حرفه حسابداری به دلیل بهینه سازی بهره که از طریق فناوری های جدیدتر در دسترس است ، به سرعت در حال تغییر است. حسابدار امروزی دیگر بار پروژه های وظیفه محور را ندارد. در عوض ، به لطف تغییر در فناوری حسابداری پویا ، برنامه های نرم افزاری حسابداری در حال خودکار شدن هستند و نقش حسابدار به عنوان یک مشاور تجاری تغییر می کند. تغییر نقش حسابدار مدرن به یک مشاور تجاری نیاز به مجموعه مهارت های جدیدی از جمله شکاکیت حرفه ای ، قضاوت و مهارت های تفکر انتقادی دارد. این مهارتها هنگام بررسی استخدام های جدید ، اولویت بالایی برای شرکتهای حسابداری خواهد بود. در حالی که این حرفه به دلیل فناوری های نوظهور به سرعت در حال تغییر است ، نیاز به این نوع مهارت های نرم ثابت است.

بنابراین کدام فناوری های برتر به تغییر در اتوماسیون حسابداری و ایجاد نقش های جدید برای حسابداران کمک می کند؟ در اینجا 5 روشی است که به نظر ما فناوری در حال تغییر صنعت حسابداری است:

هوش مصنوعی و رباتیک

هوش مصنوعی و رباتیک در حال خودکارسازی کارها و فرایندهای پیچیده و تکراری ، با دقت فوق العاده ، کاهش هزینه های عملیاتی و افزایش کارایی است. اینها برخی از فناوری های نوظهور هستند که از نقش انتقالی حسابدار امروزی به نقش تفکر انتقادی حمایت می کنند. با این حال ، انجمن حسابداران رسمی ()ACCA و موسسه حسابداران مدیریت (IMA) در گزارش خود می گویند داروینیسم دیجیتال ، پیشرفت در مواجهه با تغییرات فناوری ، اگرچه یک عامل به اندازه کافی هوشمند برای تکثیر مغز انسان هنوز در واقع ، بسیاری از مثالها وجود دارد که بسته به نوع تعریف ، می تواند “هوش” محدودی را نشان دهد. رفتار هوشمند می تواند شامل: یادگیری از تجربه ، تعیین آنچه مهم است ، مدیریت موقعیت های پیچیده ، درک تصاویر بصری ، خلاق بودن یا تخیل بودن و سایر ویژگی ها باشد.

رایانش ابری

رایانش ابری نوعی از محاسبات مبتنی بر اینترنت است که منابع و داده های پردازشی رایانه ای مشترک را در اختیار کامپیوترها و سایر دستگاه ها قرار می دهد. این به حسابداران اجازه می دهد تا کارهای حسابداری را از هر مکانی انجام دهند و همچنین توانایی ارائه اطلاعات و گزارشات مالی از طریق ابر را دارند. این راه جدیدی را برای حسابداران برای همکاری با مشتریان باز می کند. در حال حاضر ، زمان بیشتری برای تعامل با مشتری و تمرکز بر استراتژی کسب و کار وجود دارد ، به جای آنکه با فرایندهای دقیق روبرو شوید.

نوآوری در نرم افزار مالیاتی

 نرم افزار مالیاتی امروزه به بهبود دقت کمک کرده و حاشیه خطا را کاهش می دهد چیزی که مشاغل می خواهند به منظور اجتناب از جریمه های مالیاتی و جلوگیری از مشکلات صاحبان سهام از آن استقبال کنند. نرم افزار مالیاتی بهتر نیز با کارآمدتر و موثرتر بودن حسابرسی به ساده سازی آن کمک می کند. ریموند چنگ ، ​​عضو شورای HKICPA ، می گوید: “درک نرم افزارهای جدید حسابداری و سایر مدلهای تجاری و مالی ضروری است تا حسابداران حرفه ای موسسات موثر را انجام دهند و مسئولیت های خود را انجام دهند. ادامه پیشرفت حرفه ای و آموزش در این زمینه برای حسابرسان ضروری خواهد بود. “

حسابداری با تلفن همراه

حسابداران برای دسترسی به داده ها به طور فزاینده ای به دستگاه های تلفن همراه خود وابسته هستند. اتصال به موبایل همچنین ارتباط بین حسابداران و مشتریان آنها را افزایش می دهد. شرکت هایی مانند Xero به راه اندازی عصر حسابداری موبایل کمک می کنند. برنامه های تلفن همراه آنها به شرکت های حسابداری کمک می کند تا مشاغل خود را در حال حرکت مدیریت کنند. شرکت ها می توانند آشتی کنند ، فاکتورها را ارسال کنند ، رسید اضافه کنند و از تلفن های هوشمند یا رایانه های لوحی ادعای هزینه ایجاد کنند. بیل پرایس در حسابداری امروز می نویسد: “حسابداری تلفن همراه می تواند برای افراد و مشاغل مختلف معانی متفاوتی داشته باشد ، بنابراین اولین قدم در راه اندازی موفقیت آمیز ، تعیین معنای آن برای شما و شرکت شما است. به عنوان مثال ، در نظر بگیرید که کاربران چه کسانی خواهند بود و برای چه مواردی از آن استفاده خواهند کرد. به عملکردهای مختلفی فکر کنید که می خواهید حسابداری موبایل و راه حل مالی شما را پوشش دهد. “

رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی به ابزاری ضروری برای شرکت هایی تبدیل شده اند که مایل به تعامل با مشتریان فعلی و بالقوه خود هستند در حالی که دامنه نام تجاری خود را گسترش می دهند. گری بومر ، CPA/CITP ، مدیرعامل شرکت مشاوره Boomer و جیم بورک ، CPA/CITP/CFF ، شریک مسئول فناوری داخلی در شرکت حسابداری WithumSmith+Brown ، رسانه های اجتماعی را به عنوان ابزاری می بینند که به تکامل و ارائه حسابداران ادامه می دهد. با یک پلت فرم فروش و بازاریابی ارزشمند که می تواند بنگاه ها را فوراً به مشتریان فعلی و بالقوه متصل کند. اکثر شرکت های حسابداری اهمیت پیاده سازی بازاریابی سنتی را در برنامه های توسعه کلی کسب و کار خود درک می کنند ، اما بسیاری از شرکت ها ممکن است قدرت ادغام بازاریابی رسانه های اجتماعی در استراتژی های بازاریابی بلند مدت خود را درک نکنند. رسانه های اجتماعی باید بخشی از استراتژی کلی توسعه کسب و کار شرکت باشد و اگر به طور مداوم انجام شود ، به افزایش اثربخشی سایر تلاش های بازاریابی و توسعه کسب و کار کمک می کند.

مطالب مرتبط:

انواع نرم افزارهای حسابداری

7 مزیت اصلی استفاده از سیستم حسابداری در شرکت شما

استانداردهای بین المللی حسابداری (IAS) چیست؟

مزایای حسابداری ابری چیست؟

Related Post

Leave a Comment