روش های افزایش درآمد

چه یک کهنه کار در صنعت با چندین دهه تجربه باشید یا یک فارغ التحصیل اخیر که به تازگی حرفه ای را شروع کرده اید، احتمالاً علاقه مند به کسب درآمد نقدی بیشتری هستید. چه کسی از داشتن راهی برای تکمیل درآمد خود خوشحال نخواهد شد؟ در این مقاله به 11 روش خلاقانه افزایش درآمد 2022 می پردازیم:

یافتن جریان‌های درآمد اضافی می‌تواند به شما کمک کند تا از مهارت‌های خود استفاده کنید و به یک حرفه‌ای چابک‌تر تبدیل شوید. علاوه بر این، این درآمد اضافی را می توان در پس انداز یا سرمایه گذاری دارایی قرار داد که می تواند به شما در تامین امنیت آینده شما کمک کند.بهترین راه برای افزایش درآمد شما دقیقا چیست؟ واضح است که “بهترین” روش از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. در این مقاله، 11 روش خلاقانه برای افزایش درآمد را بررسی می کنیم. از پیوندها برای پرش به هر قسمتی که بیشتر مورد علاقه شماست استفاده کنید.

1- درخواست افزایش حقوق کنید!

بسیاری از متخصصان شاغل در مشاغل کاری گیر افتاده اند که به اندازه کافی حقوق آنها را نمی دهد و باعث می شود احساس نارضایتی و بیش از حد کار کنند. چرا این اتفاق می افتد؟ اغلب کارمندان به سادگی درخواست افزایش حقوق در زمان مناسب نمی کنند.اگر فکر می کنید غرامت برای خدمات شما به طور دقیق نشان دهنده کمک شما به شرکت نیست، درخواست افزایش حقوق ممکن است ایده خوبی باشد.

کمی تحقیق کنید تا بدانید چه زمانی برای افزایش حقوق تلاش کنید تا در حرفه خود به پیشرفت ادامه دهید. شما باید از نزدیک میزان متوسط حقوق برای عنوان شغلی خود را پیگیری کنید و سعی کنید بر این اساس با کارفرمای خود مذاکره کنید. پایان مدت قرارداد به طور کلی بهترین زمان برای مذاکره برای افزایش حقوق است.

2- جستجوی شغلی با درآمد بالاتر

گاهی اوقات درخواست افزایش حقوق نتیجه مطلوب را به همراه ندارد. اگر در یک شغل تمام وقت گیر کرده اید که تقریباً به اندازه ای که می خواهید حقوق نمی دهد، ممکن است افزایش حقوق کافی نباشد. در این شرایط، گاهی اوقات بهتر است مهارت های خود را بهبود بخشید و به دنبال مشاغل با درآمد بالاتری باشید که می توانند به شما در دستیابی سریعتر به اهداف مالی خود کمک کنند.

دوره های آنلاین از طریق سایت های آموزش از راه دور مانند Coursera و Udemy می توانند به شما کمک کنند تا مهارت ها و گواهینامه های مربوطه را از دانشگاه های پیشرو جهان کسب کنید. با داشتن این مدارک در رزومه خود، می توانید برای مشاغل جدید که در آن مهارت های شما ارزش بسیار بیشتری دارد، با پاداش مناسب شروع به درخواست کنید.

3- به دنبال راه هایی باشید که بتوانید هزینه های خود را کاهش دهید!

کاهش هزینه ها در صورت امکان می تواند به پس انداز شما بیافزاید. با ردیابی امور مالی شخصی خود با استفاده از اپلیکیشنی مانند Mint شروع کنید. سعی کنید هزینه های لوکس (مانند غذا خوردن در رستوران های گران قیمت، خرید لباس هایی که واقعاً به آنها نیاز ندارید و افزایش هزینه های کارت اعتباری) را کاهش دهید. به طور سیستماتیک روی کاهش هزینه های قابل توجه تر کار کنید.

هدف باید جایگزینی هزینه‌های بزرگ‌تر با گزینه‌های بادوام‌تر باشد که می‌تواند به شما در صرفه‌جویی در درازمدت کمک کند. به عنوان مثال، سعی کنید با یک دوست یا همکار همراه شوید و از سواری های معمولی Uber یا Lyft صرف نظر کنید تا کمی پول اضافی صرفه جویی کنید.

4-پس انداز خود را خودکار کنید!

کاهش هزینه‌هایتان می‌تواند به شما کمک کند پولتان را بهتر مدیریت کنید، اما این تنها اولین قدم برای به حداکثر رساندن پس‌اندازتان است. پولی که هر ماه پس انداز می کنید باید به طور خودکار به حساب پس انداز جداگانه ای واریز شود که می توانید برای سرمایه گذاری های آتی از آن استفاده کنید.

