تبلیغات-کلیکی-چیست؟-whats-a-ppc-zhaniya.com_

PPC مخفف pay-per-click، مدلی از تبلیغات دیجیتال است که در آن تبلیغ‌کننده هر بار که روی یکی از تبلیغات خود کلیک می‌کند، هزینه‌ای را پرداخت می‌کند. اساساً، شما برای بازدیدهای هدفمند از وب سایت (یا صفحه فرود یا برنامه) خود هزینه پرداخت می کنید. وقتی PPC به درستی کار می کند، هزینه آن ناچیز است زیرا ارزش کلیک بیشتر از آن چیزی است که برای آن پرداخت می کنید. برای مثال، اگر برای یک کلیک 3 دلار بپردازید، اما کلیک به فروش 300 دلاری منجر شود، سود زیادی به دست آورده اید.تبلیغات PPC در اشکال و اندازه های مختلف (به معنای واقعی کلمه) وجود دارد و می تواند از متن، تصویر، ویدیو یا ترکیبی تشکیل شود. آنها می توانند در موتورهای جستجو، وب سایت ها، پلتفرم های رسانه های اجتماعی و موارد دیگر ظاهر شوند.در ادامه به معرفی ppc چیست؟ می پردازیم:

تبلیغات موتورهای جستجو (همچنین به عنوان جستجوی پولی یا بازاریابی موتور جستجو شناخته می شود) یکی از محبوب ترین اشکال PPC است. این به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد تا زمانی که شخصی جستجوی مرتبط با پیشنهاد تجاری خود را انجام می‌دهد، برای قرار دادن آگهی در لینک‌های حمایت‌شده موتور جستجو پیشنهاد بدهند. به عنوان مثال، اگر ما برای کلمه کلیدی «ممیزی تبلیغات گوگل» پیشنهاد بدهیم، آگهی ما برای درجه‌بندی عملکرد تبلیغات رایگان گوگل ما ممکن است در SERP برای آن یا جستجوی مرتبط ظاهر شود:

تبلیغات PPC چگونه کار می کند؟

تبلیغات PPC از پلت فرمی به پلتفرم دیگر متفاوت به نظر می رسد، اما به طور کلی، فرآیند به شرح زیر است:

1-نوع کمپین خود را بر اساس هدف خود انتخاب کنید.

2-تنظیمات و هدف گذاری خود را (مخاطبان، دستگاه ها، مکان ها، زمان بندی و غیره) اصلاح کنید.

3-بودجه و استراتژی پیشنهادی خود را ارائه دهید.

4-URL مقصد خود را وارد کنید (صفحه فرود).

5-تبلیغ خود را بسازید.

هنگامی که تبلیغ منتشر شد، مکان و زمان نمایش تبلیغ شما و میزان پرداختی برای یک کلیک بر روی آن بر اساس بودجه، قیمت پیشنهادی، تنظیمات کمپین و کیفیت و ارتباط تبلیغ شما به صورت الگوریتمی تعیین می شود.از آنجایی که همه پلتفرم‌هایی که تبلیغات PPC را ارائه می‌دهند می‌خواهند کاربران خود را راضی نگه دارند، به تبلیغ‌کنندگانی که کمپین‌های پرداخت به ازای کلیک مرتبط و قابل اعتماد با موقعیت تبلیغاتی بالاتر و هزینه‌های کمتر ایجاد می‌کنند، پاداش می‌دهند.بنابراین اگر می خواهید سود خود را از PPC به حداکثر برسانید، باید یاد بگیرید که چگونه این کار را به درستی انجام دهید.

تبلیغات گوگل چیست؟

Google Ads تنها محبوب ترین سیستم تبلیغاتی PPC در جهان است. پلت فرم Google Ads به کسب و کارها امکان می دهد تبلیغاتی را ایجاد کنند که در موتور جستجوی Google و سایر ویژگی های Google ظاهر می شود.هر بار که یک جستجو آغاز می شود، گوگل به مجموعه ای از تبلیغات می پردازد و مجموعه ای از برندگان را برای نمایش در آن صفحه نتایج موتور جستجو انتخاب می کند.«برندگان» بر اساس ترکیبی از عوامل، از جمله کیفیت و ارتباط کلمات کلیدی و کمپین‌های تبلیغاتی، و همچنین اندازه پیشنهادات کلمه کلیدی انتخاب می‌شوند. در بخش بعدی توضیح خواهیم داد.

