10-نکته-دیجیتال-مارکتینگ

برای بازاریابی موفقیت آمیز برای مخاطبان خود، اکنون باید دیجیتالی شوید! پیشرفت‌های مدرن در فناوری به این معنی است که دنیای دیجیتال مارکتینگ مانند گذشته در حال رونق است. اگر می‌خواهید کسب‌وکارتان رقابتی بماند، وقت آن است که واقعاً از بازاریابی دیجیتال استفاده کنید و کسب‌وکارتان را به ارتفاعات جدیدی ارتقا دهید.برای کمک به شما در رسیدن به اهداف بازاریابی خود، ما 10 نکته دیجیتال مارکتینگ در سال 2023 را گردآوری کرده ایم:

نکته 1: وب سایت خود را به روز کنید (ASAP)

سال را با یک وب سایت قدیمی و ناکارآمد شروع نکنید. انجام این کار مانند پوشیدن یک یونیفرم کهنه و شسته نشده در اولین جلسه بزرگ مشتری است.کاربران زمان بسیار کمی را در سایت شما صرف می کنند (حدود 45 ثانیه). شما نمی خواهید کاربران خود را از دست بدهید زیرا سایت شما به روز یا کاربر پسند نیست.

به روز رسانی وبسایت

نکته 2: مطمئن شوید که وب سایت شما برای موبایل مناسب است!

استفاده از دستگاه های تلفن همراه تنها در سال های آینده افزایش خواهد یافت. بنابراین، بسیار مهم است که وب سایت شما برای موبایل بهینه باشد.تجربه کاربری را برای مشتریان آسان و راحت می کند. زمانی که شما در حال تفریح یا خوشگذرانی هستید زمان می گذرد و این چیزی است که برای کاربران خود می خواهید.

یک وب‌سایت بهینه‌سازی شده برای موبایل همچنین به «Core-Web-Vitals» گوگل کمک می‌کند و به اندازه‌گیری سرعت، ثبات بصری و پاسخ‌دهی شما کمک می‌کند. در نتیجه توجه به این اندازه گیری ها به رتبه بندی جستجوی شما در گوگل کمک می کند.

به یاد داشته باشید، شما می خواهید در موبایل و دسکتاپ در دسترس مشتریان خود باشید. اکثر کاربران در سال 2023 شما را در دستگاه های تلفن همراه پیدا خواهند کرد، بنابراین مطمئن شویم که از این تجربه لذت می برند.

بهینه سازی شده برای موبایل

نکته 3: تمرکز بر تجربه کاربر (UX)

به گفته گوگل، کاربران نشان می دهند که سایت هایی با تجربه صفحه عالی را ترجیح می دهند. منطقی است زیرا چه کسی می‌خواهد ساعت‌ها را صرف تلاش آنلاین کند درست است؟

اولویت دادن به تجربه کاربری (UX) به این معنی است که بازدیدکنندگان احتمالاً به جای بازدید از رقبای شما، در وب سایت شرکت شما فعال می مانند.

برای کمک به کسب‌وکارها برای اندازه‌گیری تجربه کاربر از وب‌سایت خود، Google مجموعه‌ای از معیارها به نام «Core Web Vitals» را ارائه کرد که به اندازه‌گیری سرعت، پاسخ‌دهی و ثبات بصری وب‌سایت کمک می‌کند.

نکته 4: برای پاسخ به سوالات کاربران خود محتوا ایجاد کنید!

بهترین و جذاب ترین محتوا همیشه به سوالات کاربران شما پاسخ می دهد. اگر کاربر احساس کند که پاسخ سوالات خود را پیدا نمی کند، آن را ترک می کند.شما می خواهید که این محتوا یا به تجربه کاربران اطلاع دهد یا به آنها ارزش بدهد و در نهایت به حل مشکلات آنها کمک کند.

