11-مرحله-راه-اندازی-فروشگاه-لباس

هرکسی که وارد یک مرکز خرید در وسط یک شهر بزرگ می شود ممکن است احساس کند که صنعت پوشاک شلوغ است. حقیقت این است که همیشه جایی برای یک فروشگاه پوشاک دیگر وجود دارد، به خصوص اگر چیزی منحصر به فرد و جدید در منطقه خود به مصرف کنندگان ارائه دهید. علاوه بر این، با رونق تجارت الکترونیک، راه اندازی یک کسب و کار آنلاین نیز گزینه ای مناسب برای تحقق رویاهای شما در مورد تجارت پوشاک است. با این حال، موفقیت در صنعت خرده فروشی پوشاک نیاز به انگیزه، کار سخت و یک برنامه عملی محکم دارد.در این مقاله به معرفی 11 مرحله راه اندازی فروشگاه لباس می پردازیم:

این 11 مرحله را دنبال کنید تا ایده کسب و کار خرده فروشی خود را به یک فروشگاه لباس موفق تبدیل کنید!

1- جایگاه کسب و کار خود را پیدا کنید!

پیدا کردن جایگاه یک فرآیند مهم برای شروع هر کسب و کاری است. شما می خواهید محصول یا خدماتی را ارائه دهید که به آن نیاز دارید. به عنوان مثال، چه نوع لباس خاصی را در فروشگاه خود می فروشید؟ ارزیابی کنید که آیا بازار شما به یک فروشگاه لباس مردانه، زنانه یا بچه‌گانه جدید می‌رود یا باید ترکیبی از این‌ها را بفروشید. سپس می توانید یک تخصص مانند لباس های قدیمی برای زنان، اقلام طراحی لباس بوتیک، بارداری، لباس ورزشی یا لوازم جانبی را انتخاب کنید. حتی اگر طراح مد هستید می توانید برند لباس خود را ایجاد کنید.

2- مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید!

این مرحله با پیدا کردن جایگاه شما همراه است. باید مشخص کنید چه کسی لباس شما را می‌خرد. چه نوع مشتری بالقوه ای را هدف قرار می دهید و چه نوع لباسی را می خرند؟ آیا می‌خواهید کسانی را که به دنبال یک برند مد رده بالا هستند هدف قرار دهید یا ترجیح می‌دهید کسانی را که به دنبال لباس‌های مقرون به صرفه‌تر هستند جذب کنید؟ شناسایی مخاطبان هدف به شما کمک می کند این انتخاب ها را انجام دهید و هویت برند خود را محدود کنید.

مخاطبان هدف

3- تجزیه و تحلیل رقابتی انجام دهید!

تجزیه و تحلیل رقابتی ارزیابی رقبای فعلی یا بالقوه تجاری شما است. برای انجام یکی، باید سایر شرکت‌های موجود در بازار خود را که در حال حاضر محصولی مشابه محصول شما ارائه می‌دهند شناسایی کنید و سپس نحوه قرارگیری محصولات آنها را تحلیل کنید. نتایج تجزیه و تحلیل رقبا به شما کمک می کند تا در مورد روندهای فعلی بازار، قیمت گذاری محصول، اشباع بازار، بهترین شیوه های صنعت، شکاف های بازار و فرصت های تجاری بیاموزید. اگرچه تجزیه و تحلیل رقبا هنگام راه اندازی کسب و کارتان یک ضرورت است، اما باید به طور معمول در طول چرخه حیات کسب و کار انجام شود تا هوش رقابتی شما افزایش یابد.

تجزیه تحلیل رقبا

4- یک طرح تجاری بنویسید!

اگرچه ممکن است همیشه از نظر قانونی الزامی نباشد، اما هر صاحب کسب و کاری باید یک طرح تجاری برای شرکت خود بنویسد. یک طرح کسب و کار به عنوان طرح اولیه کسب و کار شما عمل می کند و به شما کمک می کند تا تصویر کاملی از ماموریت، چشم انداز و امکان سنجی شرکت خود را ببینید.

بیزینس پلن

5- ساختار قانونی خود را بایگانی کنید!

برای تعیین مناسب ترین ساختار قانونی برای کسب و کار خود به وب سایت اداره تجارت کوچک ایالات متحده مراجعه کنید. شما می توانید کسب و کار خود را بصورت آنلاین ثبت کنید، یا می توانید با یک وکیل کار کنید تا مطمئن شوید که تمام اقدامات لازم را انجام داده اید. آنها به شما کمک می کنند تا یک شماره شناسایی مالیاتی دریافت کنید و به شما در مورد مجوزهای تجاری که ممکن است نیاز داشته باشید، راهنمایی می کنند. شما همچنین می خواهید به دنبال دریافت بیمه تجاری مناسب باشید.

ساختار قانونی کسب و کار

6- تامین مالی مطمئن!

راه اندازی یک فروشگاه لباس کار ارزانی نیست. در مد، برای کسب درآمد باید پول خرج کنید. احتمالاً برای تأمین مالی کسب‌وکارتان از طریق وام کسب‌وکار کوچک، باید پول قرض کنید. شما ممکن است کار در صنعت مد یا یک فروشگاه لباس را در نظر بگیرید تا نه تنها طناب های این صنعت را یاد بگیرید، بلکه مقداری پول برای سرمایه گذاری شرکت خود نیز پس انداز کنید.مقدار سرمایه مالی که برای شروع به آن نیاز دارید را دست کم نگیرید. برای نام بردن از چند هزینه، باید کالا بخرید، به کارمندان فروشگاه پرداخت کنید، مواد بازاریابی بخرید، و فروشگاه را با وسایل و روشنایی تجهیز کنید.

