قبل از شروع کار مستقل خود ، باید کاملاً روشن کنید که در وهله اول چرا می خواهید کار آزاد را شروع کنید. هنگامی که  تصویری از اهداف بزرگتری را در ذهن خود دارید ، نحوه استفاده از زمان محدود خود میزان موفقیت شما را در زمینه کار آزاد بسیار تعیین می کند.

    1.اهداف خود را مشخص کنید

بدون اهداف کاملاً مشخص و قابل سنجش ، کار شما برای رسیدن به مکانی که می خواهید بروید بسیار دشوار خواهید بود.

آیا فری لنسینگ راهی برای کسب درآمد اضافی در کنار شغل روزانه شما است؟

آیا در نهایت به دلیل مزایای سبک زندگی رئیس بودن خود ، می خواهید یک فری لنسر تمام وقت شوید؟

یا آیا می خواهید از فریلنسینگ به عنوان یک پله استفاده کنید تا در نهایت به طور کامل به هدفی متفاوت برسید؟

صرف نظر از اینکه هدف نهایی شما چیست ، باید آن را کاملاً شفاف بیان کنید. این چیزی است که همه کارآفرینان برتر جهان هنگام شروع موفقیت آمیز تجارت بر آن اتفاق نظر دارند.

وقت بگذارید و بفهمید که چرا در وهله اول به فکر راه اندازی فری لنسینگ هستید. آیا شما می خواهید

نویسنده مستقل شوید؟

یک طراح مستقل چطور؟

شاید یک توسعه دهنده مستقل؟

اطمینان حاصل کنید که این تصمیم حرکت صحیحی در پیشرفت شما برای دستیابی به اهداف بزرگتر شماست.

فقط پس از اینکه در مکانی که می خواهید به شما کمک کند ، شفافیت پیدا کنید ، می توانید به اهداف و معیارهای کوتاه مدت خود کمک کنید که به موفقیت در فریلنسر شما کمک می کند.

 

     2. یک موقعیت سودآور پیدا کنید

بیایید فرض کنیم شما از نظر تجارت یک طراح گرافیک هستید ، یا حداقل در اوقات فراغت مهارت های خود را با Adobe Illustrator & Photoshop افزایش داده اید.

واضح است که رقبای زیادی در صنعت شما وجود دارند که تمایل دارند نرخ های بسیار کمتری از شما بگیرند ، مهم نیست که چه کاری انجام می دهید. افرادی از سراسر دنیا وجود دارند که با هزینه های کمتری وجود دارند که همیشه مایل به پذیرش پروژه هایی با درآمد کمتر از شما هستند.

 

   3. مشتری های هدف خود را مشخص کنید

همانقدر که یافتن یک جایگاه سودآور مهم است ، جذب انواع مناسب مشتری برای کارفری لنسینگ شما مناسب است.

همانطور که تازه کار مستقل خود را شروع کرده اید ، خوب است که برای جذب چند مشتری  بیشتر از یک روش استفاده کنید. در مورد افرادی که می خواهید با آنها کار کنید ، برخی از فرضیات اولیه را بیان کنید ، ابتدا آنها را هدف قرار دهید و پس از کار با چند نفر از آنها ، درک کاملاً واضحی از اینکه آیا می خواهید به دنبال مشتری های مشابه آن ادامه دهید ، ایجاد خواهید کرد.

 

     4. برای خدمات خود قیمت های استراتژیک تعیین کنید

قبل از شروع کار در مورد تعیین قیمت مناسب برای مشاغل فری لنسینگ با مشتری خود صحبت کنید .  حتی یک اینفوگرافیک را که در روند تعیین نرخ ساعتی مستقل شماست را  طراحی کنید. تا ببینید آیا نرخ های شما اهداف درآمدی و سطح هزینه های شما را برآورده می کند. به یاد داشته باشید ، شما باید قیمت خود را بر اساس ارزش پروژه ای که ارائه می دهید ، تعیین کنید ، نه بر اساس آنچه رقبا از شما دریافت می کنند.

