10 اپلیکیشن طراحی 2022-zhaniya.com

بر اساس یک نظرسنجی، یک فرد در ایالات متحده به طور متوسط تقریباً 5 ساعت به دستگاه های هوشمند خود خیره می شود. خواه در دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم پیام ارسال کنند، عکس ارسال کنند یا بازی کنند، مردم دائماً از برنامه ها استفاده می کنند.در این مقاله به معرفی 10 ابزار طراحی اپلیکیشن برای توسعه دهندگان می پردازیم:


این محبوبیت گسترده با رقابت گسترده همراه است. در دنیایی که می‌توانیم بگوییم اپلیکیشن‌ها روی درخت رشد می‌کنند، رقابت خوب است که طراحان اپلیکیشن را سرپا نگه می‌دارد و همه چیز را کمی بهتر می‌کند.رابط های زیبا، سادگی چشمگیر و ناوبری آسان 3 مورد از مهم ترین ویژگی های یک اپلیکیشن هستند که می توانند شما را از رقبا متمایز کنند. اما چگونه می توان یک طراحی اپلیکیشن عالی ایجاد کرد؟
در اینجا مراحلی وجود دارد که باید برای طراحی اپلیکیشنی که مطمئناً برنده خواهد بود دنبال کنید.اما چگونه همه اینها را انجام خواهید داد؟ ابزارهای زیادی برای طراحی اپلیکیشن وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا قاب‌های برنامه‌تان را ترسیم کنید، نمونه‌های اولیه ایجاد کنید و آنها را زنده کنید. ما در اینجا بهترین ابزارهای طراحی اپلیکیشن را فهرست می کنیم که برای فرآیند طراحی اپلیکیشن شما ضروری هستند تا اپلیکیشن شما را به سطح بعدی برساند.

1. Sketch

Sketch در درجه اول برای طراحی UI و UX برنامه های تلفن همراه و وب استفاده می شود. فایل های طراحی شده در طرح با فرمت فایل .sketch پسوند خود ذخیره می شوند. همچنین می‌توانید این تصاویر را در پسوندهای محبوب مانند PNG، JPG، TIFF، WebP و غیره ذخیره کنید. طراحی ایجاد شده در Sketch توسط مهندسان برنامه برای طراحی برنامه‌های موبایل و توسعه‌دهندگان وب‌سایت برای طراحی وب‌سایت‌ها استفاده می‌شود.

با Sketch، هنرمندان دیجیتال می توانند هر گونه تغییری را در تصویر خود اعمال کنند و در صورت نیاز همچنان به نسخه اصلی یا قبلی بازگردند. Sketch به عملکردهای خود محدود نمی شود، بلکه به طراحان این امکان را می دهد تا با اجازه دادن به آنها کدها و تنظیمات از پیش تعیین شده را صادر کنند، خلاقیت های خود را در برنامه های دیگر اصلاح یا استفاده کنند.

Sketch دارای نمادها است، این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد نمادها، آواتارها و سایر عناصر طراحی را ایجاد کرده و آنها را برای استفاده در آینده ذخیره کنند. بنابراین آنها مجبور نیستند بارها و بارها این عناصر را در بخش های دیگر طراحی خود ایجاد کنند و همچنان آنها را مطابق میل خود سفارشی کنند.

اپلیکیشن sketch

     توسعه دهنده: Bohemian Coding

     تاسیس: 2010

     پلتفرم‌ها: macOS

     کاربران: Apple، Facebook، Google، Stripe، Nintendo و موارد دیگر

     یکپارچه‌سازی‌ها: Jira Cloud، Zeplin، Avocode، WeTransfer و موارد دیگر

     قیمت: طرح‌ها از ۹۹ دلار در سال شروع می‌شوند

2. InVision

InVision یک ابزار نمونه سازی است. این به سرعت و به راحتی ماکت های تعاملی را برای طرح های شما ایجاد می کند. همچنین می‌توانید این مدل‌ها را با تیم یا مشتریان خود به اشتراک بگذارید و بسیار مؤثرتر از ارسال PDF. یا اسکرین شات است.