همچنین می‌توانید حساب بانکی خود را روی بدهی خودکار تنظیم کنید، جایی که بخش کوچکی از درآمد هر ماه مستقیماً به حساب پس‌انداز شما منتقل می‌شود. اگر قصد دارید این کار را برای طولانی مدت انجام دهید، ممکن است بتوانید در برنامه 401 (k) کارفرما یا حساب بازنشستگی فردی (IRA) نیز ثبت نام کنید. این برنامه ها به شما کمک می کنند پس انداز بازنشستگی خود را خودکار کنید و همچنین مشوق ها و مزایای مالیاتی بیشتری ارائه می دهند.

5- اقلام مستعمل را به صورت آنلاین بفروشید!

بسیاری از اقلامی که قبلاً دارید اما به ندرت استفاده می کنید، می توانند به صورت آنلاین فروخته شوند. ممکن است لازم باشد کمی سرمایه گذاری کنید تا آنها را تعمیر، بازسازی یا رنگ آمیزی کنید تا آنها را با قیمت های بالاتر بفروشید.

سایت هایی مانند eBay، Craigslist و Poshmark به کاربران اجازه می دهند اقلام مستعملی مانند کتاب، جواهرات و وسایل نقلیه را بفروشند. سعی کنید لباس‌های مستعمل را از طریق فروشگاه‌های اقلام کالایی یا کالایی بفروشید. از آنجایی که مصرف کنندگان تعداد زیادی به سمت مد پایدار هجوم آورده اند، ممکن است بتوانید از این روند رو به رشد سرمایه گذاری کنید.برندهایی مانند Vestiaire Collective حتی به مشتریان امکان خرید و فروش کالاهای لوکس دست دوم از برندهای خرده فروشی پیشرو از جمله هرمس و گوچی را می دهند.

6-مشاغل جانبی را دنبال کنید!

مشاغل جانبی یک راه آزمایش شده و آزمایش شده برای افزایش درآمد ماهانه شماست. به دنبال مشاغل پاره وقت باشید که به صورت قراردادی پرداخت می کنند یا در اوقات فراغت خود شغل آزاد را انتخاب کنید. مشاغل جانبی می توانند به شما کمک کنند تا با مهارتی که دارید، اما نتوانسته اید در شغل تمام وقت خود از آن استفاده کنید، تجربه صنعتی کسب کنید. به عنوان مثال، به وب سایت هایی مانند Craigslist، Nextdoor و TaskRabbit نگاه کنید.مهارت‌های کسب درآمد مانند برنامه‌ریزی رویداد، حمل بسته‌بندی و پشتیبانی و رانندگی می‌تواند به شما کمک کند پول نقد بیشتری کسب کنید. دنبال کردن این علایق ممکن است گزینه های شغلی دیگری را نیز باز کند.

شغل-جانبی

7- از Upwork برای منبع شغل فریلنسری استفاده کنید!

شغل های فریلنسری یک راه عالی برای استفاده از اوقات فراغت خود و کسب درآمد در کنار آن است. برخلاف مشاغل معمولی، شغل آزاد به شما این امکان را می‌دهند که تصمیم بگیرید که چه زمانی برای راحتی شخصی خود کار کنید. می توانید به صورت ساعتی یا پروژه ای حقوق دریافت کنید. Upwork بازار پیشرو در جهان برای متخصصان آموزش دیده است که خدمات فریلنسری ارائه می دهند.مشتریان به دلایل مختلف برای استخدام فریلنسرها به Upwork مراجعه می کنند. برای شروع، Upwork یکی از بزرگترین استخرهای استعداد فریلنسرها را دارد. تعامل با فریلنسرها یک راه عالی برای افزایش تنوع و کاهش ریسک شرکت است.

اگر بتوانید یک نمونه کار قابل توجه را در Upwork به نمایش بگذارید، می توانید کار را ایمن کنید که احتمالاً منجر به مشاغل پردرآمد می شود. بسیاری از مهارت های جانبی ارزشمند، از طراحی UI (واسط کاربری) گرفته تا خدمات ترجمه، می توانند با استفاده از Upwork درآمدزایی کنند.

8. بخشی از بودجه خود را سرمایه گذاری کنید!

سرمایه گذاری هوشمند کلید ایجاد یک منبع درآمد تکمیلی پایدار است. پس از اینکه نیازهای اولیه بودجه خود را برآورده کردید، سعی کنید بخش قابل توجهی از حقوق ماهانه خود را به منظور سرمایه گذاری در دارایی های مختلف کنار بگذارید. شما می توانید هر دو سرمایه گذاری بلند مدت و کوتاه مدت را انتخاب کنید. برنامه های سرمایه گذاری سیستماتیک (SIP) و اوراق قرضه گزینه های سرمایه گذاری بلندمدتی هستند که می توانید آنها را بررسی کنید.

