فناوری-جدید-آشپزی

از همه‌گیری کووید-19 و تورم گرفته تا مشکلات زنجیره تامین و کمبود کارکنان، چند سال اخیر در صنعت رستوران‌ها و خدمات غذایی بسیار سخت گذشته است. خوشبختانه، سال گذشته به این صنعت فرصت های زیادی داد تا منتظر آینده باشند. با کاهش محدودیت‌های ایمنی و بهداشتی در بیشتر کشورها، فروش رستوران‌ها در سال 2022 بهبود یافت و سایر فضاها نسبت به سال قبل تعداد بیشتری از غذاخوری‌ها را دیدند. همچنین، نوآوری‌ها و مفاهیم جدیدی که در دو سال گذشته به آرامی در حال شکل‌گیری بودند، می‌توانند در سال آینده قدرت بیشتری پیدا کنند. از غذاخوری‌ها و مدارس معمولی گرفته تا QSRها و فروشگاه‌ها، در اینجا برخی از گرایش‌های احتمالی خدمات غذایی و رستوران‌هایی که می‌توانند در سال 2023 شکوفا شوند، آورده شده است. در این مقاله به معرفی 7 ترند جدید خدمات غذا و رستوران سال 2023 می پردازیم:

 

1-تجارب وب پیشرفته

 

مانند بسیاری از مشاغل، همه گیر COVID-19 فناوری را در دو سال گذشته شتاب بخشید. طبیعتاً این رونق فناوری در سال 2022 پیشرفت کرد و در سال 2023 همچنان یکی از بزرگترین ترندهای خدمات غذا و رستوران خواهد بود.از آنجایی که اکثر مشتریان یک دستگاه تلفن همراه یا رایانه در خانه دارند، می‌توانید راه‌هایی برای بهبود وب‌سایت، برنامه‌های تلفن همراه و تجربه رستوران خود بیابید تا مطمئن شوید که با زمان سازگاری دارید. در اینجا چند نمونه از فناوری های ارتقا یافته آورده شده است که ممکن است بخواهید آنها را در کسب و کار خود بگنجانید.

 

طراحی سازگار با موبایل : هیچ چیز خسته کننده تر از اپلیکیشن یا سایت موبایلی نیست که روی گوشی یا تبلت شما کار نمی کند. اگر تجربه کاربری برنامه شما ضعیف باشد یا برای پیمایش گیج کننده باشد، افراد کمتری مایل به استفاده از آن خواهند بود. برخی از فست فودهای زنجیره ای به این روند جهش کرده اند. به عنوان مثال، Dunkin’ Donuts اپلیکیشنی دارد که سفارش را تا حد ممکن آسان می کند. مشتریان می‌توانند نزدیک‌ترین مکان خود را پیدا کنند، سفارش تحویل تلفن همراه بدهند، کارت اعتباری خود را برای پرداخت به یک کد QR قابل اسکن که دقیقاً در برنامه است اضافه کنند و به‌طور خودکار امتیازهای پاداش وفاداری را پس‌خرید کنند (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد).

چت ربات ها : چت بات ها از جدیدترین ادغام های فناوری هستند که رستوران ها در حال آزمایش هستند. اینها از صفحه نمایش روی میزها یا یک برنامه افزودنی است که می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید چه بخورید، جفت غذا و نوشیدنی ارائه دهید، جدیدترین محصولات ویژه را نشان دهید و موارد دیگر. از زمان شیوع ویروس کرونا، رستوران‌هایی مانند باغ زیتون از صفحه‌های لمسی در هر میز استفاده می‌کنند تا مهمانان بتوانند سفارش دهند، بازی کنند و حتی صورت حساب را بپردازند. استفاده از این فناوری نه تنها تجربه کاربرپسندتری ایجاد می‌کند، بلکه به مشتریان و کارکنان کمک می‌کند تا از موقعیت‌های پر تماس اجتناب کنند و همه را سالم نگه دارد.