تولید-محتوا

نکته 5: از تبلیغات پولی استفاده کنید (اگر قبلاً این کار را نکرده اید)

به‌طور سنتی، کسب‌وکارها از رادیو، تلویزیون، چاپ یا دیگر اشکال رسانه‌ها برای افزایش در معرض دید کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند. با این حال، همه‌گیری بر اثربخشی بیشتر این پلتفرم‌ها تأثیر گذاشته است. دیجیتال کمترین آسیب را در بین این موارد داشته است و در واقع در طول همه گیری بهبود یافته است.

برای کاهش هزینه ها و افزایش بازده، کسب و کارها کمتر به استراتژی های بازاریابی سنتی خود و بیشتر به استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود اختصاص می دهند.انجام این کار ترافیک وب سایت کسب و کار را بهبود می بخشد و ترافیک بیشتر به این معنی است که افراد بیشتری شما را پیدا می کنند که به معنای فروش و سود بالقوه بیشتر در دراز مدت است.

نکته 6: ابزارهای بازاریابی جدید را امتحان کنید!

برنامه ها و رویکردهای جدید به کسب و کارها در دستیابی به بهینه سازی و روش های ساده کمک می کنند.استفاده از این ابزارها و پلتفرم های بازاریابی دیجیتال را در سال 2023 در نظر بگیرید (اگر قبلاً این کار را نکرده اید):

CRM (سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری): تماس، فروش و فرآیند تعامل با مشتری را به خوبی مدیریت کنید.نرم افزار تجزیه و تحلیل و گزارش – به شما کمک می کند دقیقاً بدانید که چه نوع نتایجی به دست می آورید تا زمان و بودجه خود را صرف کارهای درست کنید.

نرم افزار بهینه سازی سئو : برای مثال، اگر از یک وب سایت وردپرسی استفاده می کنید، می توانید از Yoast SEO یا Rankmath استفاده کنید. بسیاری دیگر وجود دارد. ما از ابزاری به نام Frase در Rocket Expansion نیز استفاده می کنیم تا به ما در ایجاد محتوای بهینه سازی شده عالی برای سئو کمک کند.

نرم افزار بهینه سازی سئو -crm

نکته 7: وظایف خود را خودکار کنید!

خودکار کردن وظایف شما می تواند به شما در صرفه جویی در زمان و اولویت بندی پروژه های با اولویت بالاتر کمک کند. اتوماسیون در حوزه های مناسب می تواند مزایای استراتژی بازاریابی دیجیتال شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

در اینجا فهرست کوتاهی از برخی از مناطقی که باید خودکارسازی را در نظر بگیرید آورده شده است:

ایمیل های بازاریابی را خودکار کنید :ایمیل های بازاریابی خود را از قبل برای مخاطبین انتخابی خود برنامه ریزی کنید. همچنین می‌توانید مجموعه‌های ایمیلی را راه‌اندازی کنید که به مخاطبان مختلف ارسال می‌شود تا پیگیری شخصی‌شده را ارائه دهید.;

اعلان‌ها را خودکار کنید: اینها به ویژه برای پیگیری زمانی که شخصی برای شما ایمیل می‌فرستد مفید است.

پست‌های رسانه‌های اجتماعی را خودکار کنید :همه پست‌های رسانه‌های اجتماعی را در چندین پلتفرم از قبل برنامه‌ریزی کنید.

خودکارکردن جریان سرنخ : اگر کاربری مایل به دانلود منبعی است، می توانید فوراً یک ایمیل برای او ارسال کنید تا به او اجازه دانلود آن منبع را بدهید. می‌توانید به ارسال ایمیل‌های خودکار برنامه‌ریزی‌شده همراه با اطلاعات اضافی درباره موضوع ادامه دهید تا به آنها کمک کند در طول قیف به سمت پایین حرکت کنند.

گزارش تجزیه و تحلیل خودکار : از Google Analytics و CRM خود برای ردیابی رفتار مصرف کننده استفاده کنید. این معیارها برای مشاهده رشد فعالیت های بازاریابی شما حیاتی هستند.

نکته 8: محتوایی را ایجاد کنید که افراد در جستجوی آن هستند که به آنها کمک کند!

