک و اینستاگرام هستند و بین استوری ها ظاهر می شوند.

با نزدیک به 2.5 میلیارد کاربر فعال ماهانه در فیس بوک، 1 میلیارد کاربر در اینستاگرام و 330 میلیون کاربر در توییتر در سراسر جهان، تعداد زیادی از مصرف کنندگان برای تبلیغ کنندگان وجود دارد که می توانند بر روی آنها استفاده کنند که تبلیغات آنلاین با رسانه های اجتماعی را بسیار جذاب می کند.

علاوه بر این، چیزی که تبلیغات رسانه های اجتماعی را از سایر انواع تبلیغات متمایز می کند این است که به شما امکان می دهد به مخاطبان بیشتری دست پیدا کنید.با هدف قرار دادن کاربران بر اساس علایق، رفتارها و سایر داده‌های جمعیتی، تبلیغات رسانه‌های اجتماعی می‌توانند با برقراری ارتباط با افراد جدیدی که قبلاً از محصول یا خدمات شما استفاده نکرده‌اند، آگاهی بیشتری از محصول یا خدمات شما ایجاد کند.

تبلیغات رسانه های اجتماعی چگونه کار می کند؟

داده‌های استفاده شده توسط تبلیغات رسانه‌های اجتماعی توسط خود پلتفرم‌های رسانه اجتماعی جمع‌آوری می‌شوند و به تبلیغ‌کنندگان این امکان را می‌دهند تا مخاطبان خاصی را به طور گسترده یا محدود به دلخواه خود هدف قرار دهند.به عنوان مثال، پلت فرم تبلیغاتی فیس بوک به شما اجازه می دهد تا کاربران خاصی را بر اساس پارامترهایی مانند سن، جمعیت شناسی و علایق مورد هدف قرار دهید.همچنین می‌توانید بر اساس فهرست ایمیل کسب‌وکارتان، مخاطبان «شبیه» را هدف قرار دهید یا کمپین‌هایی را فقط برای افرادی که قبلاً از وب‌سایت شما بازدید کرده‌اند، اجرا کنید.

این بدان معنی است که شما باید ویژگی های مخاطبان خود را بشناسید تا فرصت های خود را ارزیابی کنید، جمعیت شناسی را هدف قرار دهید و انتخاب کنید که کدام محصولات را تبلیغ کنید تا شانس کارکرد تبلیغات آنلاین خود را افزایش دهید.

در اینجا دو گزینه وجود دارد: محدودیت روزانه یا محدودیت مادام العمر. محدودیت روزانه به این معنی است که پلت فرم رسانه های اجتماعی هزینه ها را برای یک روز خاص بهینه می کند در حالی که محدودیت مادام العمر به روزهایی منجر می شود که ممکن است بیشتر از بودجه شما در مقایسه با روزهای دیگر خرج شود.

2) برنامه نویسی چیست؟

تبلیغات برنامه ای، خرید و فروش خودکار فضاهای تبلیغاتی آنلاین در شبکه های تبلیغاتی مانند گوگل، اینستاگرام و فیسبوک است.این فرآیند تبلیغ‌کنندگانی را که می‌خواهند فضای تبلیغاتی در اینترنت بخرند، با ناشرانی که مالک فضاهای تبلیغاتی هستند، مرتبط می‌کند. آن را به عنوان یک بازار برای دنیای تبلیغات آنلاین در نظر بگیرید.

تبلیغات برنامه‌ای از داده‌های بی‌درنگ و تاکتیک‌های هدف‌گیری برای شناسایی فضای تبلیغات آنلاین که بیشتر مورد استفاده مخاطبان هدف است، استفاده می‌کند.این تاکتیک‌های هدف‌گیری سپس به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد تا بازارهای خاصی را هدف قرار دهند، در حالی که بودجه و اهداف خود را در هنگام تصمیم‌گیری در مورد قیمت‌های پیشنهادی برای فضاهای تبلیغاتی مختلف در نظر می‌گیرند.

برنامه نویسی چگونه کار می کند؟

وقتی شخصی روی وب‌سایتی کلیک می‌کند که از تبلیغات برنامه‌ریزی شده استفاده می‌کند، وب‌سایت مناقصه خودکار را برای ارائه آگهی به این بیننده خاص شروع می‌کند. فضای تبلیغاتی خاص به حراج گذاشته می شود و هوش مصنوعی (AI) به تبلیغ کنندگان کمک می کند تا عواملی مانند جغرافیا، جمعیت شناسی و علایق کاربر را تعیین کنند.

