10 ویژگی نرم افزار حسابداری فروشگاهی

انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری خرده فروشی برای یک شرکت خرده فروشی چالش برانگیز است. نرم افزار باید خود را با شرایط متغیر تطبیق دهد، سوابق دقیقی را برای برنامه ریزی استراتژیک حفظ کند و تمام جزئیات مربوط به یک عملیات خرده فروشی را متعادل کند. در اینجا ده ویژگی مهم در بسته نرم افزار حسابداری فروشگاهی وجود دارد.در این مقاله به معرفی 10 ویژگی نرم افزار حسابداری فروشگاهی می پردازیم:

1-سیستم حسابداری فروشگاهی

یک سیستم حسابداری فروشگاهی دقیق ضروری است که باعث کاهش خطاهای انسانی و صرفه جویی در زمان و هزینه می شود. سیستم های حسابداری باید به طور کامل با یک پایگاه داده متمرکز و مفهوم “فروشگاهی” ادغام شوند. همچنین ضروری است که بتوانید دارایی‌ها و بدهی‌ها، هزینه‌ها و درآمدها را مستندسازی کنید و دیدی بی‌درنگ از سود ناخالص فروشگاه خود ایجاد کنید.

2- ایجاد فاکتور/صورتحساب

سیستم ERP که فاکتورها را تهیه می کند و وظایف مربوط به حساب ها و امور مالی را تکمیل می کند و مطابقت های مالیاتی را رعایت می کند. تطبیق فاکتورها باید یکپارچه باشد، از جمله جزئیات دقیق PO. مدیریت متمرکز اجاره و صورتحساب اجاره باید شامل پیش‌بینی بدهی‌های آتی باشد.

3-تهیه بودجه و پیش بینی نتیجه

کسب و کارها می توانند عملکرد مالی برای سال جاری را محاسبه و تفسیر کنند و با استفاده از روند داده های ثبت شده در سال گذشته، بودجه سال پیش بینی شده را تخمین بزنند. شرکت ها می توانند با استفاده از این ویژگی بودجه بندی و پیش بینی، برآوردهای خود را آماده کرده و اهداف فروش واقعی و خوش بینانه را تنظیم کنند.

4-مدیریت دارایی

مدیریت دارایی های ثابت می تواند به عنوان یک ابزار مستقل برای مدیریت دقیق تر داده های مالی استفاده شود. این دسته شامل ویژگی هایی مانند سابقه حسابرسی، سوابق هزینه، محاسبه استهلاک، توزیع منابع به بخش ها و غیره است.

5-ادغام نرم افزار

سیستم حسابداری فروشگاهی انعطاف پذیری را برای ادغام با نرم افزار مدیریت فروشگاهی و برنامه های بهره وری و سایر خدمات فروشگاهی ارائه می دهد.یک پلتفرم مدیریت ارتباط با مشتری با یک نرم افزار مدیریت فروشگاهی یا یک پلتفرم فروشگاهی که CRM داخلی بهترین راه برای اتصال تراکنش های درون فروشگاهی و آنلاین با استراتژی های بازاریابی و فروش مهم تر است، ادغام می شود.خدمات یکپارچه حقوق و دستمزد برای کمیسیون ها و مشوق ها باید مبتنی بر قوانین باشد و مستقیماً به ارائه دهنده حقوق و دستمزد شما برسد.

ادغام نرم افزار

6-مدیریت زنجیره تامین (SCM)

یک راه حل حسابداری فروشگاهی با ویژگی های مدیریت زنجیره تامین مانند مدیریت سفارش، انجام، مدیریت انبار، بازگشت و سایر عملکردهای داخلی پیدا کنید. نگه داشتن همه آنها در یک سیستم باعث صرفه جویی در هزینه و سرعت بخشیدن به برخی از فرآیندهای مدیریت زنجیره تامین شما می شود. شما می توانید متوجه شوید که موجودی کالا چه زمانی کم است و حتی زمانی که منطقی است، آن را کاهش دهید. نرم افزار مدیریت فروشگاهی را انتخاب کنید که داده های فروش و موجودی را با ویژگی های SCM مانند مدیریت و انجام سفارش ترکیب می کند.

