8 ترند بیزینسی در سال 2023

بسیاری از ترندهای تجاری پیش بینی شده در سال 2023 حول چند چیز می چرخد. اینها شامل راه هایی برای رقابتی ماندن صاحبان مشاغل کوچک و یافتن راه های جدید برای رونق است.درس های زیادی از همه گیری و آزمایش های سال 2022 آموخته شده است. چشم انداز کارآفرینی در بریتانیا در حال تغییر است. عوامل محرک شامل ملاحظات اقتصادی، فناوری، اجتماعی، محیطی و اخلاقی است.در این مقاله به معرفی 8 ترند بیزینسی در سال 2023 می پردازیم:

 

در اینجا روندهای اصلی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

 

1- پایداری

 

پایداری تمرکز بزرگی برای سرمایه گذاری در سال 2022 بوده است و مطمئناً این امر تا سال آینده نیز ادامه خواهد یافت. تغییر رفتار مصرف کننده مشوق اصلی است.مصرف کنندگان در حال انتخاب آگاهانه برای زندگی پایدارتر هستند. آنها به احتمال زیاد فقط آنچه را که نیاز دارند خریداری می کنند زیرا نگرانی در مورد محیط زیست و هزینه های زندگی فراوان است. آنها به برندهایی نگاه می کنند که در مورد ارزش های اخلاقی و زیست محیطی خود باز هستند. کسب و کارهایی که موفق به انجام این کار نمی شوند، به ویژه در مورد محصولاتی مانند غذا و پوشاک، در حال سقوط هستند.

اقتصاد دایره ای بخش کلیدی پایداری است. کاهش ضایعات نیز مهم است. اما چالش این است که اطمینان حاصل کنید که محصولات شما برای مصرف کنندگان آگاه از پول نیز مقرون به صرفه هستند.

 

پایداری

 

2- محیطی، اجتماعی، حکومت داری (ESG)

 

اعمال قدرتمندتر از کلمات هستند. با افزایش هزینه‌های مصرف‌کننده اخلاقی در بریتانیا، برندها باید اعتبار اخلاقی خود را نشان دهند. سفرهای زیست محیطی و حمل و نقل به ویژه برجسته هستند، اما مردم نیز نسبت به مواردی مانند «شستشوی سبز» و «شستشوی اجتماعی» بیشتر آگاه می شوند.

 

ESG احتمالاً یک ترند کلیدی کسب و کار در سال 2023 خواهد بود. تعیین یک استراتژی می تواند به شما نشان دهد که مسئولیت اجتماعی را در اولویت قرار داده اید. برای کسب و کارهای بزرگتر اهمیت بیشتری دارد، اما همچنان مزایایی برای کسب و کارهای کوچک در پیگیری آن وجود دارد.

 

در زمان‌های اخیر، کسب‌وکارهایی که به ESG متعهد می‌شوند شاهد افزایش چشمگیر سود بوده‌اند. این به سرمایه‌گذاران می‌گوید که ریسک‌ها را کاهش می‌دهید و از فرصت‌ها برای رشد استقبال می‌کنید. مردم برندهایی را دوست دارند که ارزش هایشان را به اشتراک بگذارند، بنابراین یک استراتژی ESG به همه نشان می دهد که شما در مورد چه چیزی هستید.

نمودار ESG

 

3- مبارزه با تورم

 

چشم انداز اقتصادی جهان برای سال 2023 خوشایندترین نیست. به نظر می رسد تورم و رشد اقتصادی ضعیف همچنان ادامه داشته باشد. شرکت ها باید با بهبود انعطاف پذیری خود با این امر مبارزه کنند. محدود کردن قرار گرفتن در معرض قیمت های نوسان بازار. اجرای اقدامات حفاظتی در زنجیره تامین برای مقابله با افزایش هزینه ها و کمبود. شما باید کل زنجیره تامین خود را ترسیم کنید و خطرات تورم را شناسایی کنید.از اینجا می توانید این خطرات را کاهش دهید. تامین کنندگان جایگزین پیدا کنید یا خودکفایی را افزایش دهید و برای مبارزه با تورم آمادگی بیشتری خواهید داشت.

 

مبارزه-با-تورم

 

 

 

4- تحول دیجیتال

 

دیجیتالی شدن مشاغل کوچک در طول همه گیری شتاب گرفت. فناوری در سال 2023 می تواند به کسب و کارهای کوچک کمک کند تا چالش ها و فرصت ها را به طور یکسان دنبال کنند. افزایش کارایی عملیاتی، بهبود تجربیات مشتری و افزایش پایداری با فناوری.

 

البته، موانع خاصی برای پذیرش فناوری وجود دارد، مانند کمبود تخصص یا بودجه. در سال 2023، مواردی مانند هوش مصنوعی (AI) و مراکز داده سبزتر احتمالاً در دسترس تر می شوند. برای مزیت رقابتی یا برای اثبات آینده کسب و کار خود، به این ترندهای دیجیتال ضربه بزنید.تجربه مشتری ترکیبی مهم است زیرا داده ها نشان می دهد که مشتریان در حال بازگشت به خرید در فروشگاه هستند. به دنبال فرصت هایی برای پیاده سازی فناوری و یکسان سازی تجربه خرید آنلاین و آفلاین باشید.

 

تحول دیجیتال ممکن است برای برخی از کسب و کارهای کوچک دور از دسترس به نظر برسد، اما حتی پیشرفت های کوچک فناوری در نحوه مدیریت کسب و کار و مشتریان خود می تواند عواقب مثبتی داشته باشد.

تحول-دیجیتال

 

5-تجربه مشتری

 

تجربیات الهام بخش، لذت بخش و جذاب برای مشتریان همیشه مهم است، اما سال 2023 شاهد تقویت آن خواهد بود. بحران هزینه های زندگی باعث می شود مردم در مورد محل خرج کردن پول آگاه تر شوند.با استفاده از محیط های کامپیوتری، کسب و کارها فرصتی برای ارائه یک تجربه متحول کننده به مشتری دارند. چیزهایی مانند پیاده‌سازی مجازی و شبیه‌سازی محصول می‌توانند واقعاً مشتریان را جذب کنند.به دنبال توسعه تجربیات همه جانبه مشتری باشید تا به مشتریان بالقوه نشان دهید که چرا باید شما را انتخاب کنند.

 

تجربه مشتری

 

 

6- کار از راه دور و ترکیبی

 

همه‌گیری واقعاً به ما نشان داد که چه تعداد شغل را می‌توان از خانه انجام داد. در نتیجه، در حال حاضر حدود سه برابر بیشتر از سال 2019 تعداد افرادی که از خانه کار می کنند وجود دارد.کار ترکیبی و از راه دور بسیار رایج تر از همیشه شده است. این یک راه جذاب برای بسیاری از افراد برای کار است و مزایایی برای شرکت ها نیز دارد.

این یک روند مداوم است که منجر به سرمایه گذاری شرکت ها در نظارت بر فناوری می شود تا اطمینان حاصل شود که کارگران از راه دور کارآمد هستند. اگر مایل به ترکیب کار از راه دور یا ترکیبی نباشید، حفظ کارمندان ممکن است مشکل ساز شود.

 

کار از راه دور

 

 

مطالب مرتبط:

 

10 فناوری برتر هوش مصنوعی در سال

7 ایده تولید محتوا برای اینستاگرام

11 ایده تولید محتوای اینستاگرام در سال 2023

Related Post

Leave a Comment