اگر مشخص شود که کاربر برای محصول/خدمت مناسب است، پیشنهادی در آن فضای تبلیغاتی خاص قرار می‌گیرد و بالاترین قیمت پیشنهادی حق آن فضای تبلیغاتی را برنده می‌شود و به کاربری ارائه می‌شود که امیدواریم روی آن کلیک کند!

یک کمپین برنامه‌ریزی شده همه این پارامترها را در نظر می‌گیرد و با کمک هوش مصنوعی، بهترین پلتفرم‌های تبلیغاتی و پیشنهادات را برای افزایش حداکثر فروش تجارت الکترونیک انتخاب می‌کند.

3) بازاریابی موتورهای جستجو چیست؟

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) زیرمجموعه ای از بازاریابی جستجو است و جزء دیگر آن بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) است. اما ما آن داستان را برای یک روز دیگر ذخیره می کنیم.در اینجا، ما بر آنچه که SEM مستلزم آن است تمرکز خواهیم کرد.SEM استفاده از روش ها / استراتژی های پولی برای افزایش دید محصولات یا خدمات شرکت ها در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) است. این نوع تبلیغات معمولاً در بالای نتایج جستجویی که به صورت ارگانیک رتبه بندی می شوند نشان داده می شوند.

در SEM، بدون شک گوگل (92.71%) بزرگترین بازیکن در این فضا است و پس از آن Bing و DuckDuckGo قرار دارند. فکر نمی کردید گوگل تنها موتور جستجو باشد، درست است؟ 🤔SEM معمولاً شامل 2 دو جزء است: مدل پرداخت به ازای کلیک و بودجه. پرداخت به ازای کلیک یا PPC با انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای مناقصه شروع می شود، به این معنی که تحقیقات کافی باید انجام شود تا مشخص شود چه کلمات کلیدی برای پیشنهاد پیشنهاد می شود.

برای بودجه، اگر کم باشد، ممکن است فقط بخواهید روی کلمات کلیدی با قصد خرید/در مرحله تبدیل تمرکز کنید. با این حال، اگر بودجه بیشتری دارید، می توانید مراحل اولیه سفر خریدار مانند مراحل آگاهی و رفتار را هدف قرار دهید.

SEM چگونه کار می کند؟

شرکت‌ها روی کلمات کلیدی که می‌خواهند در SERP ظاهر شوند پیشنهاد می‌دهند و آن‌هایی که بالاترین قیمت را دارند، تبلیغات خود را در بالای صفحه قرار می‌دهند تا بیشتر دیده شوند و برجستگی داشته باشند. وقتی کاربر کلمه کلیدی خاصی را تایپ می کند، کسب و کار شما به عنوان یک نتیجه برتر برای آن عبارت جستجو ظاهر می شود تا احتمال کلیک روی آن افزایش یابد. اگر کاربری بر روی لینک شما کلیک کند، تبلیغات آنلاین شما جواب داده است!

انواع کلمات کلیدی قابل استفاده در کمپین SEM عبارتند از:

    کلمات کلیدی تطبیق گسترده که شامل تغییرات یک اصطلاح و عبارات مشابه است.

    این کلمات تطبیق عبارتی که دقیقا عبارت را هدف قرار می دهند و عباراتی که کلماتی قبل یا بعد از کلمه کلیدی هدف دارند.

    کلمات کلیدی تطبیق دقیقی که غلط املایی، اشکال مفرد یا جمع و اختصارات کلمه کلیدی مورد نظر را هدف قرار می دهند.

کلمات کلیدی منفی عباراتی را که نمی خواهید هدف قرار دهید را حذف می کند و شامل انواع کلمات کلیدی است که نمی خواهید در کمپین خود استفاده کنید.

به روز در مورد تبلیغات آنلاین در حال حاضر؟

امیدوارم این به شما کمک کرده باشد که بینشی از حوزه تبلیغات دیجیتال و نحوه کار انواع مختلف تبلیغات آنلاین داشته باشید.ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم و آژانس های تبلیغاتی سنتی در حال منسوخ شدن هستند. زمان فوق العاده هیجان انگیزی برای کسب اطلاعات بیشتر و حتی کار در تبلیغات دیجیتال است.با این حال، تبلیغات دیجیتال تنها حوزه بازاریابی نیست. بازاریابی یک زمینه فوق العاده متنوع با زیرشاخه های مختلف است.

مطالب مرتبط:

مزایای نرم افزار حسابداری سفارشی

ویژگی های صندوق مکانیزه فروش

10 دلیل اصلی داشتن وبسایت در سال 2023

Related Post

Leave a Comment