تامین مالی فروشگاه لباس

7- ویترین فروشگاه خود را پیدا کنید!

اگر در حال راه اندازی یک فروشگاه پوشاک هستید، مکان یکی از مهم ترین تصمیماتی است که باید بگیرید. نه تنها باید به مکانی در یک شهر و ایالت خاص متعهد شوید، بلکه باید محله‌ها و خیابان‌های مختلفی را نیز در نظر بگیرید که ترافیک و پایگاه مصرف‌کننده بزرگی را برای شما به ارمغان می‌آورد که علاقه‌مند به کالای شما هستند (و قادر به تهیه آن هستند).

هنگامی که گزینه های مکان خود را محدود کردید، باید ساختمان مناسب را پیدا کنید. ویترین فروشگاه‌ها را در مراکز خرید و مکان‌های مستقل در نظر بگیرید، یا اگر برای نوع فروشگاه لباس شما مناسب است، به اجاره‌نامه‌های مرکز توجه کنید. شما باید اعداد موجودی خود را در نظر داشته باشید: به چه مقدار متر مربع نیاز دارید؟ چه چیزی می توانید بپردازید، و هزینه پر کردن فروشگاه شما با کالا چقدر است؟

ویترین فروشگاه

8- فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید!

چه در حال افتتاح یک فروشگاه فیزیکی پوشاک هستید یا نه، همچنین می خواهید یک فروشگاه آنلاین لباس برای فروش اقلام خود ایجاد کنید. اگر فقط از تجارت الکترونیک برای فروش کالای خود استفاده می کنید، تسلط بر این مرحله حتی ضروری تر است.

اکثر استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک ترجیح می دهند وب سایت خود را با استفاده از نرم افزار سازنده وب سایت بسازند. شما همچنین می توانید یک شرکت طراحی وب را استخدام کنید تا آن را برای شما بسازد، اما این مسیر اغلب گران است.

هنگامی که به دنبال یک پلتفرم ساخت وب سایت برای ایجاد فروشگاه آنلاین لباس خود هستید، مهم است که آن را پیدا کنید که مقرون به صرفه، استفاده آسان و بهینه سازی شده برای کاربران موبایل باشد. برخی از شرکت‌ها حتی قالب‌های طراحی وب مخصوص خرده‌فروشی را ارائه می‌کنند که می‌تواند فرآیند ساخت فروشگاه تجارت الکترونیک را ساده کند. روی نرم‌افزاری بنشینید که نه تنها می‌تواند از مقدار فعلی محصول شما پشتیبانی کند، بلکه می‌تواند با رشد کسب‌وکار شما نیز مقیاس‌پذیر باشد.

هنگامی که فروشگاه آنلاین خود را راه اندازی می کنید، فقط از عکس های با کیفیت موجودی خود استفاده کنید. شما همچنین می خواهید عکس ها را برای دستگاه های تلفن همراه بهینه کنید.

فروشگاه اینترنتی

9-موجودی خود را بخرید و قیمت گذاری کنید!

وقتی صحبت از موجودی شد، می‌خواهید همزمان با استقرار در یک مکان یا راه‌اندازی فروشگاه آنلاین، فرآیند خرید کالا از طراحان یا تولیدکنندگان را پیش ببرید. برای شروع، باید با فروشندگانی که لباس هایی را که می خواهید بفروشید حمل می کنند، تماس بگیرید. نمایشگاه یکی از بهترین مکان ها برای خرید عمده فروشی برای شرکت پوشاک شما است. در نمایشگاه‌های تجاری، می‌توانید با تامین‌کنندگان ارتباط برقرار کنید و محصولات ارائه شده را از نزدیک ببینید.

هنگام سفارش دادن، مقدار موجودی مورد نیاز خود را در اولین بازگشایی فروشگاه خود در نظر بگیرید، به علاوه موجودی هایی را که برای جایگزینی مرتب اقلامی که می فروشند نیاز دارید. روندهای فصلی را فراموش نکنید، به علاوه آن سبک ها و مارک های جدید که از نفوذ فرهنگ پاپ محبوب شده اند. شما باید ترکیب متنوعی از لباس‌ها داشته باشید، در حالی که درک می‌کنید که لزوما نمی‌توانید همه کسانی را که از در شما عبور می‌کنند راضی کنید.

در طول این فرآیند، بهترین روش برای تعیین قیمت‌های خود بر اساس کالایی که می‌فروشید، تحقیق کنید. شما باید میزان نشانه گذاری خود را تعیین کنید، تکنیک های قیمت گذاری موثر برای نوع فروشگاه خود را بدانید و بدانید که چگونه به طور موثر کالا را تخفیف دهید.

موجودی خرید

مطالب مرتبط:

7 ویژگی کلیدی یک فروشگاه اینترنتی موفق

اقلام پر فروش در آمازون

7 استراتژی فروش موثر در آمازون

Related Post

Leave a Comment