فروش انلاین

بحران اقتصادی ایجاد شده توسط COVID-19 به طور قابل توجهی تغییر به فضای دیجیتال را تسریع کرده و چشم انداز کسب و کار را متزلزل کرده است. در حالی که این یک بررسی واقعیت برای مشاغلی بود که تمایلی به پذیرش تحول دیجیتال نداشتند، در عین حال بسیاری از صنایع عواقب آن را در گام‌های بعدی برداشته‌اند. در این مقاله به 10 استراتژی فروش آنلاین در سال 2023 می پردازیم:

پس از کووید، جدا از صنعت تجارت الکترونیک، بسیاری از مشاغل B2B و B2C اکنون به اهمیت داشتن یک استراتژی دیجیتال اول پی برده اند. از این رو، کسب و کارها باید جایگاه و تمرکز خود را برای افزایش فروش آنلاین تقویت کنند تا رشد کنند.

انتظار می رود تعداد خیره کننده 120 میلیون مشتری آنلاین، با CAGR 28 درصد، خریداران آنلاین تا سال 2025 به بیش از 200 میلیون نفر برسند. بازاریابی به روشی که بازاریابی سنتی انجام نمی دهد.

با این حال، آنلاین شدن به این راحتی نیست. برای افزایش فروش آنلاین باید یک استراتژی بازاریابی مناسب برنامه ریزی کنید.

10 استراتژی برای افزایش فروش آنلاین برای وب سایت شما

داشتن یک استراتژی تعامل دیجیتالی با مشتری، که به درستی اجرا شود، می تواند بر چالش های درآمد کم غلبه کند و فروش آنلاین را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. ما برخی از استراتژی های کلیدی را بیان کرده ایم که به ارائه یک تجربه کاربری عالی و افزایش فروش آنلاین کمک می کند.

در اینجا یک تب سریع در مورد استراتژی های بهبود فروش آنلاین وجود دارد.

1-اهداف فروش خود را مشخص کنید
2-روی پیام‌های واضح برند تمرکز کنید
3-برای بهبود تبدیل فروش، چت زنده را اجرا کنید
4-روی تجربه کاربری وب سایت خود تمرکز کنید
5-ربات‌های چت را برای تبدیل‌های فروش 24×7 مستقر کنید
6-برای افزایش فروش آنلاین تبلیغات پولی اجرا کنید
7-ارائه آزمایشی رایگان بدون تعهد
8-افزایش فروش آنلاین با اثبات اجتماعی
9-با استفاده از رسانه های اجتماعی ترافیک مرتبط را هدایت کنید
10-تصاویر و ویدیوهای محصول با کیفیت خوب را در خود جای دهید

1. اهداف فروش خود را تعیین کنید!

وقتی 10 تا 20 درصد از فروشندگان اهداف را از دست می دهند، ممکن است مشکل از فروشندگان باشد. اما وقتی اکثر فروشندگان از دست می دهند، مشکل اهداف آنهاست.اولین و مهمترین قدم برای افزایش فروش آنلاین این است که اهداف فروش خود را به وضوح شناسایی کنید. این به معنای درصد رشدی است که بر اساس استراتژی‌های خاصی که با اهداف درآمدی شما همسو هستند، هدف قرار خواهید داد.تعیین اهداف درآمد در هر مرحله از کسب و کار شما بسیار مهم است. قبل از آن نگاه به گذشته بهترین راه برای به دست آوردن یک ایده پایه برای تعیین اهداف فروش جدید برای آینده است.

تحقیقات بازار را انجام دهید : شناخت بازار شما اولین قدم شما برای ایجاد یک برنامه فروش خوب است. تحقیقات کامل به شما کمک می‌کند تا بخش‌های بازار هدف، اهداف، نقاط دردسر و الگوهای خرید را برای ایجاد یک برنامه موثر درک کنید.

پرسونای خریدار ایجاد کنید : بینش های ارزشمند تحقیقات بازار به شما کمک می کند تا شخصیت های خریدار ایجاد کنید و محتوا را برای هدف گیری بهتر مشتری ایده آل خود توسعه دهید. شخصیت های خریدار شما را بر روی اولویت ها، خواسته ها و نیازهای مشتری متمرکز می کنند.

استراتژی بازاریابی خود را تعریف کنید : بر اساس تجزیه و تحلیل تحقیقات و شخصیت های خریدار، باید استراتژی خود را ترسیم کرده و به خوبی اجرا کنید تا تبدیل های فروش آنلاین را افزایش دهید.