هنگامی که در سرمایه گذاری مهارت پیدا کردید، ممکن است بخواهید سبد خود را با دارایی های تخصصی تر، مانند ارز دیجیتال، تامین مالی بدهی و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات گسترش دهید. این سرمایه‌گذاری‌ها می‌تواند به شما در تنوع بخشیدن به پورتفولیوی خود کمک کند، و احتمالاً آن را واجد شرایط برای مزایای مالیاتی و سایر مشوق‌ها می‌کند.

9. یک کسب و کار جانبی راه اندازی کنید!

راه اندازی یک کسب و کار کوچک به عنوان بخشی از تلاش های جانبی شما یک راه عالی برای تکمیل درآمد شما است. بسیاری از کسب‌وکارهای جانبی اخیراً به دلیل بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و تغییر مصرف کنندگان به سمت برندهای معتبر و بومی، موفقیت زیادی پیدا کرده‌اند.به دنبال کمک از سازمان‌هایی در جامعه خود باشید که به تأمین مالی و مدیریت استارت‌آپ‌های کوچک کمک می‌کنند. برخی از بانک های آمریکایی نیز نرخ های سود پرسودی را برای وام های سرمایه گذاری های نوآورانه کارآفرینی ارائه می دهند.

شما باید محصولات معتبر کسب و کار خود را برجسته کنید و از قدرت بازاریابی رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری کنید. کسب‌وکارهای کوچک و جامعه‌محور ممکن است در سایت‌هایی مانند اینستاگرام، فیس‌بوک، آمازون و Etsy به موفقیت‌های خوبی دست یابند.اگر بتوانید محصولات با کیفیت را به طور مداوم به مشتریان خود عرضه کنید، کسب و کار جانبی شما می تواند در بلندمدت سودآور باشد.

شغل-جانبی

10. درآمد منفعل ایجاد کنید!

درآمد غیرفعال درآمدی است که از یک ملک اجاره ای، یک مشارکت محدود که در آن شریک خاموش هستید، یا هر سرمایه گذاری دیگری که نیازی به مشارکت فعال شما ندارد، به دست می آورید. تعریف مشارکت فعال متفاوت است. در حالی که املاک اجاره ای به طور کلی به عنوان نمونه ای از منابع درآمد غیرفعال در نظر گرفته می شوند، اما برای نگهداری و نگهداری از طرف مالک به مقداری زمان و تلاش نیاز دارند.

ایده درآمد غیرفعال ایجاد یک جریان درآمدی است که به کار زیادی از شما نیاز ندارد. پول دریافتی می‌تواند از طریق قدردانی از دارایی‌ها (مانند اوراق قرضه و سهام) باشد که به درآمد پرتفوی شما می‌افزاید یا از طریق دارایی‌های مبتنی بر خدمات مانند خانه‌های اجاره‌ای، وسایل نقلیه یدکی، و ماشین‌های فروش خودکار که می‌توانید اجاره کنید.

حتی می‌توانید روش‌های غیرمتعارف‌تری برای ایجاد درآمد غیرفعال، مانند سرمایه‌گذاری در نام دامنه را بررسی کنید. از طرف دیگر، اگر در زمینه خاصی تخصص دارید، ممکن است بتوانید یک دوره آنلاین ایجاد کنید یا یک کتاب الکترونیکی آموزنده در مورد موضوع تخصص خود بنویسید و این موارد را به صورت آنلاین در بازارهایی مانند Udemy یا Amazon Kindle Direct Publishing بفروشید. بر اساس اشتراک یا خرید، به مرور زمان از این تلاش‌ها پول دریافت خواهید کرد.در حالی که درآمد حاصل از دارایی های غیرفعال ممکن است در ابتدا به اندازه سایر منابع درآمد اضافی قابل توجه نباشد، می تواند در درازمدت جریان بزرگی از درآمد را انباشته کند.

11. خانه تعطیلات خود را اجاره کنید!

اجاره املاکی که مالک آن هستید اما اشغال نمی کنید یکی از روش های بسیار توصیه شده برای کسب درآمد اضافی است. در حالی که این املاک ممکن است به کمی نگهداری نیاز داشته باشند، اما می توانند دارایی های بسیار ارزشمندی باشند.شرکت های املاک و مستغلات به شما این امکان را می دهند که ملک اجاره ای خود را از طریق آنها با هزینه اسمی اجاره کنید. همچنین می‌توانید از طریق خدمات اقامتی مانند Airbnb، ملک را در دسترس قرار دهید، که اگر ملک در مکانی باشد که ترافیک توریستی زیادی دارد، می‌تواند مفید باشد.

مطالب مرتبط:

هزینه های راه اندازی رستوران

سیستم POS رستوران چیست؟

روش های جذب مشتریان در سال 2022

Related Post

Leave a Comment