ایلان ماسک ممکن است  توماس ادیسون قرن 21 باشد. نوآوری های این  مخترع توانسته است چندین جایزه کارآفرین و مبتکر سال را برای او به ارمغان بیاورد  و یک موضوع منظم مورد بحث در میان رهبران تجارت و مصرف کنندگان است.

در حالی که برخی از شرکت هایی که ایلان ماسک تاسیس کرده است مشهورتر از دیگران هستند ، او  قبل از نوجوانی به طور فعال در حال اختراع چیزهایی بوده است. تلاش های اولیه در شرکت های نرم افزاری و نرم افزاری از آن زمان به محصولات مصرفی و چشم اندازهای حمل و نقل گسترده تبدیل شده است. و اگرچه برخی از این چشم اندازها در نگاه اول غیرممکن به نظر می رسند ، اما سابقه ایلان ماسک بسیاری از تردیدها را نادیده گرفته است. تفکر رو به پیشرفت به او کمک کرده است تا دارایی خالص او در حدود 13.5 میلیارد دلار جمع شود.

اما چیزهای دیگری در مورد ایلان ماسک وجود دارد که فقط شرکتهایی است که در مورد آنها شنیده اید. در اینجا نگاهی داریم به طیف گسترده ای از ایده های انقلابی ، حق ثبت اختراع ، محصولات و شرکت های وی.

 

1 – تسلا موتورز ، ماشین الکتریکی

این روزها غیرممکن است که اسم ایلان ماسک را بیاوریم  بدون اینکه سریع به فکر تسلا باشیم ، شرکت اتومبیل های الکتریکی با معامله عمومی که سهام آن در 2.5 سال گذشته تقریبا 700 درصد افزایش یافته است و در زمان پرس برای هر سهم کمتر از 213 دلار است. علی رغم گزارش نتایج سه ماهه سوم که انتظارات وال استریت را از دست داد ، این شرکت 1.24 میلیارد دلار درآمد دارد و ادعای هدایت قوی برای تحویل در آینده را دارد.

تقاضای زیادی برای اتومبیل ها وجود دارد ، به خصوص مدل 3 آینده (که دارای برد 200 مایل است و قیمت آن از 35000 دلار شروع می شود) ، اما این شرکت همچنان با تولید ماشین های کافی مبارزه می کند تا بتواند با این تقاضا مطابقت داشته باشد. به همین دلیل قصد دارد 500 میلیون دلار سهام برای فروش سرمایه خود بفروشد.

 

 

2 – SpaceX ، موشک Falcon

شرکت هوافضای ایلان ماسک ممکن است به اندازه اتومبیل های وی معروف باشد. موشکهای SpaceX’s Falcon 1 و Falcon 9 که برای کمک به کاهش هزینه حمل و نقل فضایی و امکان استعمار مریخ در سال 2002 تأسیس شده اند ، قابل استفاده مجدد هستند. این شرکت شش مأموریت برای تأمین مجدد بار را به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل کرده و از طرف ناسا قرارداد توسعه یک فضاپیما برای بردن اعضای خدمه به  ISS به وی اعطا شده است.

این شرکت (که به صورت خصوصی در اختیار دارد) اوایل سال جاری با انفجار یکی از موشک های Falcon 9 پس از بلند شدن ، دچار شکست شد. از آن زمان پروازها به حالت تعلیق درآمده است و به آن زمان می دهد تا میله فلزی دو پا را دوباره طراحی کند که از کار افتاد و به گفته ایلان ماسک باعث انفجار شد.

 

 

3 – پرداخت های الکترونیکی X.com (PayPal)

در سال 1999 ،ایلان ماسک شرکتی را به نام X.com تاسیس کرد که تمرکز آن بر خدمات مالی و پرداخت ایمیل بود. یک سال بعد ، X.com با پنهان کاری ادغام شد و نام معروف ترین سرویس آن شرکت ، PayPal را تصویب کرد. این دو فناوری نیرویی را ایجاد کردند که در پرداخت آنلاین پیشگام بود و سرانجام در سال 2002 توسط eBay با قیمت 1.5 میلیارد دلار خریداری شد. ماسک از این معامله 165 میلیون دلار به جیب زد.

 

 

4 – هایپرلوپ

ممکن است آخرین ایده ماسک بلند پروازانه ترین ایده او باشد. این سیستم حمل و نقل ، که در سال 2013 معرفی شد و هنوز در مراحل فرمولاسیون قرار دارد ، به مسافران اجازه می دهد تا در 35 دقیقه یا کمتر – سریعتر از پرواز تجاری – بین لس آنجلس و سانفرانسیسکو سفر کنند.

