حسابداری یکی از مهمترین اجزای چرخه تجارت الکترونیک است. با نگه‌داشتن داده های دقیق و توجه دقیق به وضعیت مالی کسب‌وکارتان، می‌توانید کارآمدتر عمل کنید و به اهداف بلندمدت خود برسید.این ممکن است هیجان‌انگیزترین بخش مدیریت یک کسب‌وکار دیجیتال نباشد، اما مطمئناً نمی‌توان آن را نادیده گرفت.در این مقاله، ما پنج راه را مورد بحث قرار می‌دهیم که می‌توانید بلافاصله شیوه‌های حسابداری پشتیبان خود را بهبود بخشید. هنگامی که کسب و کار شما قادر به ایجاد یک پایه پشتیبان محکم است، دستیابی به اهداف دیگر باید بسیار آسان تر شود.در این مقاله به معرفی 5 راه ساده برای بهبود شیوه های حسابداری تجارت الکترونیکی می پردازیم:

1. روی نرم افزار حسابداری با کیفیت سرمایه گذاری کنید

حتی اگر از قبل با مایکروسافت اکسل به راحتی جریان نقدی خود را پیگیری می کنید، نرم افزار حسابداری با کیفیت چیزی است که در نهایت باید خریداری کنید. نرم افزار حسابداری نظارت بر حساب ها، تولید گزارش های مالی دقیق و همچنین اتخاذ تصمیمات تجاری مبتنی بر داده ها را آسان تر می کند.

QuickBooks محبوب‌ترین برند نرم‌افزار حسابداری تجارت الکترونیک است، اما گزینه‌های بسیار دیگری از جمله FreshBooks، Xero و موارد دیگر وجود دارد. اکثر آنها یک آزمایش رایگان ارائه می دهند که به شما امکان می دهد آزمایش کنید و ببینید کدام نرم افزار برای شما بهتر کار می کند. اگر کسب و کار شما از یک پلت فرم تجارت الکترونیکی مانند Shopify، Amazon و دیگران استفاده می کند، باید مطمئن شوید که نرم افزار حسابداری را انتخاب کنید که انتقال مستقیم داده ها را به کتاب های شما آسان می کند. پس از نصب نرم افزار، می توانید یک سیستم کاملا یکپارچه ایجاد کنید که می تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند.

2. شیوه های موجودی خود را دوباره ارزیابی کنید

هنگامی که کسب و کارها برای اولین بار شروع به کار می کنند، ممکن است خودسرانه سیستمی را برای مدیریت موجودی خود انتخاب کنند. با این حال، تنها تعداد کمی از این کسب‌وکارها پس از شروع رشد کسب‌وکارشان، شیوه‌های موجودی خود را دوباره بررسی می‌کنند. انتخاب‌های ناکارآمد موجودی می‌تواند برای کسب‌وکار شما هزینه داشته باشد و حتی باعث شود مالیات بیشتری از آنچه که نیاز دارید بپردازید.

مدیریت موجودی یکی از مهمترین بخشهای فرآیند کلی حسابداری است. انتخاب نرخ گردش محصول هدف، سیستم موجودی ایده‌آل شما (FIFO در مقابل LIFO)، و برنامه ترجیحی شما می‌تواند تأثیر عمده‌ای بر قیمت نهایی شما داشته باشد. الگوبرداری از شیوه های خود از سایر شرکت ها در صنعت شما به کسب و کار شما کمک می کند کارآمدتر عمل کند. اگر به دنبال روش‌های خلاقانه برای بهبود شیوه های خود هستید، تنظیم موجودی ممکن است در دسترس‌ترین گزینه شما باشد.

3. تمام جریان های نقدی را به دقت دنبال کنید

در پایان روز، یک کسب و کار مجموع جریان های نقدی آن است. در حالی که درآمدها و هزینه ها باید همیشه در نظر گرفته شوند، نظارت دقیق بر حرکت واقعی پول نقد ورودی و خروجی می تواند به شما درک جامع تری از وضعیت مالی شما بدهد.

تقسیم درآمدها و هزینه های خود به اجزای متعدد می تواند به شما در سنجش سطح نقدینگی و درک چرخه کلی پرداخت کمک کند.جداسازی حساب های دریافتنی و پرداختنی برنامه ریزی برای آینده را برای کسب و کار شما بسیار آسان تر می کند.

اگر قبلاً هرگز صورت جریان نقدی تهیه نکرده اید، ممکن است کمک گرفتن از حسابدار ضروری باشد. صورت‌های دقیق جریان نقدی به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که پیش‌بینی‌های آینده شما مبتنی بر شواهد و قابل اعتماد هستند.

علم داده

4. تاثیر مالیات ها را بر سود خود پیگیری کنید

درک موقعیت مالی خود – و تصمیم گیری عینی – بدون درک تأثیر مالیات بر درآمد شما غیرممکن است. در حالی که کد مالیاتی شامل مجموعه‌ای دقیق از قوانین و مقررات است، کسب‌وکارها هنوز هم انعطاف‌پذیری قابل‌توجهی در مورد نحوه تکمیل مالیات‌هایشان دارند.

پس از انجام هر یک از این تعدیلات مالی در ترازنامه خود (تعدیل EBITDA)، این رقم به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. دانستن تفاوت بین درآمد کل شما و مقدار پول نقدی که واقعاً می توانید به خانه ببرید هنگام تصمیم گیری مالی مهم است. علاوه بر این، کسب و کار شما باید هر یک از هزینه های خود را در طول سال ردیابی و به دقت طبقه بندی کند. وقتی فصل مالیات به ناچار فرا می رسد، ممکن است تعجب کنید که چقدر اعتبار مالیاتی و کسر مالیات به راحتی در دسترس است.

5. داده های خود را هر چند وقت یکبار به روز کنید

برای اینکه هر یک از داده های حسابداری شما مفید باشد، باید وضعیت فعلی کسب و کار شما را منعکس کند. به تعویق انداختن وظایف حسابداری خود تا پایان ماه می تواند باعث شود که کسب و کار شما در این مسیر تصمیمات مالی بی پروا بگیرد.نگه داشتن ترازنامه به روز می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا در هر مقطع زمانی معینی، تصویری دقیق از وضعیت دارایی، بدهی و حقوق صاحبان سهام داشته باشد.

خوشبختانه، بسیاری از انواع نرم افزارهای حسابداری تجارت الکترونیک می توانند این امکان را فراهم کنند که کتاب های شما را به فروشگاه دیجیتال خود پیوند داده و در زمان واقعی به روز رسانی کنید.

مطالب مرتبط:

استانداردهای رایج حسابداری در جهان

ترندهای حسابداری مدیریت بین المللی

روند توسعه نرم افزار در سال 2022

Related Post

Leave a Comment