وقتی صفحه‌های خود را آپلود می‌کنید، آن‌ها را مانند یک تجربه وبگردی واقعی نشان می‌دهد. این بدان معناست که شما بر نحوه دیدن طرح های شما توسط دیگران کنترل دارید. InVision یک برنامه ارائه طراحی مستقل است، تمام پیشرفت ها از ابتدا تا انتها را می توان در داخل این برنامه انجام داد. شما می توانید راه بسیار خوبی برای ارائه و دریافت بازخورد بسازید. با نظرات و یادداشت‌ها، می‌توانید نقطه‌ای را روی صفحه تنظیم کنید که می‌خواهید درباره آن بحث کنید، و نظری مرتبط با آن نقطه بگذارید.

این ابزار همچنین از نمونه سازی موبایل پشتیبانی می کند، درست مانند کاری که می توانید با نسخه های دسکتاپ انجام دهید. شما می توانید پیوندهای نقطه اتصال برای همه صفحه های خود ایجاد کنید و می توانید حرکات و جابجایی های تلفن همراه را که رخ می دهد کنترل کنید.

نمونه سازی invision

     تاسیس: 2011

     پلتفرم: macOS

     کاربران: Airbnb، Amazon، HBO، Lyft و غیره

     ادغام: Jira، Trello، Slack و موارد دیگر

     قیمت: رایگان

3. Adobe XD

Adobe XD توسعه و منتشر شده توسط Adobe Inc. XD یک ابزار طراحی تجربه کاربری مبتنی بر بردار برای برنامه های وب و برنامه های تلفن همراه است که برای macOS و Windows در دسترس است. نسخه هایی برای iOS و Android نیز وجود دارد که به پیش نمایش نتیجه کار به طور مستقیم در دستگاه های تلفن همراه کمک می کند. XD همچنین از Wireframing وب سایت و ایجاد نمونه های اولیه کلیکی تعاملی ساده پشتیبانی می کند. با کاراکتر و ابزارهای چیدمان Adobe XD، عناصر را می توان به راحتی ایجاد کرد و اشیاء منفرد را می توان صادر کرد.

XD نسبت به سایر برنامه های Adobe بسیار بصری تر و راحت تر است. این یک معرفی عالی را تسهیل می کند و از همان ابتدا یک تجربه کاربری خوب ایجاد می کند. Adobe Design Library Manager گردش کار ایجاد دارایی های طراحی را یکپارچه می کند.

زیبایی Adobe XD منحنی یادگیری آن است که سبک است و بیشتر در اطراف سیستم طراحی پیچیده‌تر و نادیده گرفتن نمادها رخ می‌دهد. XD سیستم های طراحی پیچیده و کتابخانه های نماد را مدیریت می کند. همچنین دارای ابزارهای بصری برای اتصال آسان صفحه نمایش ها و ایجاد نمونه های اولیه تعاملی است که می توانند بدون نیاز به کد در تست کاربر از آنها استفاده کنند. عملکرد متحرک خودکار آن با متحرک سازی خودکار تعاملات میکرو، نمونه سازی اولیه تعاملات غنی را آسان تر می کند.

adobe xd

     توسعه دهنده: Adobe Systems

     تاسیس: 2016

     پلتفرم: Windows، macOS، iOS، و Android

     ادغام: Jira، Slack، Zeplin، Avocode، و موارد دیگر

     قیمت: رایگان. برنامه های پولی از 9.99 دلار در ماه شروع می شود.

4. ماراول

این یک جایگزین ساده تر و دوستانه تر از برنامه InVision است. برنامه Marvel ابزارهای نمونه سازی را ایجاد می کند که هم برای طراحان UX پیشرفته و هم برای کسانی که به سادگی به دنبال برقراری ارتباط مفاهیم با وفاداری بالا و پایین هستند کار می کند. آن‌ها همچنین کتابخانه‌های مؤلفه‌ای را ارائه می‌کنند تا امکان گردش کار آنلاین کامل در مارول را فراهم کنند.اپلیکیشن ماراول اخیراً POP مورد علاقه طرفداران را نیز ادغام کرده است که به طراحان اجازه می دهد ایده های اصلی خود را به برنامه های آیفون و اندروید تبدیل کنند.

