10 ترند بازاریابی محتوا در سال 2023

این  ترندهای بازاریابی محتوا را که می خواهید در راهبردهای موفقیت آمیز سال 2023 در رادار خود داشته باشید، بررسی کنید.تریاژ افزایش تقاضای مصرف کننده، جستجو و همگرایی محتوا، و آگاهی از هوش مصنوعی، سال 2023 را به سالی چالش برانگیز اما فرصت طلب برای بازاریابان محتوا تبدیل کرده است.از آنجایی که تقاضا برای محتوا به بالاترین حد خود رسیده است، محتوای با کیفیت و مفید در اولویت اول قرار گرفته است. در این مقاله به معرفی 10 ترند بازاریابی محتوا در سال 2023 می پردازیم:

بسیاری از ترندهای  محتوایی که سال گذشته شناسایی کردیم هنوز حیاتی هستند و تغییری نکرده اند.به عنوان مثال، تمرکز بر قصد و ارزش اثباتی، ادغام قالب‌های رسانه‌ای متعدد، و تاکید بر پردازش و استفاده از داده‌ها به عنوان یک اطلاع‌رسان تغییر نکرده است.همین امر در مورد هنر حیاتی داستان سرایی و بازاریابی محتوای مبتنی بر حساب نیز صدق می کند. با این حال، با افزایش تولید محتوا، چیزهای زیادی تغییر کرده است.

 

بازار بازاریابی محتوا در طی سال‌های 2023-2027 به میزان 584.02 میلیارد دلار رشد خواهد کرد.2023 با میلیاردها قطعه منتشر شده توسط برندها، افراد و ماشین‌ها، میدان نبرد محتوای جدیدی را برای بازاریابان محتوا نشان می‌دهد.در نتیجه، اطمینان از کشف و مصرف محتوای شما توسط مخاطبان مورد نظر، چالش برانگیزتر خواهد بود.بازاریابان در یک میدان نبرد محتوای جدید رقابت می کنند که در آن کیفیت با کمیت روبرو می شود و سازمان ها باید به طرق مختلف برای جلب توجه مصرف کنندگان رقابت کنند.

 

بیایید نگاهی به 10 روند بازاریابی محتوا در سال 2023 بیندازیم:

 

1-1- تکامل دیجیتال و محتوا

 

با وجود تمام صحبت‌هایی که در چند سال گذشته در مورد اختلال دیجیتالی انجام شده است، واقعیت این است که قبلاً اتفاق افتاده است. ما اکنون در یک دوره تکامل هستیم، یعنی بازاریابان محتوا باید طرز فکر و مجموعه مهارت ها را تغییر دهند.از آنجایی که سازمان‌های بیشتری بر شخصی‌سازی و تجربه کاربر تمرکز می‌کنند، استراتژی‌های محتوای قدیمی باید برای چندین تجربه دیجیتال جدید در لحظات حساس سفر مشتری به‌روزرسانی شوند.

با این همه محتوای آنلاین که به بالای قیف می پردازد، آیا بازاریابان علامت پایین را از دست می دهند؟ از این گذشته، مدیران می خواهند محتوایی را ببینند که تبدیل به چرخه فروش شده و به چرخه فروش کمک می کند.علاوه بر این، در حالی که بازاریابان با فناوری های جدید آزمایش می کنند، آیا از فناوری های موجود خود استفاده می کنند؟ محتوا داده ایجاد می کند. بر اساس IDC، انتظار می رود که اندازه Global DataSphere از سال 2022 تا 2026 بیش از دو برابر شود. آیا بازاریابان از بینش هایی که در حال حاضر به آنها دسترسی دارند استفاده می کنند یا روی چیزهای جدید تمرکز می کنند؟

 

تکامل دیجیتال و محتوا

 

2-2- رشد هوش مصنوعی و تزریق مکالمه

 

معرفی OpenAI و ChatGPT به بازاریابان اجازه می دهد تا برای اولین بار با فناوری تعامل داشته باشند.در نتیجه، هوش مصنوعی به استراتژی‌های بازاریابی محتوا در مقیاسی تزریق می‌شود که در طول عمر ما شاهد آن نبوده‌ایم.ChatGPT تنها دو ماه پس از راه اندازی به 100 میلیون کاربر فعال ماهانه رسید. در حالی که این یک پست ChatGPT دیگر نیست ، من معتقدم قبل از ساخت محتوا و استراتژی های هوش مصنوعی، درک چگونگی تکامل هوش مصنوعی و چیستی آن ضروری است.

 

هوش-مصنوعی

 

 

3-3- محتوا، جستجو، و ترکیب سئو

 

دستورالعمل‌های اخیر موتورهای جستجو مانند به‌روزرسانی محتوای مفید و به‌روزرسانی‌های بررسی محصول به این معنی است که بازاریابان باید در مورد محتوایی که ایجاد می‌کنند بیشتر فکر کنند.محتوا باید برای خواننده انسانی ایجاد شود تا رتبه بندی موتورهای جستجو تا از نویز متمایز شود.همانطور که استراتژی‌های محتوا، جستجو و سئو ترکیب می‌شوند، بازاریابان باید درباره آنچه می‌نویسند و نحوه کار گروه‌های SEO، محتوا، جستجو و دیجیتال با هم و با هوش مصنوعی تجدید نظر کنند.