تبلیغات گوگل چیست؟

نحوه عملکرد PPC در تبلیغات گوگل

وقتی تبلیغ‌کنندگان یک تبلیغ ایجاد می‌کنند، مجموعه‌ای از کلمات کلیدی را برای هدف قرار دادن آن تبلیغ انتخاب می‌کنند و برای هر کلمه کلیدی پیشنهاد قیمت می‌دهند. بنابراین اگر برای کلمه کلیدی «پذیرش حیوان خانگی» پیشنهاد می دهید، به گوگل می گویید که می خواهید آگهی شما برای جستجوهایی که مطابقت دارند یا مرتبط با پذیرش حیوانات خانگی هستند نمایش داده شود (در اینجا در مورد انواع تطبیق کلمات کلیدی بیشتر توضیح می دهیم).

گوگل از مجموعه‌ای از فرمول‌ها و فرآیندی به سبک حراجی استفاده می‌کند تا تصمیم بگیرد که کدام آگهی‌ها برای هر جستجو ظاهر شوند. اگر تبلیغ شما وارد حراج شود، ابتدا بر اساس ارتباط تبلیغ شما با کلمه کلیدی، نرخ کلیک مورد انتظار شما و کیفیت صفحه فرود، امتیاز کیفی از یک تا 10 به شما می دهد.

سپس امتیاز کیفیت شما را در حداکثر پیشنهاد شما ضرب می کند (بیشترین مبلغی که می خواهید برای کلیک روی آن تبلیغ بپردازید) تا رتبه تبلیغ شما مشخص شود. تبلیغاتی که بالاترین امتیاز رتبه آگهی را دارند، آنهایی هستند که نشان می دهند.این سیستم به تبلیغ کنندگان برنده اجازه می دهد تا با هزینه ای متناسب با بودجه آنها به مشتریان بالقوه دست یابند. این در اصل نوعی حراج است. اینفوگرافیک زیر نحوه عملکرد حراج گوگل ادز را نشان می دهد.

نحوه عملکرد ppc در تبلیغات گوگل

نحوه انجام PPC با تبلیغات گوگل

انجام بازاریابی PPC از طریق Google Ads بسیار ارزشمند است، زیرا گوگل به عنوان محبوب ترین موتور جستجو، حجم عظیمی از ترافیک را دریافت می کند و بنابراین بیشترین بازدید و کلیک را به تبلیغات شما ارائه می دهد. اینکه تبلیغات PPC شما هر چند وقت یکبار ظاهر می شود بستگی به این دارد که کدام کلمات کلیدی و انواع تطابق را انتخاب کنید. در حالی که تعدادی از عوامل تعیین کننده میزان موفقیت کمپین تبلیغاتی PPC شما هستند، می توانید با انجام موارد زیر به موفقیت های زیادی برسید:

پیشنهاد برای کلمات کلیدی مرتبط ایجاد لیست کلمات کلیدی PPC مرتبط، گروه های کلیدی فشرده و متن تبلیغاتی مناسب.روی کیفیت صفحه فرود تمرکز کنید. صفحات فرود بهینه سازی شده با محتوای متقاعد کننده، مرتبط و یک فراخوان روشن برای اقدام متناسب با جستارهای جستجوی خاص ایجاد کنید.

امتیاز کیفیت خود را بهبود بخشید. امتیاز کیفیت رتبه‌بندی گوگل از کیفیت و ارتباط کلمات کلیدی، صفحات فرود و کمپین‌های PPC شما است. تبلیغ‌کنندگانی که امتیازهای کیفی بهتری دارند، با هزینه‌های کمتر، کلیک‌های بیشتری روی تبلیغات دریافت می‌کنند.جلب توجه کنید. کپی تبلیغات جذاب بسیار مهم است. و اگر در حال اجرای تبلیغات نمایشی یا اجتماعی هستید، تبلیغات چشم نواز نیز خلاقانه است.