جوایز وفاداری : ارائه یک برنامه پاداش وفاداری به مشتریان در برنامه تلفن همراه شما، فرآیند را به طور قابل توجهی ساده می کند و کسب امتیاز و پاداش را برای مشتریان در هنگام سفارش و خرید آسان تر می کند. با استفاده از مثال قبلی Dunkin’ Donuts، برنامه پاداش آنها به طور کامل از طریق برنامه آنها انجام می شود، جایی که مشتریان می توانند با هر سفارشی که انجام می دهند امتیاز کسب کنند. سپس برنامه امتیازهای کسب شده را پیگیری می کند و هنگامی که مشتریان 200 امتیاز کسب کردند، یک نوشیدنی رایگان دریافت می کنند. همچنین پیشنهادات انحصاری و راه هایی برای کسب امتیاز اضافی به مشتریان برنامه پاداش ارائه می دهد. یک سیستم برنامه وفاداری مشابه می تواند توسط هر نوع برای فضای تجاری خدمات غذایی در سال 2023 اتخاذ شود.

 

تجارت-وب-پیشرونده

2-تحویل

 

همانطور که در چند سال گذشته دیده‌ایم، تحویل و حمل همچنان پادشاه خواهد بود زیرا مشتریان بیشتر و بیشتری به راحتی آن‌ها عادت کرده‌اند. برای همگام شدن با تقاضای روزافزون، بسیاری از نوآوری ها و پیشرفت های تکنولوژیکی توسعه یافته اند تا فرآیند تحویل و سفارش را آسان تر کنند. در اینجا چیزی است که می توانید انتظار داشته باشید:

 

تحویل در خانه یا شخص ثالث :در حالی که تحویل در خانه، کارمزدهای کمیسیون شخص ثالث را حذف می‌کند و به شما امکان می‌دهد هویت برند را حفظ کنید، نیاز به کارکنان و منابع مناسب برای رسیدگی به پردازش و تحویل دارد. اگر تعداد اعضای تیم کافی دارید، مدل هیبریدی را در نظر بگیرید که هر دو را ارائه می دهد. بر اساس مطالعه ژوئن DoorDash، سفارش دهندگان راحتی، آشنایی و خط ارتباط مستقیم با رستوران یا رستوران را ترجیح می دهند. و حضور در چندین بازار به طور همزمان، قرار گرفتن در معرض و دسترسی بیشتر به مشتریان بالقوه را فراهم می کند. همچنین نوآوری های فناوری جدید از جمله تحویل با هواپیماهای بدون سرنشین را در نظر بگیرید. فناوری در حال آزمایش برای ایجاد یک سرویس تحویل واقعاً بدون دست و ایمن است.

راه‌حل‌های پیشرفته تحویل و انجام :حتی فرآیند دریافت سفارش‌ها نیز در حال دریافت لمس فنی است. در حالی که مدتی است محبوبیت آنها افزایش یافته است، اخیراً پیشرفت هایی مانند کابینت های گرمایشی PUC و سایر فناوری ها به مشتریان اجازه می دهد تا غذای داغ و تازه تهیه شده را انتخاب کنند. OEM ها مانند Hatco کمدهای غذای گرم شده تولید کرده اند که به شما امکان می دهد سفارش های انجام شده را در یک محفظه ذخیره کنید که پس از آن مشتری یا شخص ثالث تحویل دهنده از طریق یک کد خاص می توانند به آن دسترسی داشته باشند. این نه تنها از سردرگمی اینکه کدام سفارش به چه کسی می رسد را کاهش می دهد، بلکه تجربه ای بدون تماس را نیز ایجاد می کند. با افزایش نیاز به انجام بدون تماس، سرمایه گذاری در واحدهایی مانند این به متمایز کردن کسب و کار شما کمک می کند.

 

 

تحویل فوری

 

3-غذا خوردن را تجربه کنید!

