10 ارز دیجیتال برتر سال 2023-min

از بیت‌کوین و اتریوم گرفته تا دوج کوین و تتر، هزاران ارز دیجیتال مختلف وجود دارد که در ابتدای راه‌اندازی دنیای ارزهای دیجیتال، آن را بسیار زیاد می‌کند. برای کمک به شما در به دست آوردن اهداف خود، اینها 10 ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار آنها یا ارزش کل تمام سکه های در گردش هستند. از بیت کوین و اتریوم گرفته تا Dogecoin و Tether، هزاران ارز دیجیتال مختلف وجود دارد که باعث می شود زمانی بسیار زیاد باشد. شما برای اولین بار در دنیای کریپتو شروع می کنید. برای کمک به شما در به دست آوردن اهداف خود، اینها 10 ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار آنها یا ارزش کل تمام سکه های در گردش هستند. در این مقاله به معرفی 10 ارز دیجیتال برتر سال 2023 می پردازیم:

1-بیت کوین (BTC)

    ارزش بازار: 426.9 میلیارد دلار

بیت کوین (BTC) که در سال 2009 توسط ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد، ارز دیجیتال اصلی است. مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال، BTC بر روی یک بلاک چین یا یک دفتر کل تراکنش های ثبت شده در شبکه ای متشکل از هزاران رایانه اجرا می شود. از آنجا که اضافات به دفتر کل توزیع شده باید با حل یک معمای رمزنگاری تأیید شود، فرآیندی که اثبات کار نامیده می شود، بیت کوین ایمن و در برابر کلاهبرداران محافظت می شود.

قیمت بیت کوین با تبدیل شدن به یک نام شناخته شده به شدت افزایش یافته است. در می 2016، شما می توانید یک بیت کوین را با قیمت حدود 500 دلار خریداری کنید. تا 14 فوریه 2023، قیمت هر بیت کوین حدود 22128 دلار بود. این رشد 4326 درصدی است.

2- اتریوم (ETH)

    ارزش بازار: 189.7 میلیارد دلار

هم یک ارز دیجیتال و هم یک پلتفرم بلاک چین، اتریوم به دلیل کاربردهای بالقوه اش، مانند قراردادهای به اصطلاح هوشمند که به طور خودکار در صورت برآورده شدن شرایط اجرا می شوند و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) مورد علاقه توسعه دهندگان برنامه است.اتریوم نیز رشد فوق العاده ای را تجربه کرده است. از آوریل 2016 تا پایان فوریه 2023، قیمت آن از حدود 11 دلار به حدود 1550 دلار رسید و 13991٪ افزایش یافت.

3-تتر (USDT)

    ارزش بازار: 69.2 میلیارد دلار

برخلاف برخی دیگر از انواع ارزهای دیجیتال، تتر (USDT) یک استیبل کوین است، به این معنی که توسط ارزهای فیات مانند دلار آمریکا و یورو پشتیبانی می‌شود و به طور فرضی ارزشی برابر با یکی از آن ارزش‌ها حفظ می‌کند. در تئوری، این بدان معنی است که ارزش تتر قرار است نسبت به سایر ارزهای رمزپایه ثابت‌تر باشد و سرمایه‌گذارانی که نسبت به نوسانات شدید سایر سکه‌ها محتاط هستند، از آن حمایت می‌کنند.

4- بایننس کوین (BNB)

    ارزش بازار: 46.9 میلیارد دلار

بایننس کوین (BNB) شکلی از ارز دیجیتال است که می‌توانید از آن برای تجارت و پرداخت هزینه در بایننس، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان استفاده کنید. بایننس کوین از زمان عرضه در سال 2017، صرفاً معاملات را در پلتفرم صرافی بایننس تسهیل کرده است. اکنون می توان از آن برای تجارت، پردازش پرداخت و یا حتی رزرو ترتیبات سفر استفاده کرد. همچنین می‌توان آن را با سایر اشکال ارز دیجیتال مانند اتریوم یا بیت‌کوین معامله کرد یا مبادله کرد.قیمت BNB در سال 2017 فقط 0.10 دلار بود. در اواخر فوریه 2023، قیمت آن به حدود 297 دلار افزایش یافت که افزایش 296645٪ بود.

