8 مرحله راه اندازی cash register

برای شروع، صندوق خود را روی یک سطح صاف و سخت قرار دهید، در حالت ایده آل در صندوقدار و در کنار سایر پایانه های POS که در آن به مشتریان خود پرداخت می کنید.سپس آن را به پریز برق وصل می کنید.در این مقاله به معرفی 8 مرحله راه اندازی cash register می پردازیم:

مرحله 2: باتری را نصب کنید!

باتری منبع تغذیه پشتیبان برای کشو پول در هنگام قطع برق است. بنابراین، قبل از هر کارکردی از صندوق، باید باتری را نصب کنید.ابتدا درپوش رسید را بردارید تا محفظه باتری نمایان شود. برخی از محفظه های باتری در زیر قسمت رسید دارند و برای باز کردن درپوش باید از یک پیچ گوشتی کوچک استفاده کنید.

سپس باتری را طبق دفترچه راهنمای همراه صندوق نقدی خود وارد کنید. وقتی کارتان تمام شد، درب محفظه باتری را ببندید.

توجه: برای اینکه صندوق به صورت ثابت و مداوم کار کند باید سالی یک بار باتری را تعویض کنید.

مرحله 3: رول های کاغذ رسید را نصب کنید!

برای نصب رول رسید، کشوی قبض را پیدا کرده و درب آن را باز کنید. سپس، رول را رد کنید و رول را به جلوی ثبت بیاورید، جایی که صندوقدار شما می تواند رسیدهای مشتریان را پاره کند.

با فشار دادن دکمه FEED اجرا را آزمایش کنید. رجیستر رسید را می گیرد و آن را منتقل می کند.

توجه: برای اینکه کاغذ به راحتی در سینی ورودی قرار گیرد، مطمئن شوید که انتهای رول شما دارای لبه مستقیم باشد.

در مرحله بعد، بیایید نحوه باز کردن صندوق نقدی را بیاموزیم.

رول کاغذی

مرحله 4: قفل کشو را باز کنید!

برای باز کردن قفل کشو برای اولین بار، باید از کلیدی استفاده کنید که همراه با هر یک از صندوق‌های پول شما ارائه می‌شود. پس از باز شدن کشو، می توانید کلید را در طول جلسه فروش در کشو بگذارید.

توجه: این کلید را گم نکنید و همیشه پس از پایان فروش، کشوی پول خود را برای ایمنی قفل کنید.

  مرحله 5: صندوق را روشن کنید!

   به راحتی می توانید کلید ON/OFF را در کنار یا پشت صندوق خود پیدا کنید. با این حال، برخی از صندوق‌ها کلیدی برای فعال کردن صندوق در جلوی آن دارند. با این نوع صندوق، برای ثبت نام باید کلید را به موقعیت REG بچرخانید.همچنین، در صندوق‌های نقدی جدیدتر، ممکن است به جای کلید شروع، دکمه MODE را مشاهده کنید. اگر چنین است، لطفاً دکمه MODE را فشار دهید و به حالت ثبت یا حالت فعال بروید.

صندوق نقدی

مرحله 6: صندوق پول خود را پیکربندی کنید!

در اقلام فروشگاه خرده فروشی شما اقلام مشمول مالیات یا غیر مشمول مالیات وجود خواهد داشت. علاوه بر این، ممکن است بخواهید تاریخ و زمان را تنظیم کنید. بنابراین، معمولاً دکمه‌های عملکرد مربوطه در کشو پول شما برای برنامه‌ریزی آن موارد وجود دارد. بسته به نوع صندوق، برای دسترسی به عملکرد برنامه، دکمه حالت را فشار دهید تا به PROGRAM بروید، از کلید PRG یا P استفاده کنید یا به صورت دستی به زیر جلد نوار رسید بکشید.

به عنوان مثال، برخی از صندوق‌ها دارای 4 دکمه مالیاتی برای تعیین نرخ‌های مالیاتی مختلف از جمله مالیات بر ارزش افزوده، GST، PST یا بسته به موقعیت مکانی شما هستند. برای نصب این توابع، راهنمای کاربر را دنبال کنید

مرحله 7: با سایر دستگاه های فروش وصل شوید!

پایانه POS مربوطه برای فروشگاه‌های خرده‌فروشی شامل کشو نقدی، کارت‌خوان اعتباری، چاپگر رسید و اسکنر بارکد است. به طور کلی، این دستگاه ها به صورت سیمی یا بی سیم از طریق بلوتوث به صندوق ها متصل می شوند.

قبل از اینکه فروشگاه خود را باز کنید، ایده خوبی است که چند تراکنش آزمایشی انجام دهید تا مطمئن شوید که همه سخت‌افزار و نرم‌افزار شما به درستی کار می‌کنند و کارمندان شما بر نحوه استفاده از صندوق پول تسلط دارند.

پایانه pos

مرحله 8: کشو را ببندید!

همیشه پس از استفاده، کشو پول را بلافاصله ببندید. خطر سرقت را کاهش می دهد. همچنین کشوهای نقدی را همیشه قبل از نگهداری در مکانی امن در پایان روز کاری خالی و متعادل کنید.

مطالب مرتبط:

10 ویژگی نرم افزار حسابداری فروشگاهی

تحقیقات بازار چیست؟

11 مرحله راه اندازی فروشگاه لباس

Related Post

Leave a Comment