اقلام پرفروش در آمازون

با توجه به MarketingCharts، 63 درصد از خریداران آنلاین سفر خرید خود را از آمازون شروع می کنند. این نشان می دهد که مشتریان بر این باورند که محصولات مورد نظر خود را با قیمت های رقابتی و خدمات مشتری عالی در آمازون پیدا خواهند کرد. آمازون با 197 میلیون کاربر و 112 میلیون عضو پرایم آمازون یکی از غالب ترین بازارهای تجارت الکترونیک است. برندها می توانند در آمازون به فروش برسند تا با نمایش و تبلیغ مناسب محصولات خود، از این پایگاه عظیم مشتری سرمایه گذاری کنند.در این مقاله به 7 استراتژی فروش موثر در آمازون می پردازیم:

در این مقاله، ما قصد داریم به ۷ استراتژی برتر برای فروش موثر در آمازون نگاهی بیندازیم:

1. افزایش قابلیت کشف محصول با استفاده از تبلیغات

تبلیغات آمازون به فروشندگان، برندها و آژانس‌ها کمک می‌کند تا با اطمینان از اینکه قابلیت کشف محصول زیاد است و خریداران می‌توانند برند خود را به راحتی پیدا کنند، سودآوری را افزایش دهند. تبلیغات در آمازون باعث کشف محصول و بهبود نرخ تبدیل می شود. گزینه های تبلیغاتی در آمازون برای کمک به برندها برای افزایش نمایش، ایجاد فروش افزایشی، افزایش رتبه بندی ارگانیک و افزایش رشد طراحی شده اند.

آمازون سه برنامه PPC دارد:

تبلیغات محصول حمایت شده، تبلیغات برندهای حمایت شده و تبلیغات نمایشی حمایت شده. برندها می توانند با این سه کمپین پولی دید در آمازون را افزایش دهند. شما می توانید از محصولات یا نام تجاری خود برای جستجوهای مرتبط در آمازون حمایت مالی کنید. کسب و کارها فقط برای کلیک های دریافتی پرداخت می کنند.

محصولات حمایت‌شده برای فهرست‌های محصول جداگانه هستند که در صفحات نتایج خرید و صفحات جزئیات محصول ظاهر می‌شوند. برندهای حمایت شده برای نمایش سبدهای برند مانند لوگو، عنوان سفارشی و مجموعه ای از محصولات در صفحه نتایج خرید هستند. آخرین مورد نمایش اسپانسر است، یک راه حل تبلیغاتی سلف سرویس برای نمایش تبلیغات در آمازون و خارج از آن.

2. سئوی آمازون خود را با استفاده از توضیحات محصول موثر بهبود بخشید!

برای فروش موثر در آمازون، مشاغل ابتدا باید الگوریتم A9 را درک کنند. آمازون از الگوریتم A9 استفاده می کند تا تصمیم بگیرد که کدام محصولات در نتایج جستجو رتبه بندی شوند و بر تبدیل فروش تاکید دارد. این الگوریتم به آمازون کمک می‌کند تا فهرست‌هایی را معرفی کند که احتمالاً منجر به فروش می‌شوند.

کلمات کلیدی در توضیحات محصول یکی از عوامل محرک اصلی است که الگوریتم A9 آمازون در تعیین ارتباط با پرس و جوهای جستجو و تنظیم رتبه بندی در صفحات نتایج خود به دنبال آن است. بنابراین، برندها باید کلمات کلیدی با حجم بالا و به طور قابل توجهی مرتبط را به عنوان بخشی از فهرست خود ادغام کنند. ایجاد توضیحات محصول با کلمات کلیدی مناسب دلایل قانع‌کننده‌ای برای خریداران برای خرید محصول و الگوریتم A9 برای رتبه‌بندی بهتر برندها ارائه می‌کند. برندها می توانند محتوای خود را برای بهبود قابلیت کشف در سراسر آمازون تجزیه و تحلیل و بهینه کنند. توضیحات دقیق محصول به کاربران کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه بگیرند و به برندها اجازه می دهد تا تجربه مشتری ثابتی را ارائه دهند.

3-ویژگی بصری محصول خود را بهبود بخشید!

هنگام نمایش محصولات خود در گالری تصاویر آمازون استفاده از تصاویر استاندارد خودداری کنید. تصاویر محصول قلابی است که بازدیدکنندگان را تشویق می کند روی محصولات شما کلیک کنند. با این حال، آمازون الزامات تصویری خاصی دارد که باید هنگام ارائه محصولات به آنها پایبند باشید. هنگام خرید در آمازون، خریداران بالقوه به دنبال عکس هایی با کیفیت بالا و واضح هستند. بنابراین، اگر می‌خواهید محصول و عکس‌هایتان برجسته باشند، به تنوع در تصاویر نیاز خواهید داشت.

علاوه بر تصاویر، برندها می توانند توضیحات محصول خود را از طریق محتوای ویدیویی بهتر ارائه دهند. ویدیوها به برند شما کمک می‌کنند تا برجسته شود، رابطه شخصی‌تری با مشتریان ایجاد کند و منجر به افزایش فروش شود. یک مطالعه بر روی فروشندگان تجارت الکترونیک نشان داد که استفاده از ویدیوهای محصول فروش فروشگاه های آنلاین را تا 144 درصد افزایش می دهد.

4- به قیمت گذاری هوشمند بروید و جعبه خرید را برنده شوید!

