5-ابزار-بازاریابی

شما نمی توانید همیشه همه را راضی کنید. با این حال، به عنوان یک بازاریاب، این وظیفه شماست که سعی کنید و از ابزارهای بازاریابی استفاده کنید و کاملاً همه را به آنچه می خواهید بگویید علاقه مند کنید.مطمئناً، شما نمی توانید محصول خود را به همه بفروشید، اما هر چه کسانی که در مورد آن بیشتر بدانند، و برند شما را دوست داشته باشند، در معرض دید بیشتری قرار خواهید گرفت. در بلندمدت، این بدان معناست که سرنخ‌های بیشتری از بین می‌روند و به فروش با ارزش تبدیل می‌شوند.در این مقاله به 5 ابزار ضروری بازاریابی می پردازیم:

سخت به نظر می رسد؟ خوب، در بیشتر موارد، اینطور است. خوشبختانه صدها، اگر نگوییم هزاران ابزار بازاریابی برای کمک به شما در هر بخش از فرآیند وجود دارد. از برنامه ریزی مستقیم گرفته تا ابزارهای تبلیغاتی نمایش، نرم افزاری وجود دارد که به طور خاص برای آسان کردن زندگی شما طراحی شده است.

بررسی همه نرم افزارهای موجود می تواند بسیار دشوار باشد، بنابراین ما لیستی را فقط برای شما جمع آوری کردیم. در اینجا، ما نگاهی به بهترین ابزارهای بازاریابی برای هر وظیفه ای که امروزه بازاریابان با آن روبرو هستند، می اندازیم.

1. برنامه ریزی

بخش مهمی از شغل هر بازاریاب برنامه ریزی است. این پایه‌ای است که همه چیز بر روی آن ساخته شده است، بنابراین باید مطمئن باشید که این بخش را به درستی انجام می‌دهید. ما در مورد این نوشتیم که چگونه برنامه ریزی یکی از بزرگترین مشکلات ما بود، بنابراین مجبور شدیم روش کار خود را تغییر دهیم.پس از بررسی چند گزینه برای نرم افزاری که برای کمک به سازماندهی فرآیند طراحی شده بودند، در نهایت به یکی از آنها رسیدیم که بصری، خوب طراحی شده و ساده بود.

آن برنامه Trello است.

برای کسانی که آشنا نیستند، Trello اساساً یک هیئت مدیره سازمان دیجیتال است که می توانید وظایف بزرگتر را به مراحل جداگانه تقسیم کنید و مراحل را به اعضای مختلف تیم خود اختصاص دهید. در ظاهر، استفاده از آن بسیار ساده است، اما هرچه بیشتر با ابزار آشنا شوید، بیشتر متوجه می شوید که چقدر می تواند انعطاف پذیر و عمیق باشد.

یکی از مزایای بزرگی که متوجه شدیم این است که کاری که در ابتدا یک کار بزرگ و پیچیده به نظر می رسد، زمانی که همه چیز شکسته شده و به اعضای مختلف تیم اختصاص داده شود، می تواند بسیار ساده و قابل کنترل به نظر برسد.

ضرب الاجل ها به راحتی اعمال می شوند و جریان رضایت بخشی برای این ابزار بازاریابی وجود دارد. هنگامی که یک جریان را برای حجم کاری خود تنظیم می کنید (برای مثال، برنامه ریزی، در حال انجام، در انتظار مجوز، و تکمیل)، بسیار رضایت بخش است که کارت های وظیفه را تا زمانی که به ستون کامل برسند حرکت دهید. سپس، هنگامی که کارت‌های «کامل» شروع به جمع شدن کردند، می‌توانید با افتخار به تمام آنچه به دست آورده‌اید نگاه کنید.

trello - ترلو

2. تبلیغات در شبکه های اجتماعی

اگر می خواهید جایی باشید که مخاطبان شما هستند، نوعی حضور در رسانه های اجتماعی کاملا ضروری است. اکنون گزینه‌ها و ابزارهای تبلیغاتی در هر پلتفرم اجتماعی اصلی نیز وجود دارد، بنابراین می‌توانید به طیف وسیعی از جمعیت‌شناسی کاملاً متفاوت دسترسی داشته باشید.

