10 ترند بازاریابی دیجیتال در سال 2022

در اینجا 10 ترند بازاریابی دیجیتال 2022 وجود دارد که می تواند به شما در تعامل بهتر با مشتریان در سال جدید کمک کند:

1. حریم خصوصی و کوکی ها

برای بهبود حریم خصوصی اینترنت، گوگل ماموریت دارد کوکی های شخص ثالث را از وب سایت های خود حذف کند و فایرفاکس و سافاری دیگر از آنها پشتیبانی نمی کنند. این تغییر احتمالاً بر نحوه نمایش تبلیغات در سایت و تبلیغات بنری شما تأثیر خواهد گذاشت. وب‌سایت‌ها نمی‌توانند از کوکی‌های ردیابی برای پر کردن تبلیغات استفاده کنند.

خوشبختانه، گوگل و سایر پلتفرم‌ها در حال کار بر روی الگوریتم‌های جایگزین برای قرار دادن تبلیغات در محل و در عین حال بهبود حریم خصوصی هستند. و کوکی ها به طور رسمی تا سال 2023 از بین نخواهند رفت. شما می توانید تبلیغات دیجیتال خود را با استفاده از کلمات کلیدی و تبلیغات در سایت هایی که زمینه منطقی برای تبلیغات شما فراهم می کنند، تطبیق دهید.

حریم خصوصی و کوکی ها

2. سئوی صوتی

دستیارهای دیجیتال هنوز در حال پیشرفت هستند و بسیاری از مشتریان شما از آنها برای تسهیل زندگی خود استفاده می کنند. ویژگی هایی مانند سیری اپل، الکسای آمازون، کورتانای مایکروسافت و دستیار دیجیتالی گوگل به افراد امکان می دهد حتی بدون برداشتن گوشی خود در اینترنت جستجو کنند. در سال 2021، 20 درصد از جستجوهای اینترنتی مبتنی بر صدا بود.در سال 2022، در مورد بهینه سازی موتور جستجو (SEO) خود برای جستجوی صوتی فکر کنید. در مورد عبارات مکالمه ای فکر کنید که مردم برای پیدا کردن شما از طریق دستیار مجازی خود استفاده می کنند. در اینترنت، کاربر ممکن است «رستوران های ایتالیایی در شیکاگو» را تایپ کند در حالی که در جستجوی صوتی ممکن است بگوید «یک رستوران ایتالیایی خوب در شیکاگو چیست؟»

voice-search

3. خرید در فید( In-feed shopping)

اگر یک کسب و کار تجارت الکترونیک دارید، ممکن است با پست های قابل خرید در رسانه های اجتماعی آشنا باشید. اکنون می‌توانید حساب‌های فیس‌بوک و اینستاگرام خود را به کاتالوگ دیجیتال خود پیوند دهید و به افراد اجازه دهید روی پست‌های موجود در فید خود کلیک راست کنند تا کالا را خریداری کنند.

Google Ads یکی دیگر از ابزارهای خرید درون فید را با کمپین های خرید ارائه می دهد. این تبلیغات به کاتالوگ محصولات شما پیوند داده شده و به عنوان عکس های قابل خرید نمایش داده می شوند. آگهی خود را ایجاد کنید و عبارات جستجویی را مشخص کنید که افراد می توانند آن را پیدا کنند. سپس پارامترهای خود از جمله منطقه جغرافیایی و شماره موجودی خود را تنظیم کنید. Google می‌تواند پس از فروختن محصول، آگهی را بکشد.

 خرید در فید in feed shopping

4. Push Notifications

از این ابزار برای یادآوری قرار ملاقات های آینده به مشتریان، ارسال فوری رسیدهای دیجیتال و ترویج فروش های آتی استفاده کنید.تخمین زده می شود که در سال 2021 حدود 7.1 میلیارد نفر از دستگاه های تلفن همراه استفاده کرده اند. بنابراین شرط خوبی است که بیشتر مشتریان شما با تلفن هوشمند راه می روند. و اعلان‌ها به شما امکان می‌دهند از طریق تلفن‌های مشتریان خود به آنها دسترسی پیدا کنید.با اعلان‌ها، می‌توانید پیام‌های شخصی‌سازی‌شده‌ای ایجاد کنید که در دستگاه تلفن همراه آن‌ها ظاهر می‌شوند، یا به عنوان یک حباب پیام در صفحه اصلی یا به عنوان یک پیام کوتاه در فید متنی آن‌ها.یاد بگیرید که چگونه اعلان‌ها را برای تعامل با مشتریان خود و هدایت آنها به سایت خود انجام دهید.

push-notifications

5. بازاریابی پیامکی

گرایش های بازاریابی دیجیتال همچنین شامل ارتباط مستقیم با مشتریان خود از طریق متن است. در کنار نوتیفیکیشن و بازاریابی ایمیلی، از پیامک‌ها برای تعامل با مشتریان خود استفاده کنید. این ابزار شامل ارسال پیام های متنی به طور مستقیم برای مشتریان شما – پس از انتخاب آنها است.کاربردهای رایج بازاریابی پیامکی شامل تبلیغات، کوپن ها و پیام های شخصی سازی شده است. این پیام ها را کوتاه نگه دارید و مطمئن شوید که مشتریان شما می توانند انصراف دهند.

بازاریابی پیامکی

6. بازاریابی ویدئویی

هر فرد به طور متوسط حدود 100 دقیقه در روز ویدیوهای آنلاین را تماشا می کند. تماشای ویدیو یکی از محبوب ترین فعالیت ها در فیس بوک است. با ایجاد تبلیغات ویدیویی می توانید از این بازار استفاده کنید. چند راه برای این کار وجود دارد. می توانید یک کانال YouTube یا Vimeo ایجاد کنید و از ویدیو برای آموزش و تعامل با مخاطبان خود استفاده کنید.