اپلیکیشن maravel

تاسیس: 2013
پلتفرم: وب
کاربران: Buzzfeed، IBM، Stripe، Deliveroo و غیره
ادغام: Jira، Dropbox، Slack، Sketch و موارد دیگر
قیمت: رایگان. برنامه های پولی از 12 دلار در ماه شروع می شود.

5. Figma

Figma یک ابزار طراحی مبتنی بر ابر است که از نظر عملکرد و ویژگی‌ها کاملاً شبیه به Sketch است. اما Figma برای همکاری تیمی بسیار بهتر از Sketch است. Figma روی هر پلتفرمی که یک مرورگر وب را اجرا می کند کار می کند. مک‌ها، رایانه‌های شخصی ویندوز، دستگاه‌های لینوکس و حتی کروم‌بوک‌ها را می‌توان با Figma استفاده کرد.

در بسیاری از سازمان ها، طراحان از مک و توسعه دهندگان از رایانه های شخصی ویندوزی استفاده می کنند. Figma به گرد هم آوردن هر دو گروه کمک می کند. Figma همچنین از مزاحمت PNG-pong جلوگیری می کند. برای در دسترس قرار دادن کار طراحی برای همه، نیازی به مکانیزم میانجی نیست.

اپلیکیشن figma

تاسیس: 2012

پلتفرم: وب

کاربران: Microsoft، Uber، Slack، Braintree و موارد دیگر

ادغام: Jira، Trello، Slack، Zeplin و موارد دیگر

قیمت: رایگان. برنامه های پولی از 12 دلار برای هر ویرایشگر در ماه شروع می شود.

6. Proto.io

گزینه‌های زیادی برای نمونه‌سازی تجربیات کاربر تلفن همراه وجود دارد، اما اگر نیاز به نمونه‌سازی اولیه برنامه‌های بومی برای دستگاه‌های تلفن همراه دارید، Proto.io بهترین گزینه برای شما خواهد بود. Proto.io دارای ویژگی‌های بسیاری برای طراحی و نمونه‌سازی برنامه‌های تلفن همراه است، از جمله کتابخانه‌های اجزای داخلی برای دستگاه‌های خاص. این پشتیبانی عالی برای ژست‌ها و انتقال‌ها و برنامه‌ای است که امکان مشاهده آسان روی سخت‌افزار واقعی را فراهم می‌کند.

اما چیزی که باید بدانید این است که برخلاف اکثر ابزارهای نمونه سازی، Proto.io یک برنامه وب است، بنابراین برای انجام کار خود به اتصال اینترنت نیاز دارید. این یک نقطه ضعف در مقایسه با سایر گزینه ها است.

اپلیکیشن proto.io

توسعه دهنده: بخش آزمایشگاه های SNQ دیجیتال

تاسیس: 2011

پلتفرم: وب

کاربران: پی پال، دیزنی، ESPN، آمازون و غیره

ادغام: Dropbox، Photoshop، Sketch و Lookback

قیمت: برنامه ها از 24 دلار در ماه شروع می شوند

7.Axure

Axure یک ابزار نمونه سازی wireframing است که توسط طراحان UX استفاده می شود. این یک راه سریع برای ساخت نمونه های اولیه بسیار تعاملی است که در وب، روی دسکتاپ و تبلت ها و دستگاه های تلفن همراه قابل مشاهده هستند. همچنین می توانید از آن برای ایجاد جریان های کاربر و نقشه های سایت استفاده کنید. این یک راه عالی برای ایجاد یک ارائه بصری و تعاملی از ایده های طراحی خود است تا آنها را به مشتری / رئیس خود یا یک تیم توسعه منتقل کنید.