2-روی پیام‌های واضح برند تمرکز کنید!

ایجاد ارزش برای مخاطبان هدف بسیار مهم است زیرا آنها به سرعت قضاوت می کنند زیرا یک خواننده متوسط فقط برای 15 ثانیه در صفحه شما می ماند. پیام برند، پیشنهاد ارزش منحصر به فردی است که به مشتریان منتقل می شود و آنها را برای خرید محصول شما ترغیب می کند.هرچه پیام‌های شما منسجم‌تر باشد، برند شما از طریق کلمات، طراحی، پیشنهادات یا دیدگاه‌ها سازگارتر خواهد بود. برند شما باید آگاهی ایجاد کند و اعتماد و وفاداری را با مشتریان ایجاد کند.

3- چت زنده را برای بهبود تبدیل های فروش اجرا کنید!

چت زنده یکی از محبوب ترین کانال های ارتباط با مشتری است.79 درصد از مصرف‌کنندگان چت بلادرنگ را ترجیح می‌دهند زیرا مجبور نیستند منتظر پاسخ تیم پشتیبانی مشتری بمانند. این منجر به افزایش 48 درصدی درآمد در هر ساعت چت و افزایش 40 درصدی در نرخ تبدیل می شود.

استفاده از چت زنده برای تولید سرنخ به مشتریان کمک می کند تا با نمایندگان فروش در تماس باشند و راه حل های فوری دریافت کنند که به تصمیم گیری سریع فروش کمک می کند.در اینجا راه های کلیدی وجود دارد که چگونه چت زنده می تواند فروش آنلاین را افزایش دهد.

تبدیل بازدیدکنندگان وب سایت به سرنخ : پیاده سازی چت زنده به حداکثر رساندن سرنخ ها و بهینه سازی بازگشت سرمایه (RoI) در کسب و کار کمک می کند. این به ارائه کمک فروش در زمان واقعی کمک می کند و درآمد بیشتری ایجاد می کند.

کاهش چرخه فروش : برخلاف سایر کانال‌ها مانند ایمیل یا تلفن، چت زنده با اعتراض مشتری مقابله می‌کند تا پاسخ آنها را سریع‌تر دریافت کند که به روند فروش کمک می‌کند و کاهش می‌دهد.

مسیریابی چت های فروش به تیم مناسب : مسیریابی هوشمند به هدایت خودکار مکالمات فروش به تیم مناسب برای پیگیری کمک می کند. همچنین به بهبود زمان وضوح و افزایش تبدیل فروش کمک می کند.

نرخ پرش را کاهش می دهد : می توانید در صورتی که مدت زمان مشخصی را در صفحه محصول یا قیمت گذاری صرف کنند، به طور فعال به مشتریان خود کمک کنید. این به آنها کمک می کند تا تصمیمات فروش سریع بگیرند و نرخ پرش را کاهش دهند.

4- روی تجربه کاربری وب سایت خود تمرکز کنید!

به طور خلاصه: یک طراحی وب سایت با ساختار مناسب، عالی به نظر می رسد و در ارائه بهترین تجربه کاربری به خوبی عمل می کند. بی‌ام‌و، اپل و نایک میلیون‌ها دلار را برای سرگرمی صرف طراحی وب نمی‌کنند. آنها می دانند که فروش بهتری دارد. در واقع، ظاهر و نحوه کارکرد آن دلیلی کلیدی است که مردم از آنها خرید می کنند.

طراحی یک وب سایت عالی نیازمند درک عمیق چالش هایی است که بازدیدکنندگان با آن روبرو هستند. از آنجایی که وب سایت ها به ابزاری قدرتمند برای افزایش فروش آنلاین تبدیل شده اند، تمرکز بر طراحی وب سایت با در نظر گرفتن اجزای کلیدی بسیار مهم است.

5-ربات‌های چت را برای تبدیل‌های فروش 24×7 مستقر کنید!

هوش مصنوعی به یک متحد قوی برای سازمان‌های فروش با حجم بالایی از فرصت‌ها و تولید سرنخ تبدیل شده است، زیرا پشتیبانی سریع و دقیقی را هنگام انجام مراحل مختلف فروش ارائه می‌کند.کسب‌وکارها به شدت روی استقرار ربات‌های چت برای فروش و تولید سرنخ با هدف بالا سرمایه‌گذاری می‌کنند. ربات‌ها می‌توانند نرخ تبدیل فروش آنلاین را تا 30 درصد در هنگام جذب مشتریان بالقوه یا سرنخ‌ها افزایش دهند.

