5 نکته داشتن نرم افزار حسابداری

راه اندازی یک رستوران هیجان انگیز است، اما با لیست کارهای بی پایان همراه است. بنابراین چگونه می توانید حسابداری را ساده تر کنید؟برای موفقیت در صنعت رستوران داری رقابتی، به تسلط محکم بر امور مالی نیاز دارید. یکی از دلایل اصلی که باعث می‌شود رستوران‌ها از کار بیفتند، حساب‌های بد مدیریت شده است. با توجه به انجام معاملات روزانه و حاشیه های بسیار کم، مهم است که جریان نقدی را به خوبی مدیریت کنید و مراقب موجودی، هزینه ها و درآمد باشید. در این مقاله به معرفی 5 نکته نرم افزار حسابداری رستوران می پردازیم:

بنابراین عاقلانه است که قبل از افتتاح رستوران خود به نرم افزار حسابداری رستوران فکر کنید. شما به سیستمی نیاز دارید که:

آنلاین : می توانید در هر زمان و در هر مکان در لپ تاپ یا تلفن هوشمند خود به آن دسترسی داشته باشید.

دقیق :شما می توانید با اطمینان تصمیمات تجاری بگیرید.

آسان برای استفاده : شما می توانید همیشه از ان استفاده کنید.

هوشمند : شما می توانید سلامت کسب و کار خود را در زمان واقعی مشاهده کنید

انعطاف پذیر : می توانید مطمئن باشید که با چالش های اداره یک رستوران کنار می آید.

در اینجا پنج نکته وجود دارد که به شما در درک اصول حسابداری رستوران کمک می کند تا بتوانید سیستمی را راه اندازی کنید که برای شما کار می کند.

1-یک سیستم پشتیبان انعطاف پذیر دریافت کنید!

رستوران ها بسیاری از کارهای خود را خارج از ساعات کاری معمولی انجام می دهند. زمان ناهار، عصرها، آخر هفته ها و تعطیلات برای اکثر رستوران ها دوره های شلوغی هستند. این روی حقوق و دستمزد تأثیر دارد. شما به یک راه حل صنعتی نیاز دارید که بتواند:

شیفت‌ها و تعویض‌های باز:

آیا اغلب کارکنانی دارید که یک شیفت را لغو می‌کنند یا نیاز به کمک فوری دارید؟ هرگز دوباره حلقه را در اطراف تکرار نکنید. سیستمی دریافت کنید که ارائه شیفت های باز به افراد منتخب یا کل نیروی کار شما را آسان می کند.

نکات کارمندان:

در بسیاری از کشورها طبیعی است که مشتریان درصدی از کل صورت حساب را انعام دهند. گاهی اوقات این به عنوان یک پرداخت اختیاری به صورت حساب اضافه می شود. گاهی به صورت نقدی برای شخص خدمتگزار باقی می ماند. بسته به قانون کشورتان، باید نحوه رسیدگی به نکات را در نظر بگیرید. بسیاری از رستوران ها این پول را بین همه کارمندان توزیع می کنند، زیرا همه آنها بخشی از تیم هستند – اما مطمئن شوید که با حسابدار خود چک کنید.

جابجایی کارمندان:

برخی از کارمندان شما شغل رستوران داری را انتخاب می کنند. دیگران قبل از حرکت به طور موقت برای شما کار خواهند کرد. رستوران ها اغلب جابجایی پرسنل بالایی دارند، بنابراین شما یک سیستم حقوق و دستمزد می خواهید که استفاده از آن آسان باشد. راه اندازی ساده کارمندان جدید و پردازش کارکنان جدید ضروری است.

2- قیمت گذاری خود را رقابتی نگه دارید!

قیمت گذاری منو یک عمل متعادل کننده است. شما باید هزینه مواد تشکیل دهنده و سربار را در نظر بگیرید. شما همچنین باید رقابتی با سایر رستوران های محلی بمانید.ایرادی ندارد که برخی از اقلام منو را پایین بیاورید تا مشتریان جدیدی جذب کنید. رهبران ضرر مانند این بخشی از انجام تجارت هستند. اما هیچ بهانه ای برای تعیین قیمت بسیار پایین وجود ندارد، فقط به این دلیل که هزینه های خود را بررسی نکرده اید.