رابط کاربری Axure از یک سطح کشیدن و رها کردن و یک کتابخانه گسترده از ویجت ها استفاده می کند که تقریباً همه عناصر برنامه های وب را پوشش می دهد. از فیلدهای متنی گرفته تا لیست‌های دراپ و فرم‌های تعاملی، تنوع واقعاً برجسته است و کاربران را قادر می‌سازد تا wireframe را کاملاً مطابق با نیازهای خود ایجاد کنند.

اپلیکیشن axure

تاسیس: 2003

پلتفرم: ویندوز، macOS

کاربران: اپل، آمازون، IBM، eBay، مایکروسافت و غیره

ادغام: Slack و Hipchat

قیمت گذاری: برنامه ها از 29 دلار برای هر کاربر در ماه شروع می شود

8.framer

می‌توانید از Framer برای انتقال‌های ساده و نمونه‌سازی سریع و همچنین برای ایجاد ریز تعامل‌ها و انیمیشن‌های پیشرفته استفاده کنید. این به شما قدرت نهایی را برای ایجاد تعاملات بدون هیچ گونه محدودیتی که توسط رابط کاربری گرافیکی و ابزارهای از پیش تعریف شده تحمیل شده است، می دهد.

Framer یکی از طراح پسندترین رویکردها برای کدنویسی است. و در حالی که نمونه های اولیه هرگز با کد آماده تولید ساخته نمی شوند، برنامه نویس همچنان از این مزیت برخوردار خواهد بود و می تواند از برخی اطلاعات کد شما استفاده کند.

اپلیکیشن framer

تاسیس: 2014

پلتفرم: macOS

کاربران: Dropbox، Pinterest، Twitter، Disney و غیره.

ادغام: فیبر

قیمت: برنامه ها از 12 دلار در ماه شروع می شوند.

9. Fluid UI

Fluid UI یک ابزار نمونه سازی رابط تلفن همراه HTML5 است که به طراحان رابط کاربری کمک می کند تا به سرعت نمونه های اولیه را با مرتب کردن ویجت های از پیش ساخته شده در یک ویرایشگر کشیدن و رها کردن در طول مرحله الزامات توسعه برنامه ایجاد کنند. این امکان تکرار و همکاری بین کاربران و مشتریان را فراهم می کند.

fluid ui

تاسیس: 2010

پلتفرم: ویندوز، لینوکس، macOS، وب

کاربران: زیراکس، اوراکل، سامسونگ، زیمنس و غیره

قیمت: رایگان. برنامه ها از 8.25 دلار در ماه شروع می شود

10. Justinmind

Justinmind یک ابزار نمونه سازی برای ایجاد کار با کیفیت بالا است. شما می توانید این ابزار را در رایانه خود برای کار آفلاین در هر کجا دانلود کنید. این به شما امکان می دهد نمونه اولیه خود را به یک سند HTML کاملاً کاربردی صادر کنید و آن را برای مشاهده در هر مرورگر وب به راحتی در دسترس قرار دهید.

فریم‌هایی برای وب‌سایت‌ها و برنامه‌های وب ایجاد می‌کند که با رزولوشن‌های چند صفحه نمایش برای دسکتاپ و موبایل سازگار هستند. Justinmind دسترسی به استفاده از موارد از کتابخانه های UI را ارائه می دهد و افزونه های متعددی را دانلود می کند.

Justinmind

تاسیس: 2007

پلتفرم: ویندوز، macOS

کاربران: Digitas Health، Tieto، Ink Cloud Group و غیره

ادغام: Sketch، Adobe، Jira، و بیشتر

قیمت: رایگان. برنامه های پولی از 19 دلار برای هر کاربر در ماه شروع می شود.

مطالب مرتبط:

10 راه برای افزایش فروش در اینستاگرام

نحوه راه اندازی استارتاپ فناوری 2022

11 روش خلاقانه افزایش درآمد 2022

Related Post

Leave a Comment