6- تبلیغات پولی را برای افزایش فروش آنلاین اجرا کنید!

اجرای تبلیغات پولی یک راه عالی برای ارتباط با مشتریان است. شما باید کانال هایی را که مخاطبان هدف شما در آنجا حضور دارند شناسایی کنید و آنها را در جایی که هستند درگیر کنید. تبلیغات پولی روشی موثر برای نمایش برند شما در معرض مخاطبان زیادی است و به افزایش ترافیک وب سایت کمک می کند.

برای بهبود فروش آنلاین می توانید تبلیغات گوگل را اجرا کنید یا تبلیغات پولی را در حساب های رسانه های اجتماعی خود مانند فیس بوک یا اینستاگرام اجرا کنید. رسانه‌های اجتماعی یک ابزار تبلیغات دیجیتال عالی برای هر کسب‌وکاری است که می‌خواهد بازده سرمایه‌گذاری بهتری داشته باشد.

تبلیغات فیسبوک Shopify به طور قابل توجهی قانع کننده هستند و نشان دهنده آگاهی دقیق از جمعیت شناسی اصلی کسب و کار هستند.

7-ارائه دوره ی آزمایشی رایگان بدون تعهد

به طور کلی، مشتریان تمایلی به خرید آنلاین محصول ندارند زیرا به برندها اعتماد ندارند. آنها به دلیل خطرات مرتبط با به اشتراک گذاشتن برخی از جزئیات شخصی یا انجام تعهدات، از خرید آنلاین می ترسند.ارائه یک دوره آزمایشی رایگان برای یک دوره 10-15 روزه، یک نسخه آزمایشی رایگان یا یک محصول رایگان یک استراتژی عالی برای بهبود فروش آنلاین است. 62 درصد از شرکت ها 10 درصد یا بیشتر از کسب و کار خود را از طریق آزمایش های رایگان دریافت می کنند.

8- افزایش فروش آنلاین با اثبات اجتماعی

اثبات اجتماعی نقش مهمی در تصمیمات خرید خریداران دارد. هنگامی که شخصی در حال بررسی خرید است یا سعی می کند بین دو برند مختلف تصمیم بگیرد، اغلب برای راهنمایی به افراد دیگری مراجعه می کند که تجربه کار با محصولات را دارند.از هر 10 مشتری، 9 نفر قبل از تصمیم به خرید، نظرات را مطالعه می کنند. برای متقاعد کردن مشتریان برای تصمیم‌گیری سریع‌تر برای خرید صحیح، بررسی‌های دقیق محصول بسیار مهم است.

9-ترافیک مرتبط را با استفاده از رسانه های اجتماعی هدایت کنید!

رسانه‌های اجتماعی ابزاری ارزشمند برای کسب‌وکارها هستند و در هدایت ترافیک به وب‌سایت شما از رسانه‌های سنتی جلوتر هستند. آنها فرصت های زیادی را برای جذب بازدیدکنندگان تجاری و افزایش فروش آنلاین به ارمغان می آورند. گزارش فوربس نشان می‌دهد که ۲۵ درصد از کاربران رسانه‌های اجتماعی صفحات برند را دنبال می‌کنند، که بر تصمیم‌گیری خرید نهایی آن‌ها با خرده‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های آنلاین تأثیر می‌گذارد. بدیهی است که پتانسیل فروش از طریق کانال های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام افزایش می یابد.

10-تصاویر و ویدیوهای محصول با کیفیت بالا را ترکیب کنید!

بسیار مهم است که تصاویر محصول با کیفیت بالا و قانع کننده داشته باشید و آنها را به گونه ای ارائه دهید که با مشتریان بالقوه شما طنین انداز شود. 90 درصد اطلاعات ارسالی به مغز بصری است و افراد اولین برداشت خود را در عرض نیم میلی ثانیه ایجاد می کنند.

به طور کلی، به این معنی است که تصاویر محصول شما کمک می کند تا مشتری بالقوه شما را متقاعد کنید که محصول شما ارزش خرید دارد. شما می‌توانید با تصاویر و ویدیوهای باکیفیت محصول که برای کمک به افزایش فروش آنلاین طراحی شده‌اند، بهترین کار را انجام دهید.

مطالب مرتبط:

بازاریابی STP چیست؟

مزایای سیستم POS

نحوه انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب

Related Post

Leave a Comment