سیستم ریلی در یک لوله با فشار هوای بسیار کم کار می کند ، که از نظر تئوری باعث کاهش کشش می شود و سرعت های بالاتر تا 800 مایل در ساعت را با مصرف برق کمتر امکان پذیر می کند. گرچه این دید کامل هنوز با واقعیت فاصله دارد. اولین سرمایه گذاری این شرکت قرار است سال آینده و با یک حلقه 5 مایل در اطراف Quay Valley ، کالیفرنیا شروع به ساخت کند. بزرگترین سرعت گیر: هزینه زمین و فناوری برای تحقق این امر.

 

5- Zip2 ، راهنماهای آنلاین شهر

اولین شرکت نرم افزاری وب ایلان ماسک ، با همکاری برادرش با استفاده از پول قرض گرفته شده توسط پدرشان ، با هدف کمک به صنعت روزنامه “راهنماهای شهر” برای کاربران آنلاین بود. پس از بررسی و در نهایت رد ادغام با CitySearch (IACI) ، Zip2 توسط Compaq در سال 1999 به قیمت 307 میلیون دلار خریداری شد. ماسک 22 میلیون دلار از فروش دریافت کرد.

 

 

 

6 – سیستم های خورشیدی SolarCity

SolarCity که در سال 2006 توسط ماسک و پسر عموهایش تأسیس شد ، رشد کرده و به دومین تأمین کننده سیستم های خورشیدی در کشور تبدیل شده است ، با درآمد 102.8 میلیون دلار در سه ماهه اخیر. در حالی که مرکز آن در کالیفرنیا است ، همچنین نصب در مناطق منتخب 14 ایالت دیگر (و منطقه کلمبیا) را فراهم می کند.

این در مرحله ایجاد سیستم های ذخیره سازی است که به افراد امکان می دهد تا در شب توسط پنل های خورشیدی تولید شوند. این شرکت همچنین در حال همکاری با تسلا برای ارائه ایستگاه های شارژ رایگان با انرژی خورشیدی به دارندگان وسایل نقلیه در مسیر 101 از سانفرانسیسکو به لس آنجلس یا برگشت است.

 

 

7- جت الکتریکی

ماسک رسماً کار بر روی این پروژه را آغاز نکرده است ، او گفت که با این مفهوم “بازی” می کند. ماسک همچنین در مورد گزارش “کولبرت ریپورت” در مورد فرصت داشتن یک “جت برقی صوتی و برخاست عمودی” ، که از موتورهای الکتریکی برای هدایت فن استفاده می کند ، یادآوری کرده است که به نوبه خود هواپیما را پیش می برد. نیازی به باند طولانی نیست ، بنابراین فرودگاه ها می توانند کوچکتر باشند.

 

8 – تماس های تلفنی مبتنی بر وب

در سال 1997 ، ماسک ایده ای در مورد اجازه دادن به رایانه ها برای تماس با خطوط زمین (چیزی که در سال 2001 حق ثبت اختراع خود را بدست آورد) داشت. هرچند ایده کمی پیچیده تر از آنچه امروز با Skype استفاده می کنیم ، بود. در عوض ، این ایده ادامه یافت ، کاربران می توانستند روی اطلاعات تماس یک شرکت به صورت آنلاین کلیک کنند و سپس تماس ها از طریق مرکز تماس با شرکت هدایت می شود.

 

 

9 – جستجوهای خاص مکان

در روزهای ابتدایی اینترنت ، یافتن مشاغلی که نزدیک به شما باشد اولویت امروز نیست. ماسک ، در سال 1998 ، فکر کرد که ممکن است روزی باشد. ایده او ایجاد یک سیستم بود که در ابتدا نتایج را در نزدیکی منطقه جغرافیایی به شما جستجو می کند ، سپس به طور خودکار آن منطقه را گسترش می دهد (به این معنی که کاربر مجبور به اصلاح جستجو نیست) تا زمانی که نتایج کافی حاصل شود.

 

 

Blastar -10، بازی ویدیویی

قبل از اینکه ماشین های الکتریکی را رواج دهد و برنامه ریزی برای استعمار مریخ را شروع کند ، ایلان ماسک بچه ای بود که بازی های ویدیویی را دوست داشت. بنابراین ، در سن 12 سالگی ، او خودش را ساخت. این به اندازه کافی چشمگیر است ، اما ، او این بازی را به قیمت تقریبی 500 دلار به یک مجله فروخت. آنچه مخترع قبل از بلوغ را کنار هم قرار داده جالب است؟ امروز می توانید نسخه وب سایت Blastar را بازی کنید.

Related Post

Leave a Comment