بهترین ابزار واقعاً به این بستگی دارد که کدام شبکه برای مخاطب خاص شما بهترین است. اگر مستقیماً به مشتریان می فروشید، فیسبوک فوق العاده است. اگر مدل فروش B2B استفاده می کنید, لینکدین پلتفرم خوبی است و اگر لباس می فروشید یا چیزی بصری تر می فروشید، اینستاگرام واقعاً خوب کار می کند. مقاله در Venturebeat اولین حمله آنها به تبلیغات اینستاگرام را توصیف می کند که بیش از ده برابر تبلیغات مشابه در سایر کانال های اجتماعی است.

با این حال، به طور کلی، کدام ابزار بازاریابی بهتر عمل می کند و باعث می شود تبلیغات در رسانه های اجتماعی نسیم باشد؟

این باید فیسبوک باشد.

اولاً، این شبکه با بزرگترین پایگاه کاربر است. علاوه بر داشتن بیش از یک میلیارد کاربر، اکثر مشاغل را می توان در آنجا یافت.

ثانیاً، تبلیغ واقعاً ساده است. گزینه‌های برنامه‌ریزی گسترده هستند و می‌توانید بر اساس رفتارها و سلیقه‌های کاربر جزئیات بسیار دقیقی را بررسی کنید، اما برای انتشار و هدف‌گذاری یک تبلیغ، کار ساده‌تر نیست. این همه خود توضیحی و شهودی است.

ثالثاً این امکان را به شما می دهد که با علامت زدن یک گزینه در سراسر وب تبلیغ کنید. شبکه فیس بوک گسترده است و به این معنی است که تبلیغ شما در تعداد زیادی از سایت های مختلف و همچنین خود فیس بوک دیده می شود. اگر بخواهید، البته.هر بودجه ای که داشته باشید گزینه هایی وجود دارد و دسترسی شما می تواند شگفت انگیز باشد.

فیس بوک

3. نمایش ابزارهای تبلیغاتی

وقتی صحبت از تبلیغات نمایشی آنلاین به میان می آید، مجموعه کاملی از ابزارهای تبلیغاتی نمایشگر وجود دارد که به شما کمک می کنند. حتی اگر فقط بر روی تولید بنرهای تبلیغاتی تمرکز کنید، تعدادی از گزینه ها می توانند تقریباً خیره کننده به نظر برسند.

مهمترین چیزهایی که باید در یک ابزار بازاریابی تبلیغاتی نمایشگر جستجو کنید چیست؟

ابزار تبلیغاتی نمایشگر یا سازنده تبلیغات باید استفاده آسان و شهودی باشد. همچنین باید تمام تبلیغات را در HTML5 تولید کند. از آنجا، شما می خواهید بتوانید ویدیو، انیمیشن و رسانه های غنی را به سرعت و به راحتی پیاده سازی کنید. همچنین باید بتوانید تعداد زیادی اندازه و ترجمه مختلف را به صورت ایده آل تنها با چند کلیک ایجاد کنید تا بتوانید تبلیغات خود را بدون هیچ زحمتی مقیاس بندی کنید.

از آنجا، ابزار باید بتواند تبلیغات شما را با حداقل سر و صدا منتشر کند، و شما باید بتوانید پس از انتشار در صورت لزوم، تبلیغات خود را ویرایش کنید.کدام ابزار تبلیغاتی نمایشگر می تواند همه این کارها و بیشتر را انجام دهد؟

تبلیغات بنری

این یک ابزار فوق العاده قدرتمند است، اما استفاده از آن آسان است. همه چیز در HTML5 است و افزایش مقیاس کمپین ها چند دقیقه طول می کشد.از طریق انتشار مستقیم، می توانید تبلیغات بنری خود را تنها با چند کلیک به بیش از 20 شبکه بزرگ تبلیغاتی و در مقابل مخاطبان خود برسانید.

تبلیغات بنری

4. بازاریابی محتوا

با ابزارهای بازاریابی محتوا، مهم این نیست که از کدام پلتفرم برای تولید آن استفاده می کنید، بلکه بیشتر به این بستگی دارد که چگونه توجه را به خود جلب می کنید.مهمترین جنبه بازاریابی محتوا در واقع رساندن محتوای شما به عموم مردم است. البته، می‌توانید این کار را از طریق تبلیغ محتوا در کانال‌های اجتماعی خود و از طریق ایمیل انجام دهید، اما ابزارهایی وجود دارد که به شما کمک می‌کنند تا محتوای خود را بدون هیچ مشکلی در اختیار مخاطبان مختلف قرار دهید.