قیمت گذاری هوشمند و رقابتی ضروری ترین اهرم برای رشد درآمد است. با فناوری های پیشرفته مانند هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل، برندها می توانند بینشی در مورد قیمت گذاری رقابتی داشته باشند و یک استراتژی قیمت گذاری هوشمند برای محاسبه تغییرات لحظه ای در قیمت گذاری به صورت بهینه ایجاد کنند.

آمازون می خواهد بهترین ارزش را نسبت به پول خود به مصرف کننده بدهد و بنابراین گزینه خرید جعبه را دارد. جعبه سفید در سمت راست صفحه جزئیات محصول آمازون، جعبه خرید نام دارد و مشتریان می توانند مستقیماً اقلامی را برای خرید به سبد خرید خود اضافه کنند. با این حال، همه فروشندگان واجد شرایط برنده شدن جعبه خرید نیستند.

به لطف رویکرد مشتری مداری آمازون و رقابت زیاد، تنها کسب و کارهایی که معیارهای فروشنده عالی دارند، شانس برنده شدن سهمی از جعبه خرید را دارند. آمازون قیمت های پایین را با معیارهای فروشنده بالا می سنجد. اگر برند شما معیارهای عملکرد تقریباً عالی دارد، داشتن قیمت های بالاتر همچنان می تواند سهمی از جعبه خرید را برای شما به ارمغان بیاورد. در مقابل، برندهایی با معیارهای میان رده احتمالاً باید روی ارائه رقابتی ترین قیمت تمرکز کنند.

اما، چرا جعبه خرید مهم است؟ با توجه به BigCommerce، 82٪ از فروش در آمازون از طریق جعبه خرید انجام می شود و این نرخ برای خرید تلفن همراه حتی بالاتر است. دریافت اطلاعات بینش در مورد قیمت‌گذاری رقیب خود با راه‌حل قفسه دیجیتال ما به شما کمک می‌کند معیارهای فروشنده را بهبود ببخشید و استراتژی قیمت‌گذاری مناسب را برای محصولات خود بیابید.

5- اثبات اجتماعی فراوانی ارائه دهید!

توصیفات می تواند تبدیل صفحه فروش را تا 34٪ افزایش دهد. اثبات اجتماعی در دنیای تجارت الکترونیک از اهمیت زیادی برخوردار است و به توصیه های افرادی که مشتریان در «دنیای واقعی» می شناسند محدود نمی شود. نظرسنجی انجام شده توسط BrightLocal نشان داد که 31٪ از مصرف کنندگان گزارش کردند که در سال 2020 بیشتر از همیشه نظرات آنلاین را به دلیل کووید-19 می خوانند.

رتبه بندی محصولات و نظرات در آمازون در مرکز بخش محصولات توصیه شده، صفحه فهرست محصولات و نتایج جستجو قرار دارد. جالب توجه است که بازخورد مشتری همچنین تأثیر زیادی بر ODR یا نرخ نقص سفارش یک برند دارد. این یکی از حیاتی ترین اندازه گیری هایی است که توسط آمازون ردیابی شده است. ODR معیاری برای مشتریانی است که تجربه منفی با شما به عنوان فروشنده داشته اند. آمازون از آن برای ارزیابی سلامت برند به عنوان فروشنده استفاده می کند. نشانگر ODR توسط بازخورد مشتری هدایت می شود، بنابراین مدیریت بازبینی گام اولیه برای برندها برای اجتناب از هشدار ODR آمازون و بهبود نقص سفارش آنها است.

6- Go global

بازار آمازون در کشورها و بازارهای سراسر جهان در دسترس است و به برندها اجازه می دهد مناطق جدید را کشف کنند و محصولات خود را در سطح جهانی بفروشند. هر منطقه خارجی دارای یک سایت آمازون منحصر به فرد است که با فرهنگ و مخاطبان خود طنین انداز می شود و رقابت فروشندگان جهانی را با مارک های دیگر آسان می کند. اگر نام تجاری تجارت الکترونیک شما ظرفیت عملیاتی برای گسترش جهانی را دارد، آمازون قابلیت‌های لجستیک بین‌المللی پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهد.

برندها می توانند در کشورهای اروپایی مانند فرانسه، ایتالیا، هلند، آلمان، اسپانیا و غیره و مکان های آسیا و اقیانوسیه مانند هند، ژاپن و استرالیا گسترش یابند. آمازون همچنین در مکان های نوظهور تجارت الکترونیک مانند خاورمیانه، برزیل، ترکیه و سنگاپور در دسترس است.

7-یک فروشگاه مارک دار بسازید!

یکی از بهترین استراتژی ها برای متمایز شدن در آمازون این است که محصولات خود را در یک فروشگاه مارک دار معرفی کنید. آمازون ابزارهای رایگانی دارد که به کمک های بلاعوض اجازه می دهد تا یک فروشگاه آنلاین بسازند که در آن برندها و فروشندگان بتوانند محصولات را به نمایش بگذارند و با مشتریان ارتباط برقرار کنند. این فروشگاه‌ها متفاوت از طرح‌بندی فهرست آمازون معمولی به نظر می‌رسند و همچنین امکان ایجاد صفحات دقیق با محتوای A+ را دارند.

مطالب مرتبط:

Google Lighthouse چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

ترند دیجیتال مارکتینگ 2023

ابزار فروش در لینکدین

Related Post

Leave a Comment