نرم افزار حسابداری رستورانی که انتخاب می کنید می تواند این کار را آسان تر کند. می توانید گزارش هایی برای تخمین قیمت وعده های غذایی به صورت هفتگی یا حتی روزانه ایجاد کنید. با استفاده از اعداد، می توانید رقابت را بررسی کنید و تصمیمات آگاهانه ای در مورد قیمت گذاری بگیرید.

3- یک سیستم POS دریافت کنید که با نرم افزار حسابداری شما مرتبط باشد!

اکثر رستوران ها به دو روش متفاوت از مشتریان پول دریافت می کنند. برخی از ناهار خوری ها با پول نقد پرداخت می کنند، برخی دیگر با کارت های اعتباری یا نقدی.

یک سیستم POS (نقطه فروش) خوب این پرداخت ها را برای شما انجام می دهد و به نرم افزار حسابداری شما متصل می شود. این به شما کمک می کند تا پیش بینی های جریان نقدی خود را روزانه به روز کنید. و زندگی را برای کارکنان شما آسان تر می کند.

ایجاد فاکتور برای هر وعده غذایی در نرم افزار حسابداری همیشه عملی نیست. بنابراین چگونه تمام پرداخت هایی را که در یک روز دریافت می کنید پردازش می کنید؟ شما می توانید:

فاکتورهای فروش روزانه ایجاد کنید، سپس پول را به حساب بانکی کنترل نقدی دریافت کنید.

از گزینه دریافت پول در نرم افزار حسابداری خود استفاده کنید تا تمام درآمدهای روز را به یکباره ثبت کنید.

یک فاکتور فروش برای دریافت روزانه ایجاد کنید : سپس مبلغ را به حساب‌های نقدی خرد و کارت اعتباری/دبیت جداگانه تقسیم کنید.

گزینه های دیگر در دسترس هستند. با حسابدار یا حسابدار خود صحبت کنید تا بفهمید کدام یک برای کسب و کار شما مناسب تر است.

4- موجودی را به خوبی مدیریت کنید تا از هدر رفتن جلوگیری کنید!

رستوران یکی از تنها انواع کسب و کار است که تمام موجودی آن در محل مصرف می شود. مشتریان شما به شما پول می دهند، اما چیزی را با خود نمی برند.مدیریت ذخایر غذا و نوشیدنی می تواند یک چالش باشد. نگهداری بیش از حد آن گران است، به خصوص اگر فاسد شدنی باشد. بنابراین رستوران ها برای تامین مناسب آشپزخانه به تحویل منظم متکی هستند.

نرم افزار حسابداری رستوران در اینجا می تواند به شما کمک کند. گزارش های دقیق از درآمد گذشته به شما کمک می کند تا زمان های اوج هفته، ماه و سال را شناسایی کنید. این به شما کمک می کند تحویل و موجودی خود را مطابق با برنامه ریزی کنید. به این ترتیب شما نمی توانید بیش از حد – یا خیلی کم نگه دارید.

5-حساب برای تمام رسید!

شما تامین کنندگان منظمی خواهید داشت که به روش معمول برای شما صورتحساب می گیرند. اما گاهی اوقات ممکن است شما با کمبود مواد اولیه مواجه شوید. به عنوان مثال، تصور کنید یک رزرو غیرمنتظره برای 16 نفر دریافت می کنید و همه آنها یک غذای ماهی را سفارش می دهند. این می تواند ذخایر ماهی شما را برای شب تمام کند.

صاحبان رستوران‌های کارآفرین شبکه‌های محلی تامین‌کنندگان آخر شب را برای موقعیت‌هایی مانند این دارند. آنها ممکن است از تامین کنندگان تجاری یا سوپرمارکت های محلی استفاده کنند.

با انتخاب یک نرم افزار حسابداری مناسب میتوانید تمامی امکانات یکپارچه یک نرم افزار حسابداری را داشته باشید .نرم افزار حسابداری ژانیا نسخه رابو با داشتن تمامی امکانات رستوران داری و انبارداری بی نیاز از داشتن تمامی نرم افزار های دیگر خواهید بود.

مطالب مرتبط:

6 خصوصیت نرم افزار حسابداری سال 2023

جدیدترین الگوهای پلن فروش 2023

نحوه کسب درآمد با GOOGLE ADSENSE

Related Post

Leave a Comment