10-ترند-تجارت-الکترونیک-2022-zhaniya.com_

صنعت تجارت الکترونیک جهانی به طور مداوم در حال تحول است. برای مرتبط و رقابتی ماندن، کسب‌وکارهای آنلاین باید با آخرین روند تجارت الکترونیک و انتظارات مشتری در حال تغییر همگام باشند. عقب افتادن یعنی از دست دادن فروش.این مقاله 10 ترند تجارت الکترونیکی2022 و بعد از آن بدانید را شرح می دهد.در پایان این مقاله، آمادگی بیشتری برای برآورده کردن انتظارات صنعت تجارت الکترونیک در آینده، کشف راه‌های جدید برای بهبود کارایی و ارائه یک تجربه خرید آنلاین سطح بعدی خواهید داشت. در این مقاله به معرفی 10 ترند تجارت الکترونیک 2022 می پردازیم:

1- مدیریت ارتباط با مشتری

2- تجارت ترکیبی

3- پذیرش هوش مصنوعی

4- شخصی سازی

5- جستجوی سایت

6-واقعیت افزوده و مجازی

7-تجارت اجتماعی

8- پشتیبانی از مشتری به عنوان یک اولویت

9- تجارت اجتماعی

10- جستجوی صوتی

1- مدیریت ارتباط با مشتری

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) شامل ابزارها و استراتژی هایی برای کمک به کسب و کارهای تجارت الکترونیک در مدیریت تعامل با مشتری است. 92 درصد از مشتریان پس از دو یا سه تعامل منفی، یک شرکت را ترک می‌کنند و این امر CRM را در صنعت تجارت الکترونیک ضروری می‌کند.

CRM به صاحبان مشاغل اجازه می دهد تا نیازها و رفتار مشتریان خود را بهتر درک کنند. این به تقویت روابط و ایجاد یک پایگاه مشتری وفادار کمک می کند.انتظار می رود اندازه بازار CRM تا سال 2028 به 128 میلیارد دلار برسد، با متوسط نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 12%. علاوه بر این، بیش از 91 درصد از شرکت‌های با 10 کارمند یا بیشتر از CRM برای مدیریت مکالمات مشتریان استفاده می‌کنند.برنامه های وفاداری و پاداش، استراتژی های CRM عالی هستند. در واقع، 75 درصد از مشتریان طرفدار شرکت هایی هستند که پاداش ارائه می دهند. این برنامه ها همچنین نرخ نگهداری را 5 درصد و سود را بین 25 تا 95 درصد بهبود می بخشد.

2-تجارت ترکیبی

آینده تجارت الکترونیک تجارت ترکیبی است. 80 درصد از مصرف کنندگان چشم انداز را ترکیبی از کانال های آنلاین و تجربیات فیزیکی خرده فروشی می دانند. از این رو، خرید ترکیبی یک مزیت رقابتی برای هر کسب و کاری ایجاد می کند.تجارت ترکیبی، همچنین به عنوان فروش همه‌کاناله شناخته می‌شود، پلتفرم‌ها و کانال‌های متعددی را ادغام می‌کند تا یک تجربه یکپارچه را ارائه دهد. این ممکن است شامل وب سایت ها، برنامه های وب، بازارهای آنلاین و فروشگاه ها باشد.

3- پذیرش هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) فناوری است که هوش انسان را تقلید می کند. می تواند رفتار مصرف کننده را بیاموزد و با آن سازگار شود و نتایج دقیق تر و ارزشمندتری تولید کند. با استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی، کسب‌وکارها می‌توانند تجربه خرید غنی‌تری را به مشتریان خود ارائه دهند.

آینده هوش مصنوعی در چشم انداز تجارت الکترونیک امیدوارکننده است. پیش‌بینی می‌شود تا سال 2027، بازار جهانی هوش مصنوعی به 267 میلیارد دلار برسد – که تا سال 2030 به 15.7 تریلیون دلار در اقتصاد جهانی کمک می‌کند. علاوه بر این، بیش از 90 درصد از برندها و شرکت‌های پیشرو به طور مداوم در هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کنند.خوشبختانه، بسیاری از جنبه های تجارت الکترونیک می توانند از فناوری هوش مصنوعی استفاده کنند. حوزه‌هایی که کسب‌وکارها هوش مصنوعی را پیاده‌سازی می‌کنند، شخصی‌سازی (۷۰%) و جستجوی سایت (۵۴%) است.

4-واقعیت افزوده و مجازی

واقعیت افزوده (AR) دنیای واقعی و فیزیکی را با تصاویر، صدا یا سایر محرک‌های تولید شده توسط کامپیوتر ادغام می‌کند. در همین حال، واقعیت مجازی (VR) یک تجربه شبیه سازی شده است که کاربر را با استفاده از یک هدست VR ویژه در یک محیط به ظاهر واقعی کامپیوتری قرار می دهد.بسیاری از برندهای تجارت الکترونیک از فناوری‌های AR و VR استفاده می‌کنند تا تجربه خریدی همه‌جانبه‌تر را ارائه دهند.

مصرف کنندگان به این فناوری ها واکنش مثبت نشان می دهند. طبق یک نظرسنجی، 71٪ اگر یک کسب و کار از AR استفاده کند، خرید بیشتری می کنند. علاوه بر این، شرکت هایی که از VR استفاده می کنند با موفقیت نرخ تبدیل خود را 17٪ افزایش دادند.در حال حاضر، VR و AR تجارت الکترونیک هنوز در روزهای اولیه خود هستند. در سال 2021، تنها 1 درصد از خرده فروشان آنلاین از AR استفاده کردند. از این رو، استفاده از AR و VR در دوران نوزادی می تواند تجارت الکترونیک را از منحنی فناوری جلوتر ببرد.

