5-نکته-برای-انتخاب-نرم-افزار-حسابداری

در قدیم، نگهداری از کتاب برای یک تجارت به معنای ثبت ارقام در دفتر کل کاغذی بود.و دیگر هیچ. امروزه، مشاغل در هر اندازه از نرم افزار حسابداری برای پیگیری درآمد خود و همچنین برای پیش بینی فروش و مدیریت موجودی استفاده می کنند.نرم افزار حسابداری تجاری احتمال خطای انسانی ناشی از حسابداری روی کاغذ را تا حد زیادی کاهش می دهد و می تواند به شما امکان دسترسی به اطلاعات مهم را تنها با چند ضربه کلید بدهد.اما با وجود گزینه های بسیار زیاد، یافتن نرم افزار حسابداری مناسب برای کسب و کار شما می تواند دشوار باشد. در زیر پنج نکته وجود دارد که به شما کمک می کند نرم افزاری را پیدا کنید که به بهترین وجه نیازهای شرکت شما را برآورده می کند. دراین مقاله به معرفی 5 نکته برای انتخاب نرم افزار حسابداری تجاری می پردازیم:

 

1- هم نیازها و هم مهارت های حسابداری خود را در نظر بگیرید!

 

بهترین گزینه برای یافتن نرم افزار حسابداری مناسب این است که به نحوه عملکرد کسب و کار خود نگاه کنید و سپس انواع مختلف نرم افزارهای موجود در بازار را با دقت بررسی کنید. اگر کسب و کار شما سالانه چندین میلیون دلار درآمد داشته باشد، نیازهای حسابداری بسیار متفاوتی نسبت به کسب و کار کمتر از 50000 دلار خواهد داشت. در مورد محصولات نرم افزار حسابداری گزینه های مختلفی دارید، از جمله آنهایی که به طور خاص برای مشاغل کوچک و متوسط طراحی شده اند.

بسته به صنعت خود، ممکن است بخواهید نرم افزار تخصصی را در نظر بگیرید که برای کمک به مشاغل در جایگاه شما طراحی شده است. به عنوان مثال، برنامه های کاربردی سفارشی برای مشاغل در بخش تولید، برای خرده فروشان و رستوران ها، و همچنین برای بسیاری از انواع دیگر شرکت های تجاری وجود دارد.

انجام تحقیقات شما مهم است، زیرا برنامه ای که انتخاب می کنید مستقیماً بر نحوه مدیریت درآمد شما تأثیر می گذارد. همچنین در نظر گرفتن این نکته مهم است که اگرچه نرم افزار حسابداری می تواند کار نگهداری دفاتر را آسان کند، اما همچنان به میزان معینی سواد مالی نیاز دارد. همانطور که یک برنامه کاربردی ممکن است پیچیده باشد، هنوز فقط یک ابزار است. کسانی که از نرم افزار استفاده می کنند باید بدانند که با آن چه کنند.

2- به برنامه های ابری نگاه کنید!

 

با تبدیل شدن محاسبات ابری به تأثیر برجسته‌تر در تجارت مدرن، مهم است که بسیاری از برنامه‌های حسابداری آنلاین موجود را نادیده نگیریم.برنامه های ابری دارای مزایای مختلفی هستند. آنها را می توان از هر مکانی با یک اتصال اینترنتی قوی در دسترس قرار داد و برای اجرای آنها نیازی به خرید مجوزهای نرم افزاری یا سرور ندارید. نصب به روز رسانی ها و وصله ها در انتهای سرور انجام می شود، بنابراین شما و کارکنان فناوری اطلاعات شما نیازی به نگرانی در مورد به روز نگه داشتن نرم افزار ندارید. و با استفاده از تبلت، لپ تاپ یا گوشی هوشمند می توان به برنامه های کاربردی ابری دسترسی داشت. علاوه بر این، سوابق شما در یک مرکز داده دور از مکان فیزیکی کسب و کار شما ایمن نگهداری می شود. این امر ایمنی آنها را در صورت وقوع یک فاجعه محلی یا سایر رویدادهای مخرب تضمین می کند.