راه‌حل‌ها و ابزارهایی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند، اگر شما هم برای تولید محتوای خود وقت ندارید، اما به دنبال استفاده از این روش بازاریابی برای ارتقای سطح کسب‌وکارتان هستید.ابزار پیشنهادی برای این بخش از بازاریابی Content است.

این ابزاری است که می تواند در هر جنبه ای از بازاریابی محتوا به شما کمک کند. آنها یک ابزار ایجاد دارند که استفاده از آن تمیز و آسان است و به دیگران اجازه می دهد یادداشت بگذارند و در صورت نیاز کار شما را مجاز کنند.

اگر برای ایجاد واقعی نیاز به کمک دارید، به بانک بزرگی از فریلنسرها دسترسی دارید که آماده نوشتن محتوای عالی مرتبط با کسب و کار شما نیز هستند.

از آنجا، انتشار در بسیاری از کانال‌های مختلف مانند وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی آسان است و ابزار تحلیلی آن‌ها برای ردیابی عملکرد محتوا عالی است.

این یک ابزار عالی برای همه بازاریابان است، از کسانی که تازه بازاریابی محتوا را شروع کرده اند تا نویسندگان با تجربه تر.

بازاریابی محتوا

5. بازاریابی ایمیلی

علیرغم آنچه ممکن است بشنوید و ببینید، بازاریابی ایمیلی بسیار زنده و زنده است. در واقع، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی در واقع ترجیح می دهند شرکت ها از طریق ایمیل با آنها تماس بگیرند تا هر روش دیگری.

در ابزار بازاریابی ایمیلی باید به دنبال چه چیزهایی باشید؟ خیلی چیزها را باید در نظر گرفت.یک آدرس IP خصوصی برای غلبه بر مسدود شدن فیلترهای هرزنامه ضروری است. همچنین، یک ابزار ایجاد ساده اما انعطاف‌پذیر می‌تواند به صرفه‌جویی در زمان زیادی کمک کند، و همچنین به شما امکان می‌دهد یک موضوع و لحن خاصی با ایمیل‌های خود ایجاد کنید.

علاوه بر این، ایده خوبی است که برخی از دستورالعمل های کلی را در استراتژی ایمیل خود قرار دهید. این باید شامل این واقعیت باشد که شما همیشه قبل از شروع به ارسال ایمیل به کاربر نیاز به اجازه دارید، و یک خط مشی سختگیرانه در مورد تعداد دفعات ارسال ایمیل در هفته یا ماه. شما نمی خواهید افراد را با ایمیل های بی پایان اسپم کنید، زیرا آنها فقط اشتراک خود را لغو می کنند.

بازاریابی ایمیلی

تجزیه و تحلیل ها همچنین باید به اندازه کافی قوی باشد تا به شما امکان دهد نحوه بهینه سازی کمپین های آینده را مشاهده کنید و در حالت ایده آل می توانید پایگاه داده خود را تقسیم بندی کنید و ایمیل های مختلفی را برای مخاطبان مختلف بر اساس نمایه های خریداران ارسال کنید.

چند ابزار ایمیل مارکتینگ این قابلیت ها را دارند، اما یکی از آنها تمایل دارد از بقیه متمایز شود، هم از نظر نام تجاری و هم در پایگاه کاربری خود: Mailchimp.

آنها بیش از 15 میلیون مشتری دارند و به نظر می رسد همیشه در حال رشد باشند. این ابزار بصری است و تجربه کاربری لذت بخش است. آنها همچنین دارای ویژگی هایی مانند زمان های توصیه شده برای ارسال ایمیل، و همچنین گزارش هایی هستند که به شما امکان می دهد ببینید کمپین های ایمیل شما چقدر درآمد واقعی دارند.

آنها همچنان به پیشنهاد خود اضافه می کنند، بنابراین این چیزی بیش از یک ابزار ایمیل است. اگرچه، این هنوز هسته اصلی محصول و چشمگیرترین بخش است. این کمک می کند که نام تجاری نیز عالی باشد.

اگر می‌خواهید در بازاریابی ایمیلی خود پیشرفت بیشتری داشته باشید، می‌توانید فرآیندهای خودکاری را تنظیم کنید که ایمیل‌های خاصی را برای مخاطبان و بخش‌های مختلف شما ارسال می‌کنند. این به شما کمک می کند تا بدون ورودی دستی زمان بر، هر کاربر را به سمت مشتری شدن بیشتر سوق دهید.

مطالب مرتبط:

اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) در کسب و کار

10 نکته دیجیتال مارکتینگ در سال 2023

Related Post

Leave a Comment