5-سکه دلار آمریکا (USDC)

    ارزش بازار: 41.2 میلیارد دلار

مانند تتر، USD Coin (USDC) یک استیبل کوین است، به این معنی که توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود و نسبت 1 USD به 1 USDC را هدف قرار می دهد. USDC توسط اتریوم تامین می شود و شما می توانید از USD Coin برای تکمیل تراکنش های جهانی استفاده کنید.

6-XRP (XRP)

    ارزش بازار: 19.1 میلیارد دلار

XRP که توسط برخی از بنیانگذاران مشابه ریپل، یک شرکت پردازش پرداخت و فناوری دیجیتال ایجاد شده است، می تواند در آن شبکه برای تسهیل مبادلات انواع ارزهای مختلف، از جمله ارزهای فیات و سایر ارزهای دیجیتال اصلی استفاده شود.در ابتدای سال 2017، قیمت XRP 0.006 دلار بود. در 14 فوریه 2023، قیمت آن به 0.38 دلار رسید که معادل 6181 درصد افزایش بود.

7-Binance USD (BUSD)

    ارزش بازار: 15.6 میلیارد دلار

Binance USD (BUSD) یک استیبل کوین است که Paxos و Binance برای ایجاد یک ارز دیجیتال با پشتیبانی دلار آمریکا تأسیس کردند. برای حفظ این ارزش، Paxos مقداری دلار آمریکا برابر با عرضه کل BUSD در اختیار دارد. همانند سایر استیبل کوین‌ها، BUSD به معامله‌گران و کاربران رمزارز این امکان را می‌دهد تا در معاملات با سایر دارایی‌های کریپتو شرکت کنند در حالی که خطر نوسانات را به حداقل می‌رسانند.

8-کاردانو (ADA)

    ارزش بازار: 13.3 میلیارد دلار

کاردانو (ADA) تا حدودی بعد از صحنه ارزهای دیجیتال، به دلیل استقبال اولیه از اعتبار سنجی اثبات سهام قابل توجه است. این روش با حذف جنبه رقابتی و حل مشکل تأیید تراکنش در پلتفرم هایی مانند بیت کوین، زمان تراکنش را تسریع می کند و مصرف انرژی و اثرات زیست محیطی را کاهش می دهد. کاردانو همچنین مانند اتریوم برای فعال کردن قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز کار می‌کند که ADA، سکه اصلی آن، قدرت آن را بر عهده دارد.

توکن ADA کاردانو در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال بزرگ رشد نسبتاً کمی داشته است. در سال 2017، قیمت ADA 0.02 دلار بود. از 14 فوریه 2023، قیمت آن 0.38 دلار بود. این افزایش 1815 درصدی است.

9- دوج کوین (DOGE)

    ارزش بازار: 11.0 میلیارد دلار

Dogecoin در سال 2013 به عنوان یک شوخی شروع شد، اما به لطف یک انجمن اختصاصی و الگوهای خلاقانه به سرعت به یک ارز دیجیتال برجسته تبدیل شد. برخلاف بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال، هیچ محدودیتی در تعداد دوج کوین‌هایی که می‌توان ایجاد کرد وجود ندارد، که باعث می‌شود با افزایش عرضه، ارز در معرض کاهش ارزش قرار گیرد.

10- چند ضلعی (MATIC)

    ارزش بازار: 10.8 میلیارد دلار

Polygon – که قبلاً به عنوان Matic Network شناخته می شد – که در سال 2017 تأسیس شد، یک رمزارز نسبتاً محبوب است. به آن «اینترنت بلاک چین های اتریوم» می گویند. شاید به همین دلیل است که MATIC از بیش از 7000 برنامه غیرمتمرکز (dApps) پشتیبانی می کند.

Polygon نیز از اولین راه اندازی خود رشد فوق العاده ای را تجربه کرده است. قیمت اولیه MATIC در زمان عرضه اولیه 0.00263 دلار بود. امروز MATIC با 46875 درصد افزایش با 1.24 دلار معامله شد.

مطالب مرتبط:

انتخاب نرم افزار حسابداری کسب و کارهای کوچک مناسب

7 قدم برای خریدار پرسونای عالی

8 مرحله راه اندازی cash register

Related Post

Leave a Comment