تغییر دیگری در حسابداری ابری: برخی از نرم افزارهای مدیریت کسب و کار مبتنی بر ابر با نرم افزار حسابداری یکپارچه شده اند. بنابراین اگر توانایی دسترسی به اطلاعات مالی خود از هر نقطه با اتصال به اینترنت (به جای اینکه فقط بتوانید آن را در دفتر خود مشاهده کنید) برای شما جذاب است، به برنامه های تجاری مبتنی بر ابر که با نرم افزار حسابداری مورد نظر شما یکپارچه می شوند نگاه کنید. برنامه های ابری دارای مزایای مختلفی هستند. آنها را می توان از هر مکانی با یک اتصال اینترنتی قوی در دسترس قرار داد و برای اجرای آنها نیازی به خرید مجوزهای نرم افزاری یا سرور ندارید. نصب به روز رسانی ها و وصله ها در انتهای سرور انجام می شود، بنابراین شما و کارکنان فناوری اطلاعات شما نیازی به نگرانی در مورد به روز نگه داشتن نرم افزار ندارید. و با استفاده از تبلت، لپ تاپ یا گوشی هوشمند می توان به برنامه های کاربردی ابری دسترسی داشت. علاوه بر این، سوابق شما در یک مرکز داده دور از مکان فیزیکی کسب و کار شما ایمن نگهداری می شود. این امر ایمنی آنها را در صورت وقوع یک فاجعه محلی یا سایر رویدادهای مخرب تضمین می کند.

 

 

3-بودجه خود را در نظر داشته باشید!

 

نرم افزار حسابداری کسب و کار متناسب با همه بودجه ها وجود دارد. برنامه‌های عمومی برای یک پایگاه کاربری گسترده‌تر ممکن است رایگان دانلود شوند یا با قیمت پایین‌تری خریداری شوند. با این حال، هر چه نرم افزار تخصصی تر باشد، گران تر می شود، زیرا پایگاه کاربر برای نرم افزارهای تخصصی معمولاً نسبتاً کوچک است. اگر چیزی خاص برای صنعت خود یا سفارشی سازی شده برای شرکت خود می خواهید، باید آمادگی پرداخت حق بیمه را داشته باشید.

بودجه بندی

 

4-به ویژگی های افزودنی توجه کنید!

 

افزودنی‌ها قابلیت‌های بیشتری را به برنامه حسابداری تجاری می‌آورند. به عنوان مثال، آنها ممکن است به شما اجازه دهند از راه دور به نرم افزار دسترسی داشته باشید، پرداخت های آنلاین را بپذیرید و نرم افزار حسابداری را با نرم افزار تجارت الکترونیک خود ادغام کنید. افزونه هایی نیز وجود دارد که نرم افزار حسابداری را با نرم افزارهای مالیاتی سازگار می کند.

 

 

5- با کمک حسابدار خود تصمیم بگیرید!

 

حسابدار شما ممکن است ترجیح دهد برنامه‌ای را انتخاب کنید که با برنامه‌هایی که او استفاده می‌کند سازگار باشد. هر کسب و کاری متفاوت است. حسابدار شما در بهترین موقعیت برای ارائه نظر تحصیلی در مورد اینکه کدام یک برای شرکت خاص شما بهترین انتخاب است، است. حسابدار شما حتی ممکن است بتواند به شما در تنظیم نرم افزاری که انتخاب می کنید کمک کند.

هر نرم افزار حسابداری تجاری را که انتخاب می کنید، به یاد داشته باشید که مادام العمر به آن متعهد نیستید، زیرا اکثر نرم افزارها امکان تبدیل به نوعی را فراهم می کنند. با این حال، تصمیم را نباید به سادگی گرفت. مطمئناً نمی خواهید به یک برنامه متعهد شوید و شروع به سرمایه گذاری روی آن کنید، فقط چند ماه بعد متوجه می شوید که باید به برنامه دیگری تغییر دهید.

 

مطالب مرتبط:

 

تبلیغات آنلاین چیست و چگونه کار می کند؟

10 دلیل اصلی داشتن وبسایت در سال 2023

 

Related Post

Leave a Comment