 

      5.یک وب سایت نمونه کار با کیفیت بالا ایجاد کنید

به عنوان یک نقطه شروع ، بیایید درک کنیم که در وهله اول هدف از داشتن یک نمونه کار وبسایت چیست. این اغلب اولین احساسی است که مشتری بالقوه از شما ، سبک شما ، کار شما و مشتریان قبلی (یا شرکت هایی) که در تجارت آزاد خود با آنها کار کرده اید ، خواهد داشت. شما باید به طور موثری با خدماتی که ارائه می دهید و برای چه کسانی مناسب هستند ارتباط برقرار کنید. فراتر از این ، شما باید خودتان را طوری پرزنت کنید که چرا بهترین فرد برای این نوع کارها هستید – برای مشتریانی که می خواهید با آنها کار کنید.

 

      6. نمونه هایی از آنچه می توانید ارائه دهید ایجاد کنید (در سایت نمونه کارها)

شما می خواهید وب سایت شما به عنوان مقصدی برای نشان دادن تخصص شما باشد.

وب سایت نمونه کارهای شما مقصدی برای نشان دادن تخصص شماست.”

با در نظر داشتن این موضوع ، یکی از بهترین راه ها برای نشان دادن و شناخت شما در فضای مجازی ، انتشار منظم مطالب ، تصاویر یا فیلم های جدید (بسته به محیط محتوایی است که در آن کار می کنید)  است که مشتریان هدف شما تحت تأثیر قرار می گیرند. هنگامی که  نیاز مشتریان خود درک کردید ،  نمونه هایی از آن نوع محتوا را ایجاد کنید مثل اینکه برای تولید آن استخدام شده اید .

راهی برای فروش خدمات شما وجود ندارد ، به جز اینکه  در حال حاضر به مشتریان خود نشان دهید می توانید آنچه را که آنها نیاز دارند ایجاد کنید. علاوه بر این ، وقتی شما كتابخانه ای از کارهای مرتبط را دارید كه می توانید از آنها الهام بگیرید ، انجام پروژه های آنها بسیار آسان تر خواهد شد.

 

    7.با تفکر بیشتر اولین مشتری های خود را انتخاب کنید

از آنجا که با شروع کار مستقل خود زمان بسیار محدودی برای مدیریت مشتری های جدید دارید (و در واقع کار را برای آنها انجام می دهید) ، باید از مشتریانی که دارید بیشترین بهره را ببرید. هم از نظر مالی و هم از نظر تولید نمونه کارها. تعداد کم مشتریان شما و نمونه کارهای به هم پیوسته، نمایانگر تصور بهتر توسط سایر مشتریان بالقوه شما است.

 

     8. مشتریان احتمالی را در محتوای خود ذکر کنید

جستجوی اینترنت برای بهترین مشاغل از راه دور همیشه نتایج فوری را برای شما به همراه ندارد. و اگر کسی از وجود شما خبر نداشته باشد ، در ساختن جایگاه خود به سختی مشکل خواهید داشت.

به همین دلیل است که در هر محتوایی که در وبلاگ خود ایجاد می کنم ، مرتباً از مارک ها ، شرکت ها و افرادی که می بینم خودم روزی بطور بالقوه کار می کنم نام می برم. حتی اگر من هنوز برای پذیرفتن مشتری های جدید کاملاً آماده نیستم ، یا حتی صلاحیت انجام چنین معاملات بسیار خوبی را ندارم ، هرگز زود نیست که شروع به ایجاد حسن نیت و معرفی نام خود در مقابل افراد مناسب در محل کار خود کنید.

 

     9. نحوه صحیح پرزنت خود را یاد بگیرید 

اگر می خواهید فریلنسینگ را شروع کنید ، باید بدانید که چگونه خودتان را پرزنت  کنید . این یک دارایی است که ارزش آن را دارد که سال ها روی آن زمان بذارید.

مهم نیست که چقدر در کار خود مهارت دارید ، اگر می خواهید مهارت خود را به راه اندازی یک کار آزاد تبدیل کنید ، باید بتوانید آن نقاط قوت را به مشتری منتقل کرده و مکالمات خود را به مشتری نشان دهید.

 

      10. اولویت های کاری روزانه خود را با مشاغل فری لنسینگ ترکیب نکنید

بیش از هر چیز دیگری ، مهم است که به یاد داشته باشید که شغل روزانه شما (و تنها منبع درآمد مطمئن) اولویت اول شماست.

برای به خطر انداختن شغل تمام وقت خود کاری انجام ندهید ، زیرا در حالی که تجارت مستقل خود را در کنار آن توسعه می دهید هنوز برای ادامه کار به آن نیاز دارید.

Related Post

Leave a Comment