ترند دیجیتال مارکتینگ 2023

تکنولوژی بهتر و بهتر می شود و فقط زندگی ما را راحت تر از همیشه کرده است. هر روز که می گذرد، فناوری در حال پیشرفت است و آن نیز با سرعتی سریع. فناوری باعث شده است که سازمان ها بتوانند هزینه ها را کاهش دهند، تجربیات مشتری را افزایش دهند و سود را افزایش دهند. همچنین، شروع همه‌گیری، سفر تحول دیجیتال کسب‌وکارها را به بهترین شکل ممکن تقویت کرده است. در همین راستا، آگاهی از روندهای فناوری در آینده مزایای خاص خود را دارد. در اینجا، ما فهرستی از 10 ترند فناوری در سال 2023 را برای شما آورده ایم که همه باید برای آن آماده باشند.

1-هوش مصنوعی

مدتی است که هوش مصنوعی رایج شده است. در واقع، هوش مصنوعی به طور مداوم در حال تکامل است و کاربردهای جدیدتر برای این فناوری نوظهور همچنان در صحنه ظاهر می شوند. امروزه برنامه‌های کاربردی بی‌شماری وجود دارند که به هوش مصنوعی متکی هستند – تشخیص تصویر و گفتار، برنامه‌های ناوبری، دستیارهای صوتی مانند سیری و الکسا. جای تعجب نیست که در سال های آینده وابستگی بسیار بیشتری به هوش مصنوعی خواهیم داشت.

2-محاسبات لبه

این روزها می‌توانیم میلیون‌ها نقطه دیتا را ببینیم که اطلاعات کاربران را از منابع مختلف مانند رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها، ایمیل‌ها و جستجوهای وب جمع‌آوری می‌کنند. این موضوع نشان می‌دهد که داده‌های جمع‌آوری‌شده به‌طور تصاعدی در حال افزایش است. به همین دلیل است که روش‌های محاسباتی قدیمی و سنتی کوتاهی می‌کنند. خوب، محاسبات لبه برای نجات.

3-محاسبات کوانتومی

روزهایی که جهان همیشه از 3G و 4G خوشحال بود گذشته است. امروز عصر 5G است. از آنجایی که پتانسیل تغییر دیدگاه ما از دنیای آنلاین را دارد، نگاهی به گذشته وجود ندارد. هدف 5G ایجاد انقلابی در تعاملات مجازی ما با ادغام فناوری AR و VR و تجربه‌های بهتر بازی مبتنی بر ابر است.

4-اینترنت اشیا

 اینترنت اشیا به یکی از امیدوارکننده ترین فناوری های دهه تبدیل شده است. امروزه چندین دستگاه یا «چیزها» دارای وای فای هستند، به این معنی که می‌توانند به اینترنت متصل شوند. دستگاه‌های درون شبکه می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، داده‌ها را جمع‌آوری کرده و بدون دخالت انسان در سراسر شبکه انتقال دهند.

5-بلاک چین

بازار کریپتوکارنسی به فناوری بلاک چین اهمیت زیادی داده است. این فناوری امنیت را ارائه می دهد که می تواند از چندین راه دیگر نیز مفید باشد. از آنجایی که این فناوری مبتنی بر اجماع است، به این معنی که هیچ فرد یا سازمانی نمی‌تواند کنترل داده‌ها را در دست بگیرد، آن را به فهرست گرایش‌های فناوری برتر می‌رساند.

6-VR and AR

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده آن دسته از فناوری‌هایی هستند که تقریباً یک دهه است که محبوب هستند. واقعیت مجازی کاربر را در یک محیط جدید غوطه ور می کند، از سوی دیگر، واقعیت افزوده محیط موجود کاربر را بهبود می بخشد. این فناوری‌ها در بازی‌ها و فیلترها در رسانه‌های اجتماعی، نرم‌افزارهای شبیه‌سازی و غیره اهمیت زیادی دارند، از این رو همچنان یک روند برتر هستند.

7-RPA               

RPA از نرم‌افزارها و برنامه‌های متعددی برای خودکارسازی فرآیندهای تجاری مانند جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها، خدمات مشتری و سایر کارهای تکراری که قبلاً از طریق فرآیندهای دستی مدیریت شده‌اند، استفاده می‌کند. درست مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، RPA یک فناوری به سرعت در حال پیشرفت است و در نتیجه آن را در لیست ترندهای برتر فناوری برای سال 2023 قرار می دهد.

8-Full stack development

Full stack development یکی از جدیدترین ترندهای صنعت در فضای فناوری است و قرار است در سال 2023 و پس از آن شتاب بیشتری به دست آورد. با تبدیل شدن اینترنت اشیا به یک فناوری اصلی تر با کاربردهای متنوع، همچنان به رشد خود ادامه می دهد.full stack develipment و front endو back end و وب سایت را پوشش می دهد.

9-امنیت سایبری

اگرچه یک روند فناوری جدید نیست، اما قطعا ارزش آن را دارد که در سال آینده مراقب آن باشید. دلیل بسیار ساده است – تعداد و شدت تهدیدها و تلاش‌های هک در حال افزایش است که نیازمند بهبود پروتکل‌های امنیتی و تقویت سیستم‌ها در برابر حملات مخرب است.

مطالب مرتبط:

بازاریابی شرکت های حسابداری 2022

3 دلیل برای داشتن وبسایت فروشگاهی

5 ابزار ضروری بازاریابی

Related Post

Leave a Comment