نحوه انجام PPC با تبلیغات گوگل

چگونه می توان تحقیقات کلیدی PPC موثر انجام داد؟

تحقیق کلمات کلیدی برای PPC می تواند فوق العاده وقت گیر باشد، اما همچنین فوق العاده مهم است. کل کمپین PPC شما بر اساس کلمات کلیدی ساخته شده است و موفق ترین تبلیغ کنندگان Google Ads به طور مداوم لیست کلمات کلیدی PPC خود را رشد و اصلاح می کنند. اگر فقط یک بار تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید، زمانی که اولین کمپین خود را ایجاد می کنید، احتمالاً صدها هزار کلمه کلیدی ارزشمند، طولانی، کم هزینه و بسیار مرتبط را که می توانند ترافیک سایت شما را افزایش دهند، از دست داده اید.شما می توانید راهنمای کامل ما برای تحقیق کلمات کلیدی را در اینجا بررسی کنید، اما به طور خلاصه، یک لیست کلیدواژه PPC موثر باید این باشد:

مرتبط:

البته، شما نمی‌خواهید برای کلیک‌هایی که تبدیل نمی‌شوند، هزینه پرداخت کنید. این بدان معناست که کلمات کلیدی که بر روی آنها پیشنهاد می دهید باید با پیشنهادهایی که می فروشید مرتبط باشند.

جامع:

تحقیقات کلمه کلیدی شما نه تنها باید شامل محبوب ترین و پر جستجوترین عبارات در جایگاه شما، بلکه کلمات کلیدی طولانی نیز باشد. این‌ها خاص‌تر و کمتر رایج هستند، اما بیشتر ترافیک جستجو محور را تشکیل می‌دهند. علاوه بر این، آنها رقابتی کمتری دارند و بنابراین هزینه کمتری دارند.

گسترده:

PPC تکراری است. شما می خواهید به طور مداوم کمپین های خود را اصلاح و گسترش دهید و محیطی ایجاد کنید که در آن لیست کلمات کلیدی شما به طور مداوم در حال رشد و انطباق باشد.اگر می‌خواهید کلمات کلیدی با حجم بالا و خاص صنعت را برای استفاده در کمپین‌های PPC خود پیدا کنید، حتماً ابزار کلمه کلیدی رایگان ما را بررسی کنید.

مدیریت کمپین های PPC شما

هنگامی که کمپین های جدید خود را ایجاد کردید، باید آنها را به طور منظم مدیریت کنید تا مطمئن شوید که همچنان موثر هستند. در واقع، فعالیت منظم حساب یکی از بهترین پیش بینی کننده های موفقیت حساب است. شما باید به طور مداوم عملکرد حساب خود را تجزیه و تحلیل کنید و تنظیمات زیر را برای بهینه سازی کمپین های خود انجام دهید:

مدیریت کمپین های PPC شما

1-کلمات کلیدی PPC را به طور مداوم اضافه کنید:

با افزودن کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان، دامنه کمپین های PPC خود را افزایش دهید.کلمات کلیدی منفی را اضافه کنید: برای بهبود ارتباط کمپین و کاهش هزینه های هدر رفته، عبارات غیر تبدیل کننده را به عنوان کلمات کلیدی منفی اضافه کنید.

2-کلمات کلیدی پرهزینه PPC را مرور کنید:

کلمات کلیدی گران قیمت و کم کارایی را بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را خاموش کنید.صفحات فرود را اصلاح کنید: محتوا و CTA صفحات فرود خود را تغییر دهید تا با جستارهای جستجوی فردی هماهنگ شوند تا نرخ تبدیل را افزایش دهید. تمام ترافیک خود را به یک صفحه ارسال نکنید.

3-تقسیم گروه‌های تبلیغاتی:

با تقسیم کردن گروه‌های تبلیغاتی خود به گروه‌های تبلیغاتی کوچک‌تر و مرتبط‌تر، نرخ کلیک (CTR) و امتیاز کیفیت را بهبود بخشید، که به شما کمک می‌کند متن آگهی و صفحات فرود هدفمندتری ایجاد کنید. اطلاعات بیشتر در مورد ساختار حساب در اینجا.

مطالب مرتبط:

کارتخوان یوروو i9100 با قابلیت نصب نرم افزار حسابداری

بازاریابی عصبی چیست؟

10 روش افزایش فروش در فروشگاه آنلاین

Related Post

Leave a Comment