 

معرفی ChatGPT سر و صدای زیادی به پا کرده است.من شخصاً معتقدم که بسیاری از بازاریابان در حال مطالعه و آزمایش هستند، نظرات خود را ارائه می دهند و بریده ها را به اشتراک می گذارند. نگرانی در اینجا این است که هم متخصصان سئو و هم بازاریابان محتوا تمرکز خود را بر زمان حال از دست می دهند.

 

با توجه به اینکه بیش از 90 درصد از سازمان‌ها در سال جاری قصد دارند بیشتر از SEO استفاده کنند، تمرکز بر استراتژی‌های تاثیرگذار و در نظر گرفتن نحوه و مکان محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی ضروری است.تغییرات در الگوریتم‌های SEO/جستجو (64%)، تغییرات در الگوریتم‌های رسانه‌های اجتماعی (53%)، و مدیریت/تحلیل داده‌ها (48%) از جمله نگرانی‌های اصلی برای بازاریابان B2C هستند.

 

همانطور که محتوا بیشتر آنلاین می شود، مصرف کنندگان به سختی می توانند اطلاعاتی را که واقعا می خواهند و نیاز دارند پیدا کنند. در نتیجه، بازاریابان باید راه‌های جدیدی برای متمایز کردن محتوای خود با خلاقیت، قالب‌های جدید، تحقیق و رویکردهای منحصربه‌فرد بیابند.برای مثال، بیایید صادق باشیم، در حال حاضر، اینترنت مملو از مقالاتی در مورد هوش مصنوعی و ChatGPT است. با این حال، من فقط 20٪ را از منابعی که به آن اعتماد دارم مطالعه می کنم، زیرا به نظر می رسد همه در حال حاضر متخصص هوش مصنوعی هستند.محتوا در مقیاس کپی خواهد شد و ما باید به زودی انتظار افزایش فناوری‌های هرزنامه، شناسایی محتوا و کپی‌نویسی را داشته باشیم!

موتورهای جستجو

 

 

5-تنوع بصری

 

محتوای بصری از تصاویر بصری برای تجربیات جستجو و رتبه بندی گرفته تا اینفوگرافیک ها، تصاویر و نمودارها مورد تقاضا است.با انفجار محتوای متنی آنلاین که توسط انسان و ماشین تولید می شود، بازاریابی محتوای بصری می تواند به ساده سازی محتوا کمک کند. همچنین راه های جایگزینی برای تعامل با مصرف کنندگان ارائه می دهد.

 

به عنوان مثال، ویدیو بهترین کانال برای بازاریابی B2B است و ترند جدید داغ ویدیوی کوتاه یا ریلز است. TikTok، Instagram Reels، و YouTube Shorts اکنون برخی از محبوب‌ترین رسانه‌ها برای برندها هستند.استفاده از قدرت سئوی ویدئو می تواند به طور چشمگیری دیده شدن محتوای شما را در موتورهای جستجو افزایش دهد. علاوه بر این، می توانید با اصلاح و تنظیم عناصر خاص، ویدیوهای خود را برای رتبه های بالاتر بهینه کنید.

 

محتوای بصری-min

 

 

6-آزمایش‌های هوش مصنوعی و تجربه

 

همانطور که قبلاً در مقاله او اشاره کردم، فناوری های جدید را آزمایش کنید.بهترین بازاریابان محتوا یاد خواهند گرفت که چگونه با هوش مصنوعی کار کنند.این به معنای درک محدودیت‌ها و احتیاط است در حالی که تجربه آنها را برای تولید و نظارت بر ابزارهای محتوای هوش مصنوعی که بازار را هجوم می‌آورند، اضافه می‌کنند.

 

در حال حاضر تنها 10 درصد از بازاریابان از هوش مصنوعی برای تولید محتوا استفاده می کنند، اما بیش از 58 درصد قصد دارند استفاده خود را در سال جاری افزایش دهند. این نشان می دهد که بسیاری از بازاریابان در حالی که می بینند احتیاط می کنند:

 

هوش مصنوعی مولد و ابزارها/برنامه‌های جدید چگونه کار می‌کنند و کجا و چه زمانی از آنها استفاده کنیم.ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی چگونه در موتورهای جستجو قرار خواهند گرفت و این به چه معناست.بدون شک، ما شاهد استفاده فوق‌العاده‌ای از هوش مصنوعی خواهیم بود، اما این نیز حیاتی است که بازاریاب‌های محتوای با تجربه آزمایش و انتخاب را انجام دهند و بر استفاده از آن نظارت کنند.