IKEA یکی از شرکت هایی است که راه را برای واقعیت افزوده هموار می کند.برنامه تلفن همراه IKEA Place از پلتفرم ARKit اپل استفاده می کند تا به مشتریان اجازه دهد تصاویر سه بعدی تولید شده دیجیتالی را در خانه خود مشاهده کنند. فقط با استفاده از دستگاه تلفن همراه خود، کاربران می توانند بررسی کنند که آیا یک قطعه مبلمان به خوبی در یک اتاق قرار می گیرد یا خیر.

5-جستجوی سایت مبتنی بر هوش مصنوعی

جستجوی سایت مبتنی بر هوش مصنوعی از یادگیری ماشین و NLP برای تعیین هدف پشت جستجو و ارائه مرتبط‌ترین نتایج استفاده می‌کند. پیشرفت هوش مصنوعی امکان جستجوی بصری را فراهم می کند و به خریداران اجازه می دهد به جای وارد کردن کلمات کلیدی، با استفاده از تصاویر جستجو کنند.پیش‌بینی می‌شود که جستجوی بصری با CAGR 17.5 درصد رشد کند و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2028 بیش از 32 میلیون دلار ارزش بازار داشته باشد.

6-خرید آنلاین پایدار

52 درصد از مصرف‌کنندگان در سراسر جهان اعتراف کردند که همه‌گیری کویید باعث شده است که به مسائل پایداری بیشتر اهمیت دهند. یک نظرسنجی همچنین نشان می دهد که تقریباً 80٪ از مشتریان هنگام خرید، پایداری محصول، خرده فروش یا نام تجاری را در نظر می گیرند.

به این ترتیب، اثرات زیست محیطی تجارت الکترونیک در حال تبدیل شدن به یک نگرانی مهم تر است.یک زمینه اصلی مورد علاقه نحوه بسته بندی و تحویل سفارشات است. در سال 2020، کشتیرانی 11 درصد از کل انتشار CO2 در بخش حمل و نقل در سراسر جهان را به خود اختصاص داد و آن را به سومین منبع آلودگی تبدیل کرد.

7- بهینه سازی نرخ تبدیل

یکی از وظایف ضروری هنگام اجرای یک وب سایت تجارت الکترونیک، تبدیل ترافیک شما به خرید مشتری است. استفاده از بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) بازدیدکنندگان سایت را تشویق می کند تا محصولات شما را بخرند یا در خبرنامه شما ثبت نام کنند.آینده CRO مشتری محور است. بازاریابان بیشتر بر کشف مواردی که بازدیدکنندگان را جذب می‌کند و چه چیزی آنها را از اقدامی باز می‌دارد تمرکز می‌کنند و بهترین تجربه کاربری ممکن را تضمین می‌کنند.

8- پشتیبانی از مشتری به عنوان یک اولویت

پشتیبانی مشتری همیشه در هر کسب و کاری ضروری بوده و خواهد بود. مشکلات مربوط به محصولات یا خدمات می تواند مشتریان فعلی و خریداران بالقوه را دور کند..بسیاری از سایت‌های تجارت الکترونیک فروشگاه‌ با کمک حضوری ندارند. به همین دلیل دانستن نحوه ارائه پشتیبانی آنلاین حیاتی است.به گفته 81 درصد از مشتریان، یک تجربه پشتیبانی مثبت، خریدهای تکراری را تشویق می کند. علاوه بر این، زمان پاسخ یک عامل اساسی در تعامل با خدمات مشتری است. 60 درصد مشتریان موافقند که 10 دقیقه یا کمتر معیاری برای زمان پاسخگویی فوری است.

9- تجارت اجتماعی

رسانه های اجتماعی یک کانال فروش موثر است، به خصوص برای استفاده حداکثری از خرید تلفن همراه. 79 درصد از کاربران گوشی های هوشمند با استفاده از دستگاه های تلفن همراه خود خرید کرده اند. به طور تصادفی، موبایل جایی است که مردم بیشترین دسترسی را به پلتفرم های رسانه های اجتماعی دارند. در سال 2021، 122.3 میلیون کاربر فیس بوک منحصراً از تلفن های همراه به این پلت فرم دسترسی داشتند.تجارت اجتماعی در حال پیشرفت است زیرا به خریداران آنلاین اجازه می دهد بدون خروج از برنامه رسانه اجتماعی محصولات را مرور کنند، با برندها تعامل داشته باشند و سفارش دهند. همچنین برای مشاغل راحت است که محصولات را مستقیماً به کاربران رسانه های اجتماعی بفروشند.

10. جستجوی صوتی

جستجوی صوتی به افراد امکان می دهد چند کار انجام دهند و به آنها کمک می کند در زمان صرفه جویی کنند و از تایپ یک درخواست در نوار جستجو جلوگیری کنند.یک نظرسنجی توسط CouponFollow نشان می دهد که حدود 47٪ از خریداران از دستورات صوتی برای خرید آنلاین استفاده کرده اند و 58٪ از آنها از تجربه خرید صوتی خود راضی بوده اند.توانایی فناوری صوتی برای گرفتن عادات خرید باعث شد 61 درصد از پاسخ دهندگان از آن برای خرید مجدد سفارش های ذخیره شده استفاده کنند. این توضیح می دهد که چرا بیشترین اقلامی که از طریق خرید صوتی خریداری می شوند، مایحتاج روزانه هستند، مانند مواد غذایی (48٪).

مطالب مرتبط:

صندوق فروشگاهی و انواع آن چیست؟

سخت افزار POS رستوران

10 شیوه دیجیتال مارکتینگ در مد برای افزایش فروش

Related Post

Leave a Comment