 

در حالی که همه رستوران‌ها می‌خواهند تجربه غذاخوری مثبتی را برای مشتریان خود فراهم کنند، سال 2023 سالی خواهد بود که در آن غذا خوردن بهترین تجربه است. چند راه مختلف برای جادو کردن سر میز برای مهمانان وجود دارد، اما شما باید به ویژه برای سال جدید مراقب این موارد باشید:

 

تخته‌های آلترناتیوشیرینی پزی :با افزایش محبوبیت تخته‌های کره، امکان جایگزین‌های مختلف تخته‌های شیرینی‌پزی به طور قابل توجهی برای سال 2023 باز شده است. این تخته‌ها به سرآشپزها و مشتریان این شانس را می‌دهد تا با طعم‌های جدید و هیجان‌انگیز، مواد اولیه محلی و فرصتی برای یک تجربه ناهار خوری بی نظیر سایر تخته‌های خوراکی جایگزین عبارتند از خامه ترش، پنیر خامه‌ای، کره آجیل، هوموس و عسل که می‌توان آن‌ها را با گیاهان، ادویه‌ها، محصولات تازه و غیره اضافه کرد.

غذای پاپ‌آپ : برای تجربه نهایی غذاخوری در نسخه محدود، پنجره‌های بازشو در مناطق محلی خود موج می‌زنند. و ما در مورد رستوران‌ها یا بارهای پاپ‌آپ موضوعی صحبت نمی‌کنیم. این پاپ‌آپ‌ها توسط سرآشپزها یا رستوران‌های مستقل تنظیم می‌شوند که یک منوی بسیار محدود را برای یک پنجره زمانی کوچک در یک منطقه ارائه می‌دهند. سازمان‌دهنده رویداد در مورد پنجره بازشو کی، کجا و چه با یک بازه زمانی و منوی مشخص پست خواهد کرد. و به محض اینکه رویداد انجام شود، انجام شده است. این به رستوران ها و سرآشپزهای محبوب این فرصت را می دهد تا مفاهیم جدید منو، غذاها، مواد اولیه و موارد دیگر را آزمایش کنند. از دیدگاه مشتریان، این تجربه نسخه محدود، سر و صدا و هیجان ایجاد می‌کند و می‌تواند منجر به پیوندهای عالی در رسانه‌های اجتماعی شود.

 

رستوران

 

 

 

4- فناوری جدید آشپزی

 

استفاده از آشپزی القایی یکی از مهم ترین ترندهای خدمات غذایی و رستورانی در سال 2023 است. برخلاف سطوح داغ اجاق های برقی یا شعله های باز محدوده گاز، جریان های مغناطیسی اجاق های القایی قابلمه ها و تابه ها را مستقیماً گرم کرده و غذا را سریع می پزند. انرژی بسیار کمی به سطوح اطراف یا هوا از دست می‌رود، بنابراین اپراتورها می‌توانند چندین مورد را به طور همزمان بدون گرم کردن تجهیزات یا آشپزخانه بپزند و اعضای کارکنان را ایمن و راحت نگه دارند. اگرچه اجاق‌های القایی عالی هستند، اما هزینه بسیار بالا و ناسازگاری آن‌ها با برخی از ظروف، جذابیت این فناوری را برای برخی کاهش می‌دهد. با این وجود، استفاده از این فناوری همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد، بنابراین قطعاً روند تماشای آن در سال 2023 است.

 

یکی دیگر از نوآوری های پیشرفته تجهیزات انرژی فرکانس رادیویی حالت جامد (RF) است. برخلاف امواج مایکروویو، دستگاه‌های انرژی رادیویی حالت جامد، شدت امواج رادیویی خود را با اقلام داخل حفره تنظیم می‌کنند، حتی اگر اقلامی با نیازهای پخت متفاوت در دستگاه باشند. در واقع، اجاق دیالوگ Miele می‌تواند امواج رادیویی خود را تنظیم کند تا ماهی محصور در یخ را بدون ذوب شدن یخ بپزد. اگرچه این مثال کمی افراطی است، اما رستوران‌هایی که می‌توانند گوشت و سبزیجات را با هم بپزند، می‌توانند با استفاده از وسایل کمتر و انرژی کمتر، سفارشات را به سرعت آماده کنند.