 

هوش-مصنوعی

 

 

 

7-تمرکز و فرآیند

 

اصول اصلی بازاریابی محتوای خوب تغییر نکرده است. بازاریابان نباید تمرکز خود را روی آن از دست بدهند. در سال 2023، فرآیندهای تولید و تایید باید تغییر کند. سازمان‌ها باید خود را با این واقعیت که هوش مصنوعی در جریان است وفق دهند. آنها باید فرآیندها را برای تطبیق با هوش مصنوعی برای کمک به اطلاع رسانی و کمک به استراتژی های بازاریابی محتوا تطبیق دهند.

 

40 درصد از بازاریابان B2B یک استراتژی بازاریابی محتوای مستند دارند. 33 درصد پروسه دارند، اما مستند نیست، و 27 درصد هیچ برنامه ای ندارند.وقتی هر چیزی جدید باشد، طبیعی است (و ضروری) که انسان بخواهد آزمایش کند. با این حال، بازاریابان همچنین اهداف فعلی برای دستیابی دارند، بنابراین تعادل لازم است.مدیریت زمان و منابع برای تعادل ترازو ضروری خواهد بود. تمرکز خود را بر روی کاری که اکنون باید انجام دهید از دست ندهید و در عین حال به آینده توجه داشته باشید.

 

تمرکز و فرآیند

 

 

8-سازگاری، مصرف، و ارزش

 

تولید مداوم محتوا به خاطر محتوا، پاداشی به همراه نخواهد داشت. در عوض، کیفیت بر کمیت منجر به تعامل بهتر در سال 2023 خواهد شد. محتوای بیش از حد می تواند مصرف کنندگان را گیج کند. این به ویژه در مورد محتوایی که هیچ ارتباطی ندارد، هیچ اعتباری نشان نمی دهد و ارزش کمی ارائه می دهد صادق است.

 

83 درصد از بازاریابان می گویند تمرکز بر کیفیت به جای کمیت محتوا بهتر است، حتی اگر به معنای ارسال پست کمتر باشد.اگر مردم محتوای شما را مصرف نمی کنند، در وهله اول ایجاد آن ارزشی ندارد.علاوه بر این، مردم رسانه ها را در سیلوها مصرف نمی کنند، بنابراین مهم است که محتوای خود را در قالب های مختلف در چندین کانال توزیع کنید.

 

تولید-محتوا

 

 

 

9-اتوماسیون هوشمند

 

هوش مصنوعی محاوره‌ای و مولد در چند ماه گذشته اکثر ستون‌ها و نظرات را به خود اختصاص داده است. با این حال، استفاده از اتوماسیون هوش مصنوعی برای بسیاری از موارد استفاده دیگر سال‌ها در حال افزایش بوده است.این شامل موارد استفاده از قبیل اتوماسیون هوشمند (IA) تشخیص خطای وب سایت و رفع خودکار، مدیریت، توزیع و گزارش می شود.68 درصد از بازاریابان B2B اتوماسیون را در استراتژی بازاریابی خود پیاده می کنند.

 

در شرایط فعلی محتوا، ضروری است که بدانید هوش مصنوعی مولد و محاوره‌ای چه تفاوتی با سایر برنامه‌های هوش مصنوعی دارد، همانطور که در نکته شماره 2 قبلاً در این مقاله آمده است.هوش مصنوعی می تواند برای کارهای مختلفی مانند برنامه های کاربردی تولیدی، تشخیص تصویر و غیره استفاده شود.علاوه بر این، اتوماسیون هوشمند این قابلیت را با تجزیه و تحلیل خروجی از فرآیند تصمیم‌گیری برای اجرای گردش‌های کاری پیچیده‌تر بدون کار دستی بیشتر می‌کند.

 

این فراتر از آن چیزی است که هوش مصنوعی تولیدی و مکالمه ای مستقل ارائه می دهد.هنگام مقایسه اتوماسیون هوشمند با هوش مصنوعی، یکی بدون دیگری نمی تواند وجود داشته باشد. اگر کسب و کارها خواهان بهترین نتایج ممکن هستند، باید دست به دست هم بدهند.

 

اتوماسیون هوشمند

 

 

10-همزیستی انسان و ماشین

 

هوش مصنوعی جایگزین انسان نخواهد شد. هیچ چیز نمی تواند همدلی، قضاوت و خلاقیت انسان را شکست دهد. اگر انسان ها و ماشین ها با هم کار کنند، جایگزین مشاغل بازاریابان محتوا نمی شود.هوش مصنوعی آماده تصمیم گیری بدون نظارت نیست.موفقیت در ایجاد تعادل بین ورودی، نظارت، قضاوت و مهارت انسان نهفته است.انتظار می رود تمرکز بیشتر بر همکاری بین انسان و ماشین باشد. هدف هوش مصنوعی باید افزایش قابلیت‌های انسانی و بهبود عملکرد کلی بازاریابی محتوا باشد.

 

بازاریابی-محتوا

 

 

مطالب مرتبط:

معرفی انواع فاکتور

تحقیقات بازاریابی چیست؟

9 گرایش برتر فناوری نانو

 

 

Related Post

Leave a Comment