ابزارهای سئو و داده های گوگل آنالیتیکس به شما می گویند که مصرف کنندگان در صنعت شما چه کلمات کلیدی و موضوعاتی را جستجو می کنند.از این داده ها برای ایجاد وبلاگ ها و منابع استفاده کنید.

هدف تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند است. از طرف دیگر، می‌توانید از این موضوعات برای بهبود و هدف‌گذاری مجدد اطلاعات در وبلاگ‌های بسیار جستجو شده فعلی خود استفاده کنید.

همچنین مهم است که به جای فروش محصول خود، روی ارتباط انسانی تمرکز کنید. با ارائه محتوای مفید و بسیار ارزشمند، شروع به جلب اعتماد و اعتبار نزد مشتریان بالقوه خواهید کرد.

نکته 9: از ویدئو در شبکه های اجتماعی استفاده کنید!

بازاریابی رسانه های اجتماعی در سال 2023 سر به فلک کشیده است. این امر عمدتاً توسط بازاریابی رسانه های اجتماعی مبتنی بر ویدیو رهبری می شود. مصرف کنندگان به طور فزاینده ای با محتوای مبتنی بر تصویر و همچنین محتوای ویدیویی درگیر می شوند.

تقریباً در هر پلتفرم و چشم‌انداز رسانه‌های اجتماعی در سال گذشته تغییرات گسترده‌ای را شاهد بوده‌ایم.زمان تغییر کرده است و اپلیکیشن‌هایی مانند TikTok و Instagram Reels در سال 2020 شروع به کار کردند و باعث می‌شوند ویدیوها محبوب‌ترین شکل محتوا در رسانه‌های اجتماعی در سال 2023 باشند.

هر آژانس دیجیتال مارکتینگ و بازاریابان دیجیتال موافق هستند که بازاریابی ویدئویی(ویدئو مارکتینگ) در ایجاد سرنخ موثرتر از پست های ثابت است.یک قدم جلوتر بروید و سعی کنید عناصر تعاملی را به ویدیوهای بازاریابی خود اضافه کنید.

ویدیوهای تعاملی نوع جدیدی از محتوا هستند که به بیننده این امکان را می‌دهد تا با خود ویدیوها تعامل داشته باشد و تجربه‌ای را برای کاربر ایجاد کند که شبیه هیچ‌کس دیگری نیست.

مصرف‌کنندگان محتوای ویدئویی تعاملی را بر سایر انواع محتوای ویدیویی ترجیح می‌دهند، زیرا به آنها این توانایی را می‌دهد که تصمیم بگیرند چه اطلاعاتی را می‌خواهند ببینند و چه زمانی می‌خواهند آن را مشاهده کنند.این اطلاعات کلیدی برای استراتژی رسانه اجتماعی شرکت شما هستند.

محتوای ویدئویی

نکته 10: رفتن به محلی می تواند فروش شما را افزایش دهد!

کمپین های بازاریابی باید به گونه ای سفارشی شوند که برای مردم محلی جذاب باشد. با بهینه سازی حضور دیجیتال خود برای سئوی محلی شروع کنید.طبق گزارش HubSpot، 72 درصد از مشتریان قبل از بازدید از یک فروشگاه در شعاع 5 مایلی، جستجوی محلی انجام دادند.

داشتن یک صفحه Google بیزینس ، همراه با یک پروفایل بک لینک قوی برای افزایش نتایج جستجو ضروری است.در مرحله بعد، ممکن است از فناوری هایی مانند خدمات موقعیت جغرافیایی (gps)برای مخاطبان هدف استفاده کنید. با داده‌های موقعیت جغرافیایی، می‌توانید پیام‌های شخصی‌سازی‌شده را به یک گروه کوچک تشویقی در فروشگاه محلی نزدیک خود ارسال کنید.

لوکال سئو

مطالب مرتبط:

مدل کسب و کار بازاریابی شبکه ای

10 ابزار طراحی اپلیکیشن برای توسعه دهندگان

Related Post

Leave a Comment