 

اگر می‌خواهید سرعت و کارایی را بیش‌تر افزایش دهید، اجاق‌های چند پز نیز چیزی هستند که باید به آن توجه کنید. این واحدهای پیشرفته، مانند سری Alto-Shaam’s Vector، دارای حداکثر 4 محفظه عمودی هستند. هر محفظه دارای تنظیمات دمایی، زمان پخت و سرعت فن مخصوص به خود است، که به اپراتورها اجازه می دهد تا با تهیه اقلام مختلف مانند پیتزا، ماهی و شیرینی به طور همزمان با یک قطعه تجهیزات، چند کار را انجام دهند. این نه تنها فرآیند تولید، بلکه استفاده از فضای کف را نیز بهینه می کند. با انجام کارهای بیشتر با کمتر، فرهای چند پز نیاز به تجهیزات آشپزخانه، فضای کف و حتی کارکنان را کاهش می دهند.

فناوری جدید آشپزی

 

 

5-NFT ها

 

NFT که مخفف non-fungible token است، یک توکن دیجیتالی است که یک رکورد در بلاک چین را نشان می‌دهد و می‌تواند به عنوان یک رسید دیجیتال برای تقریباً هر چیزی باشد. روند NFT ها در آغاز سال 2021 با افزایش محبوبیت زیادی روبرو شد و توانستند تا سال 2022 محبوبیت خود را حفظ کنند. در سال 2023 می توان انتظار داشت که شاهد ادامه روند NFT ها باشیم، حتی برای رستوران ها، زیرا آنها راه های بیشتری برای استفاده از آنها در تجارت خود پیدا می کنند.

NFT

 

 

توانایی یک رستوران برای گنجاندن NFT در تجارت خود در حال گسترش است و فهرستی از گزینه ها را برای رستوران ها در سال 2023 باقی می گذارد. برخی از این راه ها عبارتند از:

 

دسترسی به موارد انحصاری:برخی از رستوران‌ها موفق شده‌اند از NFT به عنوان راهی برای دسترسی به آیتم‌های منوی انحصاری یا دستور العمل‌هایی استفاده کنند که هیچ‌کس نمی‌تواند بدون توکن آن به دست آورد. افزودن مزایای انحصاری با NFT ها قطعاً می تواند به لطف FOMO به خوبی کار کند که افراد FOMO می خواهند مطمئن شوند که توکن های خود را دریافت می کنند.

 

عضویت و اشتراک : اشتراک قهوه در حال حاضر یک چیز با هزینه ماهانه در رستوران های مختلف است. شما می توانید این موارد را از طریق NFT نیز اجرا کنید. داشتن توکن مناسب و نگهداری ماهانه آن به شما امکان دسترسی به اشتراک ماهانه برای غذا یا نوشیدنی را می دهد.

 

رستوران‌های مجازی : Metaverse قابلیت‌های جالبی را با NFT‌ها برای ایجاد کل جهان‌های دیجیتالی که افراد می‌توانند در آن شرکت کنند اضافه می‌کند. به همین دلیل است که رستوران‌ها می‌توانند از NFT‌ها به عنوان راهی برای دسترسی مشتریان به رستوران‌های مجازی برای معاشرت استفاده کنند. البته همه این‌ها به صورت دیجیتالی انجام می‌شود، البته اغلب با قدرت. توسط هدست های VR در طول همه‌گیری، این ویژگی موفقیت بزرگی داشت زیرا به مردم این امکان را می‌داد تا از فضای رستوران خود با خیال راحت از خانه لذت ببرند. این گزینه می تواند برای ناهار خوری مجازی معمولی یا حتی میزبانی رویداد مجازی عالی باشد.