مدیریت-زنجیره-تأمین

7-مدیریت موجودی

قابلیت مدیریت موجودی برای مدیریت یکپارچه موجودی و تخصیص هزینه خود با چندین شرکت یا کانال. اگر می‌خواهید سودآوری خود را افزایش دهید و هزینه‌های سربار را کاهش دهید، باید بهترین نرم‌افزار حسابداری را انتخاب کنید که بتواند موجودی‌ها را نیز پیگیری کند. می تواند در دسترس بودن و جابجایی محصولات را کنترل کند و از مسائل مربوط به تحویل مانند انباشت بیش از حد یا کمبود موجودی جلوگیری کند.

مدیریت موجودی

8-نقطه فروش (POS)

راه حل هوشمند فروشگاهی شامل تاریخچه خرید و اطلاعات شخصی برای دستیابی به هر دو هدف است. از دیگر ویژگی‌های POS می‌توان به پردازش پرداخت، اسکن بارکد، سفارش‌های ویژه، بازگشت کالا و گزارش لحظه‌ای اشاره کرد.نرم افزار نقطه فروش باید به سرعت این داده ها را دریافت کند و چندین گزینه برای برآورده کردن نیازهای مشتری شما ارائه دهد.

نقطه فروش pos

9- مدیریت مالیات

سیستم‌های حسابداری می‌توانند با محاسبه خودکار مالیات فروش (GST) و پرداخت‌ها، و همچنین کسر برای حقوق و دستمزد کارکنان (EI و دیگران) همه این الزامات انطباق را مدیریت کنند.نرم افزار حسابداری فروشگاهی با یادآوری خودکار و سازماندهی همه چیز شما را به روز و مطلع می کند. همچنین خطر جریمه شدن به دلیل تاخیر در پرداخت را از بین می برد

مدیریت مالیات

10- گزارشات

گزارش برای یک سیستم مالی خرده فروشی قوی باید در سطوح مختلف گروه بندی در دسترس باشد. تجزیه و تحلیل خرده‌فروشی و ابزارهای گزارش‌دهی می‌تواند به خرده‌فروشان کمک کند تا نیروهای پشت سودآوری و حوزه‌های تحقیقاتی را برای بهبود در سطح فروشگاه و سطوح منطقه‌ای درک کنند. راه حلی برای فروشگاهی پیدا کنید که شامل این ویژگی ها باشد، و نه تنها برای به دست آوردن بینش، بلکه تبدیل آنها به تصمیمات تجاری دقیق، زمان آسان تری خواهید داشت.

هنگامی که تصمیم می گیرید کدام نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای کسب و کار شما مناسب است، به دنبال راه حل های جامعی باشید که شامل نقطه فروش، مدیریت ارتباط با مشتری، حسابداری، SCM، کنترل موجودی، و گزارش، بسته به نیازهای کسب و کار شما است.نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی یکپارچه شما باید برای استفاده ساده باشد، حداقل زمان را برای یادگیری صرف کند و به کسب و کار شما کمک کند تا در بازار فروشگاهی برجسته شود، زیرا می‌خواهید مشتریان خود را خوشحال کنید.

سیستم نرم افزار حسابداری قوی که برای خرده فروشان، و عمده فروشان طراحی شده است. راه حل مدیریت فروشگاهی یکپارچه همه این ویژگی ها را در نرم افزار حسابداری فروشگاهی ژانیا رانیکا شامل می شود.

گزارشات

مطالب مرتبط:

تحقیقات بازار چیست؟

11 مرحله راه اندازی فروشگاه لباس

7 ویژگی کلیدی یک فروشگاه اینترنتی موفق

Related Post

Leave a Comment