همچنین می توانید با ایجاد ویدیوهای تجاری TikTok و سایر محتوای رسانه های اجتماعی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. ویدیوهای خود را با هشتگ های رایج به اشتراک بگذارید تا به کاربران کمک کنید آنها را پیدا کنند. اگر علاقه ای به تولید منظم محتوای ویدیویی خود ندارید، می توانید از تبلیغات بیش از حد (OTT) استفاده کنید. تبلیغاتی به مدت 10 تا 15 ثانیه ایجاد کنید که بتوانید در بالای ویدیوهای دیگر اجرا کنید.تبلیغات (over-the-top)OTT در جلوی سایر ویدیوهای پخش ظاهر می شود. از آنها برای ارتباط با بینندگان استفاده کنید.

بازاریابی ویدیویی

7. بازاریابی ایمیلی

حفظ حریم خصوصی برای ارائه دهندگان اینترنت و کاربران به طور یکسان مهم است. همین توجه را به لیست ایمیل خود نشان دهید. هنگامی که در حال بازاریابی ایمیلی هستید، لیست خود را تقسیم بندی کنید و ایمیل های شخصی سازی شده را به بخش های مختلف ارسال کنید.با انجام این کار، می توانید برای هر یک از اعضای لیست ایمیل خود ارزش بیافزایید. در مورد بازاریابی ایمیلی خود متفکر باشید و مطمئن شوید که انصراف اعضای لیست شما آسان است.

بازاریابی ایمیلی

8. محتوای تعاملی

مردم دوست دارند با برندها از طریق رسانه های اجتماعی و دیگر پلتفرم ها تعامل داشته باشند. و محتوای تعاملی به شما امکان می دهد با فالوورهای خود در زمان واقعی صحبت کنید.ویژگی‌هایی مانند Instagram Live و Facebook Live به مردم اجازه می‌دهند هنگام ضبط ویدیوی خود با شما صحبت کنند. از این ابزار استفاده کنید و با مشتریان خود درگیر شوید. می‌توانید میزبان رویداد زنده «هر چیزی از من بپرسید» یا پرسش و پاسخ محصول باشید. برای مشارکت بیشتر این رویداد را برای چند هفته تبلیغ کنید. برای یک رویداد با کیفیت به تنظیمات پخش جریانی خود توجه کنید.

محتوای تعاملی

9. بازاریابی مکالمه ای          

یکی دیگر از گرایش های دیجیتالی که در حال افزایش است، بازاریابی مکالمه ای است. این به چت ربات ها، دستیاران هوش مصنوعی و سایر ابزارهایی اشاره دارد که مشتریان می توانند از طریق آنها با شما تماس بگیرند. شما می توانید از آن برای بهبود خدمات مشتری، ایجاد سرنخ و پاسخ به سوالات استفاده کنید.

با بازاریابی محاوره ای، مشتریان شما از طریق پیامک یا یک پلت فرم چت با یک ربات صحبت می کنند و به آنها اجازه می دهند مشکلات خود را سریع و موثر حل کنند. شما می توانید از این ابزار برای در دسترس بودن 24 ساعته بدون نیاز به پاسخگویی به تماس ها و ایمیل ها استفاده کنید. اگر مشتریان شما به یک شخص نیاز دارند، چت ها را می توان به مرکز تماس یا شما افزایش داد.

بازاریابی مکالمه ای

10. اینفلوئنسر مارکتینگ

شراکت با یک تأثیرگذار در صنعت شما می تواند شما را به روی طیف گسترده ای از مشتریان بالقوه باز کند. این صنعت در سال 2021 بیش از 13 میلیارد دلار درآمد داشته است.این استراتژی بازاریابی شامل دادن محصولات رایگان به یک شخصیت رسانه اجتماعی یا پرداخت پول به آنها برای تبلیغ محصول شما است. در ازای آن، آنها پستی ایجاد می کنند که به دنبال کنندگان خود درباره برند شما می گوید.

برای مثال می‌توانید با شخصیت‌های محبوب در TikTok، YouTube یا Instagram شریک شوید. به جای اینکه پول زیادی را برای به دست آوردن یک اینفلوئنسر بزرگ با میلیون ها فالوور خرج کنید، با یک میکرو اینفلوئنسر شریک شوید، کسی که 1000 تا 10000 فالوور دارد.به گفته فوربس، “یک میکرو اینفلوئنسر به مخاطبان خاص بیشتری خدمت می کند و می تواند برای یک برند مفید باشد، زیرا دسترسی به زیرمجموعه کوچکی از جمعیت هدفمند علاقه مند به تجارت شما را فراهم می کند.” آنها اغلب توسط پیروان خود نیز قابل اعتمادتر در نظر گرفته می شوند.

اینفلوئنسر مارکتینگ

کجا باید تلاش های بازاریابی دیجیتال خود را متمرکز کنید

نگران نباشید، لازم نیست در تمام این 10 روند بازاریابی دیجیتال غوطه ور شوید. با انجام تحقیقات عمیق تر در مورد هر یک و تصمیم گیری اینکه کدام یک برای کسب و کار شما بهترین هستند، شروع کنید – اگر ابزارهایی را انتخاب کنید که به بهترین وجه برای مشتریان شما مناسب هستند، ترکیب آنها در استراتژی بازاریابی دیجیتال شما آسان تر خواهد بود. سپس، یکی را برای شروع انتخاب کنید.

مطالب مرتبط:

3 راه برای بهبود سیستم نرم افزار حسابداری

انواع گزارش حساب دریافتی برای هر کسب و کار

حسابرسی چیست؟

Related Post

Leave a Comment