 

حق رای دادن : این یک روش بسیار منحصر به فرد است که رستوران ها NFT ها را در مؤسسات خود ترکیب می کنند. استفاده از NFT ها برای امتیاز دهی به رستوران ها راهی است که به مصرف کنندگان اجازه می دهد از توکن خود چیزی از نظر مالی دریافت کنند. یک توکن می تواند نمایانگر آن مالکیت یا درصد مالکیت یک امتیاز باشد و در نتیجه به دارنده آن حق دریافت درآمد یا حق امتیاز بدهد.

 

در حالی که آوردن NFT ها به کسب و کار شما فوایدی دارد، مهم است که توجه داشته باشید که NFT ها بحث برانگیز هستند و می توانند برای برخی از مشتریان مضر باشند. برخی معتقدند که تأثیر منفی بر محیط زیست دارند. همچنین، نگرانی در مورد سرقت و فروش آثار هنرمندان در بلاک چین بدون رضایت وجود دارد.

 

6-مواد اولیه با منبع پایدار

 

سال 2023 ایده ها و غذای جدید را به همراه دارد، به علاوه برخی از ایده های قدیمی را نیز اضافه می کند. بازدیدکنندگان و سرآشپزهای رستوران بیشتر به مواد اولیه پایدار و شیوه های کلی غذای بهتر علاقه مند هستند. دو گرایش غذایی پایدار که می‌خواهیم برجسته کنیم، استفاده از ماکارونی میراثی و جایگزین و باغ‌های آشپزی است.

 

داشتن باغ گیاهان و ادویه ها یک روند جدید برای رستوران ها است و محبوبیت بیشتری پیدا می کند. مواد بدون مواد شیمیایی می‌توانند برای طعم غنی‌تر وارد غذا شوند، اما همچنین راهی جدید برای بازاریابی اقلام منو به رستوران می‌دهد. شناسایی اقلامی که از ادویه ها و گیاهان تولید شده در داخل خانه استفاده می کنند، می تواند برای مشتریانی که آگاهی بیشتری نسبت به غذایی که مصرف می کنند، جذاب باشد. باغ های آشپزی می توانند هزینه ها را در طول افزایش قیمت ها کاهش دهند. با استفاده از فضایی که کسب و کارتان برای پرورش مقداری ریحان، آویشن یا رزماری در اختیار دارد، کارتان را کوچک شروع کنید و به سمت کاشت یا تولید گوجه فرنگی داخلی بروید.

 

تغییر غذاهای محبوب ماکارونی برای سال 2023 پیش بینی می شود. با افزایش نیاز به گزینه های بدون گلوتن، جایگزین های ماکارونی برای سال 2023 ضروری است. برای محدودیت های غذایی جدید از گیاهخواران تا مصرف کنندگان بدون گلوتن جذاب است. یا برای کسانی که هنوز می‌خواهند رشته ماکارونی‌شان کربوهیدرات باشد، محبوبیت ماکارونی موروثی برای سال 2023 در حال افزایش است. با دانه های موروثی می توانید کیفیت های ارگانیک و غیر GMO را به بازار عرضه کنید و ماکارونی موروثی را در کنار جایگزین های ماکارونی تبلیغ کنید. چه از رشته فرنگی گل کلم استفاده کنید و چه از ماکارونی غلات موروثی، می توانید غذاهای نودل خود را تغییر دهید تا آنها را در منوی سال 2023 برجسته کنید.

سرآشپز-رستوران

 

 

مطالب مرتبط:

 

5 نکته برای انتخاب نرم افزار حسابداری تجاری
تبلیغات آنلاین چیست و چگونه کار می کند؟